Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Do budúceho týždňa máme čo zlepšovať, tvrdí Andrej Kadlec

Generálka Spartaku nevyšla, cez Mostar chcú Trnavčania postúpiť, tvrdí Andrej Kadlec.

(Zdroj: Lukáš Grinaj - TASR)

Letná príprava Spartaka Trnava je už minulosťou. Čerstvý majster Fortuna ligy v nej odohral päť prípravných zápasov s bilanciou jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry.

Spartak Trnava - Baník Ostrava: generálka nevyšla Spartaku podľa predstáv

Prečítajte si tiež: Spartak v generálke tesne podľahol Baníku Ostrava Čítajte

Generálkou bol pre Spartak zápas proti Baníku Ostrava. Rovnako ako počas minuloročnej letnej prípravy ani tentokrát neuhrali futbalisti Trnavy s týmto súperom priaznivý výsledok.

Spartak pred rokom Baníku podľahol 1:2, aj keď po prvom polčase viedol vďaka gólu Čanturišviliho. Český prvoligista nakoniec zápas otočil a v Kroměříži zvíťazil 2:1. Tentokrát mal Spartak v zápase výhodu domácho prostredia.

“Generálka nám nevyšla podľa predstáv, prehrali sme 0:1 pred domácimi fanúšikmi. Nehralo sa nám ľahko, bolo veľmi teplo, netreba sa na to ale vyhovárať. Rovnaké podmienky mal aj náš súper. Skúšali sme nový systém na troch obrancov, do budúceho týždňa máme čo zlepšovať. Musíme začať strieľať góly," reagoval sklamane po zápase obranca Andrej Kadlec.

Andrej Kadlec: na rozostavenie si treba zvyknúť

Prečítajte si tiež: Marvin Egho: Fanúšikovia si zaslúžia byť na štadióne, preto musíme postúpiť Čítajte

Všetko ale mohlo byť inak. V úvode zápasu sa rútil na brankára hostí Erik Jirka, svoj samostatný nájazd ale nepremenil. Keď svoju najväčšiu šancu prvého polčasu tesne pred prestávkou nevyužili ani hostia, odchádzalo sa do kabín za stavu 0:0.

Zaujímavosťou v podaní Spartaka bol fakt, že zverenci trénera Radoslava Látala nastúpili na zápas v rozostavení 3-5-2. Do zápasu prvého predkola Ligy majstrov proti Zrinjskimu Mostaru ostáva menej ako týždeň.

“Hrali sme to prvýkrát, treba si na to zvyknúť. Je potrebné nabrať viac fyzickej kondície, aby som zápas mohol odjazdiť hore dole. Určite sa na to dá zvyknúť. Uvidíme, s akým rozostavením nastúpime o týždeň," vysvetľuje mladý obranca Spartaka.

Spartak chce cez Mostar postúpiť

Prečítajte si tiež: Trnava bude hrať v Lige majstrov bez divákov. Je to nepríjemné, tvrdí jej tréner Čítajte

Diváci na štadióne videli gólovú akciu okamžite po zmene strán, presadili sa ale hostia, úspešným strelcom sa stal Martin Fillo. Bol to zároveň jediný gól zápasu ktorý rozhodol o najtesnejšej výhre Baníku Ostrava 1:0.

Všetká pozornosť Spartaka sa teraz sústredí na stredu, kedy na štadión Antona Malatinského zavíta Zrinjski Mostar. Futbalisti Spartaka si budú chcieť vytvoriť v prvom zápase slušnú východiskovú pozíciu do odvety. Pôjde o veľa, v hre je postup do 2. predkola Ligy majstrov.

“Cez Mostar chceme postúpiť, doma musíme uhrať dobrý výsledok do odvety. Vieme, že nás nečaká nič ľahké. Sú majstri svojej krajiny, sledujeme ich videá zo zápasov a pripravujeme sa na nich. Máme týždeň na to, aby sme sa pripravili a zápas zvládli," dodáva na záver Andrej Kadlec.