Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Spartak zakončil majstrovskú sezónu prehrou proti Trenčínu

V poslednom ligovom kole podľahol Spartak futbalistom Trenčína.

Ilustračné foto.(Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj)

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia z Trenčína, Spartak sa v úvodných minútach zatiahol pred vlastnú šestnástku. Paradoxne to boli domáci, ktorí ako prví pohrozili. Po faule na Egha našiel Vlaskov presným centrom Čiviča, jeho hlavičku smerovala iba do Šemrinca. V 8.minúte to skúšal hlavou Tóth, brankár hostí bol opäť pripravený. O tri minúty neskôr predviedol Spartak peknú akciu, na konci ktorej bol zakončujúci Egho, Šemrinec jeho pokus vyrazil na roh. V 17.minúte o sebe dali vedieť aj hostia, kapitán Šulek vyslal na Vantrubu ďalekonosnú strelu, domáci brankár ju vyrazil do bezpečia. V 25.minúte išli hostia do vedenia, po zlom odkope domácich sa z gólu radoval Sleegers - 0:1. V 37.minúte sa Trenčín dostal do nebezpečnej šance, Vantruba na dvakrát nedovolil hosťom skórovať. O minutú neskôr sa Tóthov odkop dostal k Beridzemu, domáci brankár vytiahol ďalší parádny zákrok.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín: hostia získali tri body

V 53.minúte mohol Trenčín pridať druhý gól v zápase, Čatakovičovu strelu smerujúcu za chrbát Vantrubu zastavila tyč. O minútu neskôr poslal Jirka do šestnástky dobrý center, Eghovi chýbali k zakončeniu centimetre. V 58.minúte hlavičkoval po centri Čonku Egho, brankár hostí nemal s jeho pokusom veľa práce. V 70.minúte to bola opäť tyč, ktorá uchránila domácich od druhého inkasovaného gólu - tentokrát to strelou skúšal Čatakovič. V 79.minúte mal Spartak najväčšiu príležitosť na vyrovnanie v zápase, Vlaskov presný center našiel Lovása, jeho hlavička nakoniec letela mimo pravej žrde Šemrincovej brány. O tri minúty neskôr si domáci vypracovali ďalšiu šancu, po štandardke zakončoval Oravec, jeho strela ale nemala dostatočnú razanciu. Čo sa nepodarilo Spartaku dokonale využil Trenčín, po chybe v obrane a následnom centri poslal loptu do prázdnej brány Čatakovič - 0:2. Čatakovič bol pri chuti, druhý gól mohol pridať o minútu neskôr po peknej akcii, no nestalo sa tak.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 25. Sleegers, 87. Čatakovič ŽK: 65. Greššák, 66. Pehlivan, 90. Egho - 65. Ubbink, 66. Lawrence. Pred 17 113 divákmi rozhodovali Somoláni - Lieskovský, Mókoš.

TRNAVA: Vantruba - Čonka, Godál, Tóth, Čivič, Ofosu (56. Lovás), Pehlivan (78. Yilmaz), Vlasko, Greššák, Jirka (66. Oravec), Egho.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu