TRNAVA. Najviac oznámení počas uplynulých veľkonočných sviatkov v rámci Trnavy sa týkalo nedovoleného parkovania. Autá stáli na chodníkoch, trávnikoch i v zákazoch. V nočných hodinách zasa najčastejšie riešili rušenie nočného pokoja. Z nedele na pondelok až sedemkrát.
Trikrát na pešej
V priebehu štyroch voľných dní trikrát zasahovali v noci na pešej zóne. Veľkonočnú výzdobu, konkrétne veľké vajíčka, si niektorí jedinci pomýlili s futbalovou loptou. „Vo všetkých prípadoch sme boli úspešní vďaka kamerovému systému,“ dodal Ivan Ranuša, zástupca náčelníka Mestskej polície v Trnave.

Vďaka kamerám „našli“ aj ležiaceho muža na Trojičnom námestí. Na miesto okamžite vyslali hliadku, policajti na mieste zistili, že dotyčný krváca z hlavy. Privolaná záchranka muža previezla do nemocnice.
Opitý šofér a pani na cintoríne
V nedeľu večer pomáhali policajti dostať sa z cintorína na ulici Terézie Vansovej staršiu pani, ktorú tam omylom zamkli. Zasahovali aj na čerpacej stanici na Nitrianskej, kde vyčíňal opitý šofér. V tomto prípade si na pomoc privolali kolegov zo štátnej polície.

„Veľkonočný pondelok bol absolútne bez problémov. Alkohol u osôb mladších ako 18 rokov nebol zistený,“ uzavrel Ranuša.
Z trnavskej fakultnej nemocnici nám potvrdili, že priebeh sviatkov na urgentnom príjme bol pokojný, nič mimoriadne nezaevidovali.
