Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír

Dôležitý triumf volejbalistiek v boji o záchranu

Volejbalistky Hit UCM Trnava vstúpili do bojov o záchranu víťazstvom na palubovke COP Nitra.

(Zdroj: Peter Václavek)

Prelínacia súťaž o účasť v ročníku 2018/2019 - predohrávka 2. kola:

COP Nitra - Hit UCM Trnava 1:3 (19, -20, -21, -24)

Rozhodovali: Pivarček a Sluk, 50 divákov.

Potom ako uniklo play off volejbalistkám Hit UCM Trnava až v záverečnom kole nadstavbovej časti, sa začali boje o udržanie sa v extralige žien. V boji o dve miesta v extralige v ročníku 2018-2019 sa systémom doma vonku predstavia okrem Hit UCM Trnava (9. miesto v extralige žien) aj COP Nitra (10. miesto v extralige žien), víťaz 1. ligy západ TAMI Bratislava a víťaz 1. ligy východ VK Sokol Giraltovce.

V dôležitom zápase v prelínacej súťaži sa stretli družstvá, ktoré skončili na 9. a 10. mieste extraligy žien, preto sa očakával vyrovnaný priebeh. Trnavčanky cestovali na pôdu nebezpečnej COP Nitra, kde sa ľahko nezískavali body. V prvom sete bola vidieť na Trrnavčankách dlhšia pauza od súťažných zápasov a do tempa sa dostávali veľmi ťažko. Nepresná nahrávka i trápenie sa v útoku stál Hit UCM Trnava prvý set. Nechýbalo veľa a po veľmi zlom začiatku, keď prehrávali 0:7 sa zdal byť stratený i druhý set. Niekoľko zázračných obranných zákrokov i zlepšenie úspešnosti v útoku znamenali obrat a víťazstvo Trnavy v druhom sete. Dievčatá pod vedením kapitánky Diany Kočišovej prestali robiť chyby v útoku a pridali aj solídnu hru v obrane. Najkvalitnejší volejbal videli diváci v 3 sete, keď sa stav prelieval na jednu a druhú stranu po bode. Závery toho tretieho i zostávajúce zvládli lepšie hostia z Trnavy a mohli sa tešiť z prvého dôležitého víťazstva v prelínacej súťaži.

Hit UCM Trnava sa v odvete s tým istým súperom stretne v Mestskej športovej hale v Trnave už nasledujúci piatok 30.3.2018 o 14.00 hod..

Do súťažných zápasov sa zapojilo cez víkend až 6 mládežníckych družstiev Hit Trnava. Najviac potešili dve výhry junioriek Hit Trnava v 1.lige junioriek na pôde bratislavského VIVUSU (3:2 a 3:0).

Pavel Bernáth, tréner Hit UCM Trnavy: "Náročný zápas pre obe družstvá po dlhej prestávke. Zápas sme otočili trpezlivosťou a trošku zmenenou hrou. Nakoniec to však bol aj tak boj, kde bolo cítiť dôležitosť takéhoto zápasu, z ktorej pramenili aj jednoduché chyby. Všetci sme radi, že sa nám podaril tento dôležitý zápas dotiahnuť do trojbodového víťazstva."