TRNAVA. Tichý pochod Za slušné Slovensko sa v Trnave zaobišiel bez incidentov a provokácií. Na Trojičnom námestí sa o 17. hodine zišlo približne päťsto ľudí, ktorí sa po úvodnom slove herca trnavského Divadla Jána Palárika Tomáša Vravníka spoločne presunuli po Hlavnej ulici k Pamätníku nespravodlivo prenasledovaných v rokoch 1948 - 1989.

V dave sa objavili slovenské zástavy aj niekoľko transparentov, jeden z nich žiadal hmotnú a trestnoprávnu zodpovednosť politikov a verejných činiteľov.
Spoločné vyhlásenie
Na Trojičnom námestí prečítal Vravník spoločné vyhlásenie organizátorov zo všetkých kútov Slovenska, v ktorom novú vládu Petra Pellegriniho v mnohom označili iba za kozmetickú úpravu vlády niekdajšieho premiéra.
"Viacerí reprezentanti tejto vlády majú za sebou podozrivé kauzy a preto nemajú jednoznačne čistý morálny kredit a našu dôveru. Nemáme záruku toho, že v tejto konštelácii bude dôkladne vyšetrená vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, kvôli ktorým sme vyšli prvýkrát do ulíc. Taktiež sa obávame, že nebudú urýchlene vyšetrené ani ďalšie podozrenia z korupčných škandálov a podvodov," píše sa vo vyhlásení.
Organizátori tiež poslali politikom vo vyhlásení jasný odkaz: "Sledujeme vás a ak bude treba, prídeme zas. Slušné Slovensko buduje každý jeden z nás, každý jeden deň," napísali.
Presné požiadavky
Krátky príhovor odznel aj v cieli pochodu, pri pamätníku na okraji Ružového parku. Vravník prečítal presne sformulované požiadavky trnavských organizátorov, ktorí sa už počas predošlých zhromaždení pridali k myšlienkam iniciatívy Chceme opäť veriť v štát.
Okrem dôkladného vyšetrenia vraždy dvoch mladých ľudí žiadali tiež vyšetrenie podozrení z korupcie, ktoré zverejnil prokurátor Vasiľ Špirko, výmeny na najvyšších postoch polície i špeciálnej prokuratúry či väčšiu kontrolu verejnosti a zásadné zmeny v doterajšom financovaní politických strán, aby ich nedržali spolu s celým Slovenskom v područí oligarchovia.