Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Hádzanári Hlohovca po ďalšej prehre definitívne bez play off

Zverenci trénera Martina Liptáka nezopakovali výborný výkon zo zápasu s Prešovom a podľahli Považskej Bystrici.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: DOMINIK TVRDÝ)

Hlohovec – Považská Bystrica 22:32 (11:18)

Hoci skóre zápasu otvoril Mažár – 1:0, Považskobystričania rýchlo utiekli v priebehu dvoch minút po trhákoch na 1:4. Keďže SPORTA nevedela nájsť na hosťujúce útoky recept a naopak, samej sa jej v útoku nedarilo, zobral si tréner Lipták v 10. minúte za stavu 4:8 time-out. Po štvrťhodine chytil Konečný sedmičku Kozákovi a Zaťko znížil na 7:9. Bol to však iba chvíľkový záblesk, pretože po ďalších trhákoch Považania odskočili na 8:13. Keď však domáci zlepšili obranu, päť minút nedovolili hosťom skórovať a sami znížili strelami Mažára a Laha na 10:13, prišiel time out Považanov. Po ňom Považská Bystrica odskočila aj vďaka zákrokom Motlíka na polčasových 11:18.

Perfektná obrana Považanov na čele s Motlíkom fungovala aj v druhom polčase, a tak v 36. minúte upravil Gardian už na rozdiel desiatich gólov – 12:22. Tréner Lipták sa snažil svoje mužstvo vrátiť do hry aj prestriedaním, keď Konečného v bráne vystriedal Šatura. Považská Bystrica kontrolovala svoje vysoké vedenie a v 39. minúte „donútila“ trénera Liptáka k ďalšiemu oddychovému času. Na priebehu stretnutia to už nič nezmenilo a SPORTA sa tak definitívne po ďalšej prehre v play off nepredstaví.

SPORTA: Konečný, Kašťák, Šatura - Péchy, Takáč 4, Anič, Prikryl, Laho 2, Rakús, Ševčík 1, Mažár 6/2, Tschur 4, Zaťko 4/1, Hirtl, Hajko 1. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov P. Bystrice: Macháč 6, Pupík, Jurák a Kozák po 5. Pred 400 divákmi rozhodovali Cibere a Richvalský. Vylúčení: 1 – 5, pok. hody: 4/3 – 2/1.

1. Prešov 22 18 1 3 800:484 37

2. P. Bystrica 23 17 2 4 679:584 36

3. Topoľčany 23 15 3 5 666:560 33

4. Šaľa 24 16 0 8 708:614 32

5. Hlohovec 24 10 3 11 652:677 23

6. ŠKP Bratislava 24 6 1 17 567:704 13