Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Spartak nevyužil polhodinovú presilovku, so Žilinou si body podelil + FOTO

Prvýkrát v sezóne sa zverencom trénera Nestora El Maestra podarilo zabodovať proti Žiline. V stretnutí však mali navrch, no nepretavili to do gólového výsledku.

Momentka zo zápasu Trnava - Žilina.(Zdroj: SITA)

TRNAVA. Spartak začal od úvodu aktívnejšie, ale okrem ďalekonosnej strely Čivića výraznejšie Volešáka v úvodnej štvrťhodine neohrozil. Naopak, postupne dávali o sebe vedieť aj hostia zo Žiliny, keď najmä Jánošík zblízka mieril hlavou nad bránu a potom ho v nájazde vychytal Vantruba.

Ďalší vzruch nastal až po polhodine hry, kedy utiekol po ľavej strane Ofosu, jeho prihrávka sa dostala za šestnástku ku Greššákovi, ktorý ale minul Volešákovu bránu. Do veľkej šance sa dostal aj Sloboda pi prieniku Čivića, ale jeho strelu hostia stihli stečovať. Po zvyšok polčasu sa obe mužstvá pozorne strážili, a tak sa išlo na polčasovú prestávku za stavu 0:0.

Po zmene strán sa do obrovskej príležitosti dostal Egho, ktorý si šikovne obhodil Hancka, no svoj nájazd z uhla zakončil iba strelou do brankára a následnú dorážku poslal iba do bočnej siete. V 55. minúte videl za dohratie súboja červenú kartu Pečovský a Spartak išiel do presilovky.

Túto výhodu sa domáci snažili využiť a búšili do súpera. Rybičkou neuspel Egho a proti Reagymu Ofosu dobre vybehol Volešák. Ten následne umne tlmil tempo hry zdržiavaním, ktoré brzdilo trnavský tlak. Spartak adresoval ešte niekoľko nepresných centrov, z ktorých vytúžený gól nepadol, a tak sa body po bezgólovej remíze delili.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:0

ŽK: 22. Pehlivan, 82, Čivić, 86. Vlasko - 20. Diaz, 25. Vallo, 90. Volešák. ČK: 55. Pečovský. Pred 5190 divákmi rozhodovali Kružliak – Pozor, Bednár.

SPARTAK: Vantruba – Čivić, Tóth, Hladík, Kadlec – Greššák (85. Yilmaz), Pehlivan – Čanturišvili, Ofosu (74. Vlasko), Sloboda (79. Jirka) – Egho. Tréner N. El Maestro.

ŽILINA: Volešák – Jánošík (68. Kubík), Diaz, Mráz (87. Balaj), Pečovský, Holúbek, Vallo, Hancko, Škvarka, Kaša, Mihalík (60. Králik). Tréner A. Guľa.

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Myslím si, že sme videli jeden seriózny zápas. Nie pekný, alebo škaredý, jednoducho seriózny. Niekto si myslí, že sme boli lepší my, niekto zasa, že Žilina. Rozhodujúci je výsledok. Trošku sme sklamaní, ale to čo ma teší, je, že si držíme stabilnú výkonnosť, bodujeme v každom zápase a lepšíme sa. Sme serióznejšie mužstvo, ako pred tromi, či šiestimi mesiacmi. Treba ďalej pracovať, o dva týždne nás čaká ďalší ťažký zápas.“

Fortuna liga O titul 2017/2018
17. March 2018 o 15:00 | Štadión Antona Malatinského
TrnavaTrnava
0:0
90+3 minúta
Koniec
ŽilinaŽilina
Stats
ŽK: 22. Pehlivan (TRN), 82. Civič (TRN), 86. Vlasko (TRN) – 20. Diaz (ZIL), 25. Vallo (ZIL), 90+2. Volešák (ZIL). ČK: 55. Pečovský (ZIL). Rozhodca: Kružliak – Pozor, Bednár. Diváci: 5190.
Prenos
Dobrý trnavský výkon na tri body proti Žiline nestačil, videli sme dobrý futbal a body sa budú deliť. Trnava bude čakať na výsledok zo zápasu Slovan – DAC. Pekný zvyšok soboty z Trnavy.
90+3'Koniec zápasu.
90+3'Priamy kop pre hostí asi z 30 metrov od brány Vantrubu.
90+2'Volešák vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
90+1'Pokus Pehlivana končí mimo brány.
90'Nadstavujú sa tri minúty.
89'Zápas sa pomaly chýli ku koncu, zrejme dnes gól neuvidíme.
88'Kadlec sa dostal až do šestnástky, jeho center blokovali hostia a bránia sa ďalej. Trnava v tlaku.
87'Balaj nahradil Mráza.
86'Vlasko musel faulovať a vidí žltú kartu.
85'Posledných 5 minút riadnej hracej doby. Trnava oblieha hostí pred ich šestnástkou.
84'Yilmaz nahradil Greššáka.
82'Civič videl za faul žltú kartu. Priamy kop pre hostí, lopta je už na polovici andelov.
81'Jirka dával loptu do šestnástky, ale nikoho zo svojich kolegov nenašiel.
80'Volešák už po x-tý raz otáľa s odkopom, žltú kartu zatiaľ nevidel.
79'Jirka nastúpil namiesto Slobodu.
77'Dnešné stretnutie sleduje 5190 divákov.
76'Vlasko si nabehol na prihrávku, v páde zakončil, ale gólman chytá.
75'Čanturišvili vyhral súboj pri rohovej zástavke, prenikol do šestnástky, ale skórovať nedokázal.
74'Vlasko nahradil výborne hrajúceho Ofosua.
73'Žilina sa bráni, hrá bez vylúčeného Pečovského, Trnava sa do šancí dostáva, ale bez gólov.
71'Civič sa predral z obrany až do útoku, preniesol hru na druhú stranu, tam mu bežal Egho, ale jeho strela mierila mimo bránu.
70'Greššák prenikol do vápna, domáci sa dostali k centru, ale lopta preletela celým priestorom a skončila v aute.
69'Do konca zápasu ostáva čosi viac ako 20 minút, stále hráme bez gólu.
68'Kubík nahradil Jánošíka. Diváci ho privítali pískaním.
65'Pokračujeme v hre, Tóth opäť na nohách.
64'Tóth ostal ležať na tráve, chvíľu sa nehrá.
63'Parádna akcia domácich. Po pravej strane Greššák naložil Diazovi jasličky a po krátkych prihrávkach pálil Pehlivan. Volešák výborne vyrazil.
62'Civič poslal prudkú strelu na Volešáka, ten si hravo poradil a rozohráva.
60'Ofosu sa dostal do brejku a centrovaná lopta mu pristála priamo pred nosom. Volešák však skvele vybehol a zabránil gólu.
59'Králik nahradil Mihalíka.
58'Tréner El Maestro zrejme bude striedať, blíži sa hodina hry.
56'Center po faule a hlavička domácich do rukavíc Volešáka. Trnava sa snaží, ale góly stále neprichádzajú.
55'Pečovský fauloval Pehlivana a po červenej karte putuje pod sprchy.
52'Trnava atakovala rozohrávku hostí, oplatilo sa, po chvíli mohli andeli útočiť a Volešák opäť musel krotiť strelu na svoju bránu.
51'Egho prešiel cez Hancka ako okolo dorastenca a dostal sa k strele. Volešák jeho šancu vyrazil pred seba a reparát už útočník nespravil, loptu poslal nad bránu.
50'Teraz snahu domácich o rýchly brejk zastavil ofsajd, po nepresnosti hostí hrajú zase Trnavčania.
49'Po rozohrávke sa dostal k centru Ofosu a zakončujúci Sloboda bol blokovaný a chvíľu sa aj zvíjal na zemi. Po chvíli však pokračuje.
48'Faul na Slobodu a Trnava bude kopať priamy kop.
47'Kadlec potiahol po pravej strane a jeho center zobral do rúk Volešák.
46'Hostia sa na hraciu plochu dostavili až po pár minútach ako ich súper a vyslúžili si piskot publika.
46'Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase je stav vyrovnaný, gól sme v Trnave zatiaľ nevideli, obe mužstvá si dali pozor na chyby a tak si na korenie futbalu počkáme do druhého polčasu. Snáď nejaké uvidíme.
45+1'Prvý polčas sa skončil.
45'Nadstavovať sa bude jedna minúta.
45'Tlak hostí a ďalší roh.
42'Hostia mali roh a ich tlak pokračoval aj pop ňom. Napokon sa do kontry dostal Ofosu, ale skúsený Pečovský ho zastavil.
41'Civič prešiel po ľavej strane cez obrancu, dostal sa k centru a našiel Slobodu, ten však nemohol strieľať pre brániaceho hráča.
40'Spartak v závere zatlačil hostí na svoju polovicu, priame ohrozenie brány z toho zatiaľ nie je.
38'Roh Trnava nevyužila, krátko potom sa k prudkej strele po centri dostal Pehlivan, ale Volešák chytá
37'Polčas sa blíži k svojmu koncu, Mráz stiahol na zem Pehlivana a Spartak rozohráva zo svojej polovice.
36'Mihalík si nabiehal na prudký center z poľa, ale Vantruba si poradil a bol pri lopte skôr.
35'Tóth si poradil pri zlej prihrávke od Kadleca, loptu stihol odkopnúť a nepustil Mráza a jeho kolegov do šance.
34'Spartak na útočnej polovici, jeho kombináciu zastavila nepresnosť na Egha, ten už loptu nestihol a hrajú opäť Žilinčania.
32'Hostia sa pri napádaní dopustili faulu a domáca obrana si môže vydýchnuť.
31'Ofosu opäť v akcii. Jeho center odvrátili hostia iba na roh a ten domáci nijako nepotrestali.Volešák môže rozohrať.
30'Polhodina hry za nami, Trnava je nebezpečnejšia, ale góly neprichádzajú ani na jednej strane.
29'Pekná akcia zo strany Trnavy. Egho umne zobral loptu hosťom a našiel nabiehajúceho Ofosua. Ten centroval po prieniku do šestnástky a našiel Greššáka, no jeho strele chýbala razancia a presnosť.
27'Stopér andelov je už v hre, pokračujeme v plných počtoch na oboch stranách.
26'Centrovaná lopta končí nedorozumení domácich mimo ihrisko, ale chvíľu sa nehralo, ošetrovaný bol Hladík.
25'Vallo zastavil Čanturišviliho a vidí žltú kartu.
24'Priamy kop pre Spartak, lopta je asi 35 metrov od brány. Civičovu strelu však Volešák v pohode chytá.
22'Pehlivan neudržal nervy na uzde a vybehol po Škvarkovi, vidí žltú kartu.
21'Na trnavský štadión sa vrátili diváci, v zmysle atmosféry a povzbudzovania. Teraz nechýbala prekrikovačka Spartak – Trnava.
20'Pehlivan zostrelený zozadu, Diaz vidí žltú kartu.
18'Ofosu dnes s veľkým výkonom, prešiel cez dvoch brániacich hráčov a skúsil obaľovačku na Volešáka. Tečovaná lopta a roh pre Spartak.
17'Civič a Čanturišvili sa snažili niečo vymyslieť na ľavej strane v útoku, ale ich zámer prerušila zlá prihrávka a hrajú hostia.
15'Na druhej strane výborný Vantruba, prečítal snahu útočiaceho Mráza a vybehol po lopte. Skóre sa nemení.
14'Kadlec utiekol po ľavej strane a našiel v šestnástke Ofosua, ten pod tlakom obrany strieľal nad bránu hostí.
13'Nebezpeční Žilinčania. Po centri z ľavej strany sa dostal do zakončenia Jánošík a hlavičkoval nad bránu Vantrubu.
12'Greššák si pomohol malou domov a cez Vantrubu domáci založili útok po ľavej strane, Civič poslal na Volešáka niečo ako strelu či center.
11'Volešák už chytil štyri strely smerujúce na jeho bránu, pravda neboli to šance na gól, ale dnes si zrejme zachytá.
10'Po desiatich minútach si obe mužstvá dávajú pozor a Volešáka prízemnou strelou ohrozil Čanturišvili.
9'Do strely sa teraz nedostal Egho, chcel v šestnástke ešte obísť stopéra, ale to bolo priveľké sústo.
8'Ofosu je pri chuti, teraz obohral brániaceho hráča a centroval do šestnástky. Volešák si loptu zobral zo vzduchu.
7'Do Trnavy prišla hostí podporiť aj skupinka fanúšikov, odhadom tak 50 ľudí.
5'Strela Ofosua zo strednej vzdialenosti prekvapila Volešáka, odskočila mu a bol z toho roh pre andelov. Druhý raz už si gólman hostí dal pozor a loptu chytil.
4'Ani domáci útok nebol ničím výnimočný, v úvode vidíme boj o stred poľa.
2'Žilina sa drala do útoku, ale dopustila sa faulu, Tóth tak môže rozohrať a na rade sú Trnavčania.
1'Hostia mali úvodný výkop, hrajú v krikľavo zelenej farbe a domáci v klasickej červeno – čiernej.
1'Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Hladík, Tóth, Civič – Greššák, Pehlivan – Sloboda, Ofosu, Čanturišvili – Egho.
Náhradníci: Chudý – Janso, Yilmaz, Vlasko, Oravec, Jirka, Pekár.

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – Diaz, Pečovský, Škvarka – Jánošík, Mráz, Mihalík.
Náhradníci: Mandous – Moško, Kubík, Balaj, Bichakhchyan, Polievka, Králik..
Príjemný dobrý deň z Trnavy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 2. kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, skupiny o majstrovský titul, v ktorom futbalisti FC Spartak Trnava privítajú na svojom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Trnava je azda najväčším prekvapením aktuálneho ročníka našej súťaže. Tím vedený Nestorom El Maestrom okupuje prvú priečku tabuľky so ziskom 53 bodov. Pred druhou Dunajskou Stredou tak majú Spartakovci náskok úctyhodných 11 bodov. V poslednom doterajšom zápase Trnava zvíťazila v Trenčína 1:2 (góly FC Erik Jirka a Kubilay Yilmaz). Najlepším strelcom tímu je Marvin Egho, ktorý zaznamenal 6 presných zásahov.

Žilina je síce úradujúci majster súťaže, ale zverencom trénera Adriána Guľu patrí v tabuľke až štvrté miesto so ziskom 40 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Žilinčania zdolali na domácom trávniku po výbornom výkone Slovan Bratislava 2:0 (góly MŠK Samuel Mráz, Michal Škvarka). Najlepším strelcom tímu je mladučký Samuel Mráz, ktorý vsietil 11 gólov.

Zápas sa teda začína o 15:00, z miesta komentátora sa na vás teší Martin Janiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.