Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia

„Žolík“ Egho poslal Spartak do semifinále Slovnaft Cup-u

Spartakovci postúpili do ďalšej fázy národného pohára, keď po domácom víťazstve 2:0 vyradili Dunajskú Stredu. O všetkom rozhodol striedajúci Marvin Egho.

Marvin Egho strieľa prvý gól Spartaka v pohárovom zápase proti Dunajskej Strede.(Zdroj: SITA)

TRNAVA. Spartakovci začali pohárové stretnutie aktívnejšie a už po pár sekundách vystrašil Maceja v hosťujúcej bráne Čanturišvili a po strele Reagyho Ofosu dokonca musel boxovať. Domáci pokračovali v aktivite a po priamom kope hlavičkoval úplne osamotený nad bránu Tóth. V 24. minúte tlieskal celý štadión Čivičovi, ktorý poslal odrazenú loptu z voleja rovno do spojnice.

Dunajskostredčania prvýkrát výraznejšie pohrozili v 28. minúte, kedy z rohu šestnástky napriahol Černák a za Vantrubom zazvonila žrď. V 40. minúte pribudli vrásky na tvári tréner El Maestra, keď mu po jednom zo súbojov Godál naznačil, že nemôže pokračovať a musel ho vystriedať.

Ako prví pohrozili v druhom polčase hostia, kedy po priamom kope mieril tečom tesne vedľa Černák. Bol to však ojedinelý záblesk, pretože ďalšie minúty priniesli šachovú partiu v strede poľa. Vzruch prišiel až v 78. minúte, kedy sa do Slobodovho centra „nožničkami uložil“ Čanturišvili, ale jeho pokus hostia zblokovali. O minútu neskôr už domáci jasali, keď sa po centri snažil dať hlavou malú domov Živkovič, tu však vystihol striedajúci Egho a poslal domácich do vedenia – 1:0.

Na ťahu tak bola Dunajská Streda, ktorá otvorila obranu v snahe o vyrovnanie, no v záverečnje minúte to využil Vlasko, ktorý poslal prihrávkou za obranu do úniku Egha a ten rozhodol o postupe Spartaka do semifinále pohára. V nadstavenom čase si ešte neudržal nervy na uzde Ljubičič, ktorý po údere Greššák do tváre videl červenú kartu.

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Góly: 79. a 89. Egho. ŽK: 83. Ofosu - 23. Kalmár, 78. Huk, 83. Davies. ČK: 90. Ljubičič. Pred 3411 divákmi rozhodovali Horváth – Benko, Bobko.

SPARTAK: Vantruba – Čivič, Tóth, Godál (40. Hladík), Kadlec – Greššák, Sloboda – Čanturišvili, Pekár (64. Vlasko), Ofosu – Yilmaz (75. Egho). Tréner N. El Maestro.

DAC: Macej – Ljubičič, Huk, Pačinda, Černák (60. Divković), Kalmár (68. Herc), Pambou, Živkovič, Davies, Šatka, Záhumenský. Tréner M. Rossi.

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, ktorý nebol ľahký. Dunajská Streda nie je ľahký súper, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dominovali sme od začiatku do konca, chceli sme vyhrať, byť lepší a dominantnejší, čo sa nám podarilo. Trochu sme vymenili zostavu, čo je pre nás bonusom. Tí, ktorí nastúpili od začiatku, rozhodne nesklamali. Na lavičke sme mali kvalitu a dúfali sme, že keď príde Vlasko alebo Egho, tak by mohli rozhodnúť, čo sa aj stalo. Čo sa týka Borisa Godála, nemám bližšie informácie. V zápase nemohol pokračovať, no čo viem, nemalo by to byť až také zlé. Múdrejší budeme zajtra. Dúfam, že bude v poriadku."