Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Volejbalistky Hit UCM Trnava sa vrátili do boja o play off

Cez víkend odohralo univerzitné volejbalové družstvo Hit UCM Trnava dôležité dve stretnutia v boji o play off.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

TRNAVA. V sobotu cestovalo do Nového Mesta nad Váhom a v nedeľu do Nitry na COP-ku, ktorá po sobote už stratila šancu na play off. V oboch zápasoch sa po dramatických koncovkách podarilo zverenkyniam hlavného trénera Pavla Bernátha zvíťaziť a dotiahnuť sa na rozdiel jedného víťazstva a dvoch bodov práve na nováčika z Nového Mesta, teda k vytúženému 8 miestu. Hit UCM Trnava odohrá ešte tri zápasy. Najbližšie dva zápasy sa odohrajú už tento víkend 17.2. - 18.2. v sobotu proti Kežmarku a v nedeľu proti Spišskej Novej Vsi. Pre obsadenosť Mestskej športovej haly odohrajú najdôležitejšie zápasy extraligy v aktuálnom ročníku v Športovej hale Komplet v Hrnčiarovciach nad Parnou. Oba zápasy začínajú zhodne o 19.30 hod.

7. KOLO

Nové Mesto - Hit UCM Trnava 1:3 (18, -20, -23, -22)

Na pôde Nového Mesta sa odohralo bojovné stretnutie, v ktorom išlo o veľa, teda o postupové miesto do play off. Zápas začali lepšie domáce hráčky, keď zvíťazili v prvom dejstve 25:18. Od druhého setu však začali diktovať tempo hry hosťujúce hráčky, ktoré vyrovnali na 1:1. V koncovke tretieho setu domáce hráčky vyhrávali 23:22, no Trnavčankám sa podarilo vyhrať tento set v pomere 25:22 a štvrtý takisto ovládli, čiže sa tešili z výhry 3:1 a dôležitých troch bodov do tabuľky.

Rozhodovali: Čuntala a Kováč, 230 divákov.

TRNAVA: Slezáková 9, Melišová 8, Lukáčová 1, Behúnová 7, Režná 15, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 4, Vasková 6, Schvábová 0). Tréner P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Diana Gondeková (Trnava).

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dôležitá a cenná výhra. Doslova sme vydreli sme tretí a štvrtý set. Nevzdali sme sa a preto ešte stále žijeme!“

Ostatné výsledky nadstavby o 5. až 10. miesto: COP Nitra – Pezinok-Bilíkova 2:3 (-14, 24, 26, -10, -7), Spišská Nová Ves – Kežmarok 0:3 (-11, -7, -14).

8. KOLO

COP Nitra - Hit UCM Trnava 2:3 (-17, 13, 17, -19, -12)

V zápase začali lepšie Trnavčanky, ktoré kontrolovali prvý set. Postupne sa však začali presadzovať uvoľnenejšie domáce hráčky COP Nitry, ktorým začalo vychádzať riskantné podanie. Trnavčanky si začali uvedomovať dôležitosť duelu a začali produkovať vlastné chyby v základných herných činnostiach. Zdalo sa, že po druhom a treťom hladko prehratom sete sa už nedostanú do zápasu, ale trpezlivou hrou a skúsenosťami vyrovnali zápas na 2:2. V piatom sete Hit UCM Trnava doťahovali trojbodový náskok COP Nitra. Dotiahli stav na 7:7 a od tohto momentu pribúdali body postupne na jednu a druhú stranu. COP Nitra viedla 12:11, ale od tohto stavu sa dostala na podanie trnavská smečiarka Lucia Behúnová, ktorá dotiahla zápas do víťazného konca.

Rozhodovali: Moravčík a Henček, 50 divákov.

TRNAVA: Slezáková 8, Melišová 5, Lukáčová 4, Behúnová 15, Režná 10, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 0, Schvábová 0, Vasková 2). Tréner P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Katarína Körmendyová (COP Nitra).

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Komplikovaný zápas. Ak by veci išli jednoducho, asi by to nebola zábava. V každom prípade COP-ka bez ohľadu na jej tabuľkové postavenie solídny súper a vyhráva sa tam veľmi ťažko. Takže som rád, že sme to zvládli a ďalej žijeme!“

Ostatné výsledky nadstavby o 5. až 10. miesto: Nové Mesto - Pezinok-Bilíkova 1:3 (-19, 20, -19, -23).

1. Kežmarok 24 14 10 49:42 39

2. Pezinok 25 13 12 50:48 41

3. Spiš. N. Ves 24 8 16 33:55 23

4. N. Mesto 25 8 17 36:62 22

5. Trnava 25 7 18 31:65 20

6. COP Nitra 25 3 22 30:71 15