TRNAVA. Na výstave s názvom Zrkadlo ticha predstavuje šiestich výtvarníkov, ktorých spája obraz a jeho výstavba. Kurátorkou je Zuzana Duchková.

Medzinárodná výstava, ako uviedla kurátorka, prezentuje tvorbu umelcov, ktorí sa síce odlišujú názormi súvisiacimi s ich vekovou rôznorodosťou, a tiež slovenskou a českou národnosťou, no vo svojej tvorbe sa zaoberajú rovnakou alebo podobnou témou.
Experimentálny prístup
"Základným prvkom tejto výstavy je obraz a prístup k nemu, od klasického po alternatívny či experimentálny," povedala Duchková. Vystavujúcich umelcov - Petra Brožka, Josefa Lorenca, Dominiku Sládkovú-Paštékovú, Daniela Szalaia, Petru Vichrovú a Lenku Vilhelmovú - spája aj ich pedagogické pôsobenie na Juhočeskej univerzite v Českých Budějoviciach. "Dve slová - zrkadlo a ticho - slúžia ako základ pre ich obrazy," dodala kurátorka.

Peter Brožka sa vo svojej tvorbe zameriava predovšetkým na multimediálnu tvorbu, fotografiu a maľbu, jeho práce sú v poslednom čase zastúpené na viacerých prehliadkach mladého umenia. Josef Lorenc sa zaoberá dizajnom úžitkovej keramiky, realizáciami v architektúre, medailérskou i sklárkou tvorbou.
Grafika, plastika či keramika
Dominika Sládková-Paštéková sa orientuje na maľbu, grafiku, voľné plastiky a keramiku, Daniel Szalai sa popri pedagogickej činnosti venuje v tvorbe recyklácii netradičných materiálov.

V maliarskych dielach Petry Vichrovej dominuje téma vody, hlbočina a deformácie a Lenka Vilhelmová vo svojej grafickej a maliarskej tvorbe kombinuje klasické postupy s atypickými technikami.
Výstava v Kopplovej vile GJK potrvá do 25. marca.