Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Po debakli definitívne bez play off

Trnavskí hokejisti si nezahrajú vyraďovaciu časť 1. ligy. Rozhodla o tom prehra v Topoľčanoch.

(Zdroj: (JAŠ))

44. KOLO

Topoľčany – Trnava 12:0 (2:0, 5:0, 5:0)

Gladiátori cestovali do Topoľčian už iba s vidinou zázraku, nakoľko trojica trnavských hráčov nastúpila v tento deň za Považskú Bystricu, ktorá bola priamym konkurentom Trnavy o postup. Navyše mala lepšiu východiskovú pozíciu - viac bodov a prijateľnejších súperov.

Torzo gladiátorov tak muselo v Topoľčanoch zhltnúť tuhu pilulku. Vyrovnaný hokej sa hral iba v úvodnej tretine, no strelecky sa presadili iba domáci, keď v 9. minúte otvoril skóre Uhnák. V 13. minúte na 2:0 zvyšoval Malý, keď využil presilovku o dvoch hráčov. V druhej tretine sa výkon domácich podstatne zlepšil a po góloch Tábiho, Pekarčíka a D. Gergela viedli domáci už 5:0. V 37. minúte pridal šiesty gól Nemček a zápas sa zmenil na exhibíciu domáceho tímu.

Tí po pekných akciách strieľali ďalšie góly a súper už v záverečnej tretine pôsobil odovzdaným dojmom. Za najlepších hráčov stretnutia boli vyhlásení Robin Malý a Boris Žilinský.

Góly: 9., 39. a 43. Uhnák, 14. Malý, 22. Tábi, 28. Pekarčík, 33. a 60. Gergel, 37. Nemček, 52. Laššo, 56. Podstavek, 59. Klenko.

Vylúčení: 6:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 52:34. Divákov: 431.

TRNAVA: Brucháč (Gibl) – Brzák, Čunderlík, Kuna, Burian, Scheuer, Žilinský – Lukačovič, Šúry, Mrava – Grell, Baránek, Ftáčnik – Lavrenov, Greschner, Belskiy.

Ostatné výsledky 44. kola: Považská Bystrica – Nové Zámky B 10:2 (1:0, 0:1, 9:1), Spišská Nová Ves – Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Prešov – HC Bratislava 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), Skalica – Dubnica 7:2 (2:1, 4:0, 1:1).

1. Skalica 45 32 5 1 7 203:101 107

2. Michalovce 45 30 5 3 7 220:87 103

3. Presov 45 29 5 2 9 180:108 99

4. Topolcany 45 23 7 3 12 161:101 86

5. Dubnica 45 20 3 6 16 160:143 72

6. Bratislava 45 17 2 4 22 146:157 59

7. Spiš. N. Ves 45 11 3 7 24 137:190 46

8. P. Bystrica 44 9 5 4 26 126:196 41