Dve kolá pred koncom základnej časti strácajú Trnavčania na ôsmu Považskú Bystricu už iba štyri body.

(Zdroj: archív klubu)

43. KOLO

Trnava – HC Bratislava 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

V dôležitom zápase Trnavčania vôbec nezačali dobre a po desiatich minútach prehrávali 0:2, keď sa najskôr príklepom presadil Krajč a po ňom po nahodenom puku Matejovie. Trnavčania ešte v prvej časti znížili Grellom, ktorý využil záver pred bránkou.

Ibaže rýchly gól v úvode druhej časti dal opäť hosťom opäť dvojgólové vedenia. Snaha domácich o zníženie bola korunovaná v závere druhej časti, kedy sa zmocnili v útočnom pásme puku a po prihrávke Mravu znížil na 2:3 Šúry.

Perfektné divadlo predviedli obe mužstvá v tretej časti. Najskôr domáci Belskiy so Šúrym v priebehu 35 sekúnd dokonale zvrátili stav – 4:3. Ibaže o pár minút neskôr odpovedali rovnakou mincou aj hostia. Najskôr hostia vyrovnali po hrubej chybe v domácej obrane a následne aj oni opäť zvrátili stav na svoju stranu po obliehaní trnavskej brány. Prehra by znamenala definitívny koniec trnavským nádejam o play off. Domáci tak poriadne zatlačili a v 56. minúte sa tešili z vyrovnania, a to dokonca dvakrát, keď prvý gól rozhodcovia neuznali, ale o pár sekúnd neskôr si to domáci vynahradili Kelešim – 5:5. V dramatickom závere rozhodol o domácom víťazstve 41 sekúnd pred koncom bombou od modrej Čunderlík.

Góly: 14. Grell, 37. a 48. Šúry, 48. Belskiy, 56. Keleši, 60. Čunderlík – 4. Krajč, 11. Matejovie, 23. Brodek, 52. Mlynčár, 53. Guoth.

Vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 38:33. Divákov: 145.

TRNAVA: Brucháč (Vyžinkár) – Brzák, Žilinský, Šúry, Čunderlík, Mrava – Kuna, Burian, Lukačovič, Baránek, Ftáčnik – Keleši, Kormúth, Grell, Greschner, Belskyi.

Ostatné výsledky 43. kola: Skalica – Nové Zámky B 12:0 (4:0, 7:0, 1:0), Michalovce – Považská Bystrica 5:3 (1:1, 3:2, 1:0), Prešov – Spišská Nová Ves 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), Topoľčany – Dubnica 2:4 (0:2, 1:1, 1:1).

1. Skalica 44 31 5 1 7 196:99 104

2. Michalovce 44 29 5 3 7 217:87 100

3. Prešov 44 28 5 2 9 177:106 96

4. Topoľčany 44 22 7 3 12 149:101 83

5. Dubnica 44 20 3 6 15 158:136 72

6. Bratislava 44 17 2 4 21 144:154 59

7. Spiš. N. Ves 44 11 3 7 23 137:187 46

8. P. Bystrica 43 8 5 4 26 116:194 38