Hádzanári Hlohovca získali ďalší dôležitý bod a na štvrtú Šaľu stiahli manko už iba na päť bodov.

(Zdroj: ARCHÍV)

17. KOLO

Hlohovec - Nové Zámky 32:32 (18:14)

Aj v takto dôležitom zápase dal tréner Lipták šancu mladým puškám Rakúsovi a Hajkovi, ktorý ho rozhodne v prvom dejstve nesklamali. Po vyrovnaných úvodných minútach zavelil do útoku Zaťko – 2:1, ktorého ešte dvakrát napodobnil Tschur a keď uspel dvomi zákrokmi Konečný, bolo v 9. minúte 6:2. Po štvrťhodine viedla SPORTA už 10:4 a hoci sa N. Zámky tromi rýchlymi gólmi dotiahli na 10:7, taktovku zápasu držali v rukách stále „Liptákovci“. Udržiavali si pohodlný náskok a na polčasovú prestávku išli s vedením 18:14.

Úvod druhého polčasu bol dlho vyrovnaný a najmä hostia zo Zámkov vyzerali, že chytili do plachiet správny vietor. Našťastie, SPORTA dokázala vždy zakontrovať. V 42. minúte však Laho nevyužil trhák, hostia za to domácich potrestali Hricišonom, stiahli manko na dva góly (23:21) a tréner Lipták musel reagovať time outom. Nepomohlo, Hajko neprestrelil hradbu tiel, Hricišon upravil už na 23:22 a začala dráma. Zdalo sa, že zápas definitívne zlomil na domácu stranu v 54. minúte Tschur, ktorý upravil na rozdiel troch gólov - 31:28, ale N. zámky využili vylúčenie Laha a dotiahli sa opäť na rozdiel gólu - 31:30. V poslednej minúte zápasu najskôr Tymoschuk vyrovnal na 31:31, aby dvanásť sekúnd pred koncom Takáč predsa len strhol vedenie na stranu SPORTY.

Ibaže N. Zámky rýchlo zaútočili, ich útok bol zastavený a nasledovať mal deväťmetrový hod, ale Hricišon nezaváhal a okamžite vystrelil. Nakoľko však bol vo vnútri deviatky on, aj Minarovič, navyše strieľajúci hráč poskackával smerom dopredu, gól nemal platiť. Rozhodca ho však uznal a body sa delili – 32:32.

SPORTA: Konečný, Kašťák, Šatura – Péchy, Takáč 4, Paloncy, Laho 6/1, Rakús, Demko, Mažár 8/1, Tschur 6/2, Zaťko 5, Prikryl, Hajko 3. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov N. Zámkov: Hricišon 8, Parshutin 7. Pred 300 divákmi rozhodovali Haščík a Sivák. Vylúčení: 4 – 6, pok. hody: 4/4 – 2/1.

Ostatné výsledky 17. kola: Malacky – Topoľčany 23:23 (13:13), Považská Bystrica – Šaľa 32:28 (15:15), ŠKP Bratislava – Modra 34:27 (17:12), Prešov A – Prešov B hrajú v utorok.

3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Voderadčania si môžu vydýchnuť, robotnícka ubytovňa skončí

Za skončenie prenájmu bývalého internátu hlasovali aj tí krajskí poslanci, ktorí boli pred rokom za.

Odvolali riaditeľa Galérie Jána Koniarka Róberta Němečka

Hlavným dôvodom je personálny rozvrat v galérii, o niektorých ďalších dôvodoch poslanci radšej nechceli hovoriť.

Ján Kocian: V Taliansku sa proti nám Nemecko triaslo o výsledok

Československo to na majstrovstvách sveta v Taliansku v roku 1990 dotiahlo až do štvrťfinále.