Nádej žije. Gladiátori vyhrali na Spiši po predĺžení

Trnavskí hokejisti tri kolá pred koncom základnej časti živia nádej na postup do play off.

(Zdroj: archív)

42. KOLO

Spišská Nová Ves – Trnava 3:4pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Trnavčania vycestovali pod Spišský hrad s cieľom udržať si nádej na postup do play off. Prvá časť skončila bez gólov, ale v druhej časti si Szalay počas presilovky nakorčuľoval na vrchol pravého kruhu na vhadzovanie a švihom otvoril skóre – 0:1.

Spišiaci onedlho vyrovnali, keď sa Giľák pustil s pukom cez celé klzisko a svoj prienik zakončil až gólom – 1:1. Odpoveď gladiátorov bola blesková a delovka Buriana od modrej skončila až v sieti – 1:2.

Ibaže Trnavčania zaspali úvod poslednej časti a Spišská Nová Ves sa za päť minút postarala o dokonalý obrat. Najskôr po chybe obrany a prečíslení vyrovnal Zwick – 2:2 a o dve minúty neskôr Findura o prihrávke spoza brány spomedzi kruhov tretíkrát prekonal hosťujpceho gólmana – 3:2. Nádej pre gladiátorov opäť vykresal Hrbáčik, ktorý doklepol do siete vyrazenú strelu – 3:3.

Zápas nakoniec dospel do predĺženia, v ktorom hostia vybojovali dôležité dva body. Mišura našiel bekhendom na opačnej strane Mravu a ten nezaváhal – 3:4.

Góly: 29. Giľák, 44. Zwick, 46. Findura – 24. Szalay, 32. Burian, 48. Hrbáčik, 61. Mrava.

Vylúčení: 2:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 40:33. Divákov: 238.

TRNAVA: Brucháč – Brzák, Schmidt, Kormúth, Čunderlík, Kuna, Burian – Ftáčnik, Szalay, Mrava – Hrbáčik, Mišura, Kamenický – M. Róth, Andrisík, Belskij – Mikeš, Baránek, Lukačovič.

Ostatné výsledky 42. kola: Topoľčany – Skalica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Považská Bystrica – Prešov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), HC Bratislava – Dubnica 2:6 (1:1, 1:2, 0:3), Nové Zámky B – Michalovce 0:6 (0:1, 0:3, 0:2).

1. Skalica 43 30 5 1 7 184:99 101

2. Michalovce 43 28 5 3 7 212:84 97

3. Prešov 43 27 5 2 9 174:106 93

4. Topoľčany 43 22 7 3 11 147:97 83

5. Dubnica 43 19 3 6 15 154:134 69

6. Bratislava 43 17 2 4 20 139:148 59

7. Spiš. N. Ves 43 11 3 7 22 137:184 46

8. P. Bystrica 42 8 5 4 25 113:189 38