Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Trnavčanka s Federerom vyhrala Hopmanov pohár

Tenisový Hopmanov pohár v Austrálii pozná už päť víťaziek so slovenským pôvodom. Pred pár dňami sa k nim pridala aj dlhodobo v Trnave trénujúca švajčiarska tenistka slovenského pôvodu BELINDA BENČIČOVÁ po boku legendárneho Rogera Federera.

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer a Belinda Bencicová s víťaznou trofejou po výhre vo finále Hopmanovho pohára.(Zdroj: TASR/AP)

Pôvodný text uverejnila redakcia SME.sk.

Karina Habšudová a Karol Kučera Hopmanov pohár – austrálsky tenisový turnaj zmiešaných dvojíc, vyhrali v roku 1998, Martina Hingisová potom s Rogerom Federerom v roku 2001, Daniela Hantuchová v roku 2005 a Dominika Cibulková v roku 2009, obe s Dominikom Hrbatým.

Turnaj pred pár dňami vyhrala ďalšia švajčiarska tenistka, ktorá má slovenské korene. Belinda Benčičová strávila minulé leto v Trnave, po zranení sa na návrat pripravovala práve v miestnej tenisovej akadémii, babku má z Močenku a o pár týždňov sa k nej zase vráti. Jej otec i starý otec hrali hokej, dedo dokonca za Slovan popri Golonkovi a Dzurillovi. Bývalá svetová sedmička vlani po operácii zápästia klesla až na 318. miesto rebríčka.

Musela sa predierať malými turnajmi, ale štyri z nich vyhrala a od návratu má skóre 28:3. Vlani na Australian Open vyfasovala v 1. kole majsterku Serenu Williamsovú, teraz jej sestru Venus.

Aký je to pocit vyhrať Hopmanov pohár po boku takého velikána ako Roger Federer?

– Úžasný. Už vlani sme mali k víťazstvu blízko. Teraz sme zahrali znovu na vysokej úrovni a ešte sme dosť pridali v mixe.

Keď ste boli na kurte, Federer vás na lavičke veľmi povzbudzoval. Motivovalo vás to?

– Veľmi mi pomohlo, že sa tak radoval a snažil sa povzbudzovať. Občas sme si cez týždeň spolu zatrénovali. Bola som síce trochu nervóznejšia, keď pozeral moje zápasy, ale veľmi ma to potešilo a veľa som sa mohla naučiť. Kto by nechcel mať na lavičke takého kouča?

Zdá sa, že Federer sa obklopuje samými Slovenkami. V roku 2001 vyhral Hopmanov pohár s košickou rodáčkou Hingisovou, za manželku má bojnickú rodáčku Mirku Vavrinecovú, teraz získal trofej s vami.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C57EB na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C57EB na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).