Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Volejbalistky rozbehli boje o play off

Prvým domácim dvojzápasom vstúpili Trnavčanky do bojov v skupine o 5. až 10. miesto. Cez víkend vydreli jednu výhru a utrpeli prehru.

(Zdroj: Peter Václavek)

1. KOLO NADSTAVBY

Hit UCM Trnava – COP Nitra 3:2 (22, -21, -18, 15, 15)

Vo veľmi dôležitom zápase sa podarilo po bojovnom výkone Hit UCM Trnava zvíťaziť nad tabuľkovým susedom COP Nitra 3:2. V rozhodujúcom sete o dva body 17:15. Bol to zároveň najdlhší duel extraligy žien, kde HIT UCM Trnava zdolal v súboji dvoch tímov z dna tabuľky COP Nitra. Mladé Nitranky mali v tajbrejku dva mečbaly, ale ani jeden nevyužili a duel napokon ukončila esom bývalá hráčka COP Nina Vasková. Domáce vyhrali piaty set 17:15 a odskočili poslednej Nitre už na rozdiel dvoch víťazstiev. Zároveň sa dotiahli v počte triumfov aj bodov na priebežne ôsme Nové Mesto, Spišskú Novú Ves a oživili tak šance na play off, ktoré zároveň znamená aj vyhnutie sa prelínačke a záchranu v extralige.

TRNAVA: Grulišová 7, Kočišová 2, Behúnová 14, Režná 11, Vasková 17, Doluda 11, Slezáková (Gondeková 0, Lukáčová 2, Melišová 0). Tréner P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu: Nina Vasková (Trnava).

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes to bolo pre silné povahy, bol to skôr boj ako okulahodiaci volejbal, ale tak sa jednoducho občas takéto zápasy hrajú. Vyhrali sme, a to je najdôležitejšie. Športovo musím ale priznať, že sme mali aj kus šťastia.“

Ostatné výsledky 1. kola nadstavby: Kežmarok – Spišská Nová Ves 3:0 (23, 21, 21), Pezinok-Bilíkova – Nové Mesto 3:1 (-24, 18, 15, 20).

Prečítajte si tiež: Tréner volejbalistiek Pavel Bernáth: Nadstavba bude veľmi rýchla Čítajte

2. KOLO NADSTAVBY

Hit UCM Trnava - Nové Mesto 1:3 (-24, -17, 17, -19)

Na ďalší deň však na toto víťazstvo už Trnavčanky nenadviazali. V 2. kole nadstavby sa už tretí krát v sezóne stretlo Hit UCM Trnava proti VK Novému Mestu nad Váhom. Okrem prvého zápasu, keď Trnavčanky zvíťazili na palubovke súpera, však v domácich zápasoch ťahali za kratší koniec. Obe družstvá mali za sebou náročnú sobotu, s tajbrejkom v nohách. V psychicky dôležitom prvom sete koncovku zakončili Trnavčanky nevynútenými chybami. Súpera domáce zatlačili iba v treťom sete, ktorý Trnava vyhrala i vďaka zmenám v zostave a zaradeniu Slezákovej na pozíciu smeču. To však bolo na dobre hrajúce Nové Mesto málo a Trnava si pripísala ďalšiu prehru. Nasledujúci víkend cestuje Hit UCM Trnava na východ, kde odohrajú dvojzápas proti Spišskej Novej Vsi a Kežmarku.

TRNAVA: Lukáčová 3, Behúnová 11, Režná 5, Vasková 4, Doluda 14, Grulišová 9, Gondeková (Kočišová 1, Slezáková 9, Melišová 0). Tréner P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Lesia Slezáková (Trnava).

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Gratulujem súperovi k víťazstvu, dnes hrali lepšie a zaslúžene vyhrali. Nám neostáva nič, len robiť ďalej.“

Ostatné výsledky 2. kola nadstavby: Pezinok-Bilíkova - COP Nitra 3:2 (-26, -23, 22, 19, 9).

5. Kežmarok 19 10 9 35:37 27

6. Pezinok 20 9 11 36:40 30

7. N. Mesto 20 6 14 28:50 17

8. Spiš. N. Ves 19 5 14 23:46 15

9. Trnava 20 5 15 22:53 14

10. COP Nitra 20 3 17 24:56 12