Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Dvojzápas s Opavou priniesol 13 gólov

Spartakovci v sobotu odštartovali sériu prípravných zápasov počas zimného obdobia. Na úvod odohrali na umelej tráve v Senci dvojzápas proti vedúcemu celku druhej českej ligy SFC Opava.

(Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

1. ZÁPAS

FC Spartaka Trnava – SFC Opava 3:5 (2:2)

V prvom stretnutí Spartakovci zaspali úvod a prehrávali po dvanástich minútach už 0:2 po fatálnych chybách obrany. Postupne sa hra upokojila a vyrovnala. Zverenci Nestora El Maestra sa dostali do hry po nádhernom góle do šibenice v podaní Bogdanovskeho a ešte do polčasu vyrovnal Yilamz, keď stál na konci biliardovej akcie – 2:2. Lenže v úvode druhého polčasu akoby boli Andeli ešte stále v šatni a za sedem minút bolo 2:4, keď najskôr hostia zaváhanie Čonku potrestali hlavou a neskôr nezastavili v individuálnej akcii Jurečku. „Domácich“ opäť vrátil do hry zakončením ihneď po spracovaní Yilmaz – 3:4, ale posledné slovo mal opäť hosťujúci Jurečka, ktorý nekrytý poslal spätnú prihrávku z hranice malého vápna presne do siete – 3:5.

Góly Spartaka: Yilmaz 2, Bogdanovski.

SPARTAK: Chudý – Lukić, Godál, Tóth, Čonka – Pehlivan, Bogdanovski, Brigant, Sulejmani, Vlasko – Yilmaz (M. Vantruba, Oravec).

2. ZÁPAS

FC Spartak Trnava – SFC Opava 3:2 (2:1)

V druhom stretnutí začali, naopak, lepšie Spartakovci, ale hrali iba po šestnástku súpera. Až v 18. minúte sa im vydarila rýchla krídelná akcia, po ktorej našiel Egho spätnou prihrávkou Jirku a ten poslal loptu od brvna do siete – 1:0. Ten istý hráč využil v 40. minúte presne načasovanú prihrávku Reynalda za obranu a v nájazde upravil na 2:0. Opavčania odpovedali bleskurýchle, keď skackajúca lopta prešla na opačnú stranu šestnástky a bolo 2:1. Po zmene strán hostia z Českej republiky rýchlo vyrovnali, keď Spartakovci stratili loptu vo vlastnej šestnástke a prudkú prihrávku pred bránu nemal Čelústka problém doraziť – 3:2. O všetkom nakoniec rozhodol Egho, ktorý najskôr nasadil jasličky brániacemu hráčovi a hoci gólman jeho prvú strelu vyrazil, na dorážku už bol krátky – 3:2.

Góly Trnavy: Jirka 2, Egho.

SPARTAK: Urminský – Kadlec, Hladík, Gombala, Janso – Greššák , Sloboda – Jirka, Egho, Čeredničenko – Reynaldo (T. Vantruba).

1. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  2. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  7. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?