Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Medailová žatva trnavských pretláčačov v Bardejove

Počas prvého decembrového adventného týždňa sa uskutočnilo v Bardejove 2. kolo slovenskej národnej ligy v pretláčaní rukou.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

TRNAVA. Deväť trnavských pretláčačov meralo dlhú cestu z Trnavy až do Bardejova, aby sa zapojilo do boja o cenné kovy. Tentoraz mala trnavská výprava zastúpenie aj v juniorských kategóriách, ktoré rozhodne neboli len tak do počtu.

Natália Pastorková si na svojej prvej súťaži v kategórii junioriek do 60 kilogramov vybojovala zlatú medailu na ľavú ruku a striebornú na pravú. Ďalšia debutantka Diana Backárová obsadila tretie miesto na ľavú ruku v kategórii junioriek do 60 kilogramov. Z mužskej časti milo prekvapil Martin Čavara, ktorý vyhral kategóriu nováčikov do 95 kilogramov na pravú ruku a v kategórii nováčikov nad 95 kilogramov na pravú ruku obsadil druhé miesto.

Medailovú žatvu doplnil Samuel Hlubík, ktorý po náročnom finálovom zápase vybojoval striebro na ľavú ruku v kvalitne zastúpenej kategórii seniorov do 100 kilogramov a v kategórii nad 100 kilogramov skončil na bronzovej pozícii.

Skvelo mu sekundovali aj Matúš Hlubík, ktorý v kategórii do 85 kilogramov skončil na druhom mieste a Martin Caletka, ktorý obsadil tretie miesto v kategórii nad 100 kg. Spolu dosiahli členovia ŠKPR Trnava až deväť pódiových umiestnení, ktoré zaradili túto výpravu na východ Slovenska medzi veľmi úspešné.

„Ako sa vraví, netreba zaspať na vavrínoch, lebo s príchodom nového roka sa uskutoční v Bratislave ďalšie kolo slovenskej národnej ligy v pretláčaní rukou, kde budú súperi opäť o čosi viac pripravenejší. Želáme trnavským pretláčačom kopec síl do ďalších súťaží a nech medailový tok pokračuje aj naďalej,“ nechal sa po podujatí počuť predseda klubu Samuel Hlubík.