7. LIGA, SWAN: Naháč opäť vyhral a odlepil sa z dna tabuľky

Na mužstvá čaká už iba posledné jesenné kolo.

ilustračné(Zdroj: Ján Krošlák)

Trstín – Modranka 2:3 (1:2)

V Trstíne začali lepšie domáci. V 18. minúte po nakopnutej lopte Hláveka hlavičkoval Javorek presne do siete a bolo 1:0. V 26. minúte využil nedorozumenie stopérov hosťujúci Martin Gergely a bolo vyrovnané. O chvíľu na to sa dostal k lopte Jaro Mačák a skúsene preloboval domáceho brankára – 1:2. V prvom dejstve ešte domáci Hlávek nastrelil konštrukciu brány. Hostia mali na rozhraní oboch polčasov ďalšie možnosti na skórovanie, no Trstín viackrát podržal brankár Indrišek. Nestačil až na centrovanú loptu a zakončenie hlavou od Lukáša Péchyho v 71. minúte. V závere ešte upravil na konečných 2:3 domáci Jakub Taranda, ktorý pekne obstrelil gólmana Haluzického. Avšak vyrovnať sa už Trstínu nepodarilo.
Góly: 18. Javorek, 81. Taranda – 26. Gergely, 32. Mačák, 71. Péchy.
TRSTÍN: Indrišek – Hlávek, Obselka, Klokner, Puschenreiter, L. Štibraný, Javorek, Taranda, Vajsábel, Vöröš, Hetteš.
MODRANKA: Haluzický – Sekera, Gumbír, Rakický, Gergely, Péchy, Kučík, Valko, Gabriel, Fančovič, Mačák (Šuran, Lančarič).
Rozhodoval Bunček.

Dobrá Voda – Biely Kostol 2:7 (2:3)

Domáci nezačali dobre a už v druhej minúte po vysunutí Gažoviča a jeho pohotovom zakončení prehrávali – 0:1. Následne Dubrava po Junasovej prihrávke vyrovnal. V 20. minúte bolo už 1:2, keď sa v skrumáži po rohu najlepšie zorientoval Samák. V 23. minúte bolo vyrovnané, keď z priameho kopu proti vetru vypálil výstavnú strelu z 30 metrov Matej Prvý. Následne mal tutovku na kopačke Dubrava, ale nedal. V závere polčasu to lobom potrestal hosťujúci Samák a razom bolo 2:3. V 56. minúte zaznamenal po štandardke Marián Samák hetrik. O chvíľu na to sa k nemu pridal piatym gólom Ostrihoň a bolo už 2:5. Šance Jantoša a Heltka zostali nepremenené, naopak Biely Kostol po kombinačných akciách a zakončeniach Viktora Stacha pridal ešte dva góly.
Góly: 14. Dubrava, 23. Prvý – 2. P. Gažovič, 20., 45. a 56. Samák, 59. Ostrihoň, 76., 82. Stacho.
DOBRÁ VODA: Krížik – Dubrava, Ondruška, Paldan, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Chmela, Junas (Hrašna, Fekete, Ružička).
BIELY KOSTOL: Kuzma – Adámek, Lukačovič, Čmehýl, Ostrihoň, M. Jurina, P. Gažovič, Stacho, Nagy, Kobza, Samák (Hanzel, T. Gažovič).
Rozhodoval P. Krivošík.

Ružindol – Suchá nad Parnou 1:0 (1:0)

V Ružindole mohli diváci vidieť medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Obe mužstvá vyslali na gólmanov v prvom polčase len propagačné strely, navyše nepresné. Jediný gól zápasu padol v 34. minúte. V šestnástke bol faulovaný D. Turoň a z nariadenej penalty sa nemýlil Marián Moncman. V druhom polčase mal tutovku na kopačke striedajúci Vrždiak, ale dorážku Domorákovej strely nezvládol. Hostia sa po zmene strán snažili vyrovnať, no ich optický tlak ku gólu neviedol.
Gól: 34. Moncman (11 m).
RUŽINDOL: Vrábel – Babka, M. Morong, Minarovič, Jarábek, Horváth, Matula, Domorák, D. Turoň, Synak, Moncman (Tollarovič, Drmola, Karády, Vrždiak).
SUCHÁ: Sloboda – Herega, Konečný, Macko, Šišmič, Rybařík, Brestovanský, Slovák, Miksád, Matlák, Vaško (Januš).
Rozhodoval Ondriga.

Kátlovce – Dolné Orešany 2:0 (1:0)

Kátlovce si poľahky poradili s Dolnými Orešanmi. Hral sa obojstranne kvalitný futbal, ale hostia si príliš veľa čistých šancí nevypracovali. Za to domáci mali gólov na kopačkách oveľa viac, no M. Hlavatovič, Kobetič a Cibrín neboli úspešní. Dvakrát sa presadil Tomáš Mačica. Prvý gól dal v 35. minúte po M. Hlavatovičovej strele do žrde a následnej dorážke a v 80. minúte po centri z pravej strany a presnom zakončení z malého vápna. Zrodilo sa zaslúžené víťazstvo Kátloviec.
Góly: 35., 80. Mačica.
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, Sliva, M. Hlavatovič, R. Hlavatovič, Kobetič, Slovák, Hupka, Gajarský, Cibrín, Mačica (J. Beňo, A. Uváček, J. Hlavatovič, Pavlík, Šimončič).
D. OREŠANY: Lipovský – E. Rábara, Novák, Zajíc, Hronský, Pospíšil, Kamenický, Šimonovič, Tóth, Ščasný, Hudek (Illeš, T. Kollár, R. Kollár).
Rozhodoval Gabriel.

Bučany – Hrnčiarovce 1:1 (0:0)

V slabom zápase boli domáci jasne lepší, hostia prišli len brániť. V prvom polčase sa však Bučany tomu prispôsobili a nevymysleli na Hrnčiarovce nič futbalové. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci tlačili, už sa dostávali aj do šancí, ale v koncovke ich chýbala presnosť. Gólu sa domáci dočkali, keď prvý dotyk s loptou v zápase premenil Denis Paulovič na gól. Bučany to upokojilo, ale nedali si pozor na Tomáša Sedlického a ten sa dostal ku koncovke a vyrovnal. Pre domácich veľmi kruté, a tak si Hrnčiarovce odniesli z Bučian jeden bod.
Góly: 79. Paulovič – 84. Sedlický.
BUČANY: Jamrich – Vančo, Bindics, Fančovič, Bunček, Benko, Putera, Zubčák, Tanáč, Rafi, Kosnáč (Tomaškovič, Belák, Suchoň, Ryšavý, Paulovič).
HRNČIAROVCE: Kralovič – Serbák, Sedlický, Jedinák, Hlinka, Vozár, Hruška, Palkovič, Púchly, Kochajda, Kankara (Kurinec).
Rozhodoval Tóth.

Pavlice – Bohdanovce 8:1 (4:0)

V Pavliciach sa hralo v podstate na jednu bránu a už do polčasu bolo rozhodnuté o troch bodoch. Najskôr nastrelil Polednák žrď. Potom už po štandardke presne zakončoval svojím prvým gólom Horňák. V 29. minúte ten istý hráč zaznamenal po individuálnej akcii svoj druhý gól v zápase. V 35. minúte bolo už 3:0 po rohu a zakončení L. Dubovského. Na 4:0 dával ešte do prestávky z penalty Polednák. Po zmene strán najskôr Bočko po strele z prvej upravil na 5:0. Následne korigoval utešenou strelou z 30 metrov hosťujúci Marek Janec. V 70. minúte bolo 6:1, keď Adam Polednák zaznamenal z ďalšej penalty už svoj 33. gól v sezóne. Mužom zápasu sa ale stal Richard Horňák, ktorý v záverečných minútach pridal ešte ďalšie dva pekné góly.
Góly: 26., 29., 73. a 85. Horňák, 35. Dubovský, 43., 70. Polednák (oba z penalty), 64. Bočko – 68. Janec.
PAVLICE: Alchus – Dunda, L. Kubík, Dubovský, Práznovský, Križan, Horňák, Poništiak, Bočko, Szabó, Polednák (Ivančík, Ma. Kollár, Hornaček).
BOHDANOVCE: Kopúnek – Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Janec, Greguš, I. Palšovič, Doboš, Prekop, Peňák (D. Palšovič, Krivda, Kover).
Rozhodoval Hraško.

Naháč – Jaslovské Bohunice B 2:1 (0:0)

Domácemu Naháču sa zápas s rezervou Bohuníc vydaril. Už v prvom polčase mal gól na kopačke Martin Sersen a D. Lopatka, ale brankár Hluch ešte nekapituloval. Jednu tutovku mali aj hostia, ale do kabín sa išlo za stavu 0:0. Po zmene strán začali už padať aj góly. V 66. minúte vyšlo domácim prečíslenie a Denis Lopatka zakončil do odkrytej brány – 1:0. O šesť minút na to padol aj druhý gól, keď rýchlu krídelnú akciu zakončil strelou do šibenice Richard Fančovič – 2:0. Domáci mali aj ďalšie šance, no ich ofenzíva už neskórovala. Hosťom sa podarilo výsledok už len kozmeticky upraviť, keď v poslednej minúte z brejku zakončoval Marcel Bachratý gólom na 2:1.
Góly: 66. D. Lopatka, 72. Fančovič – 90. Bachratý.
NAHÁČ: Sollár – D. Lopatka, Kákoni, Polakovič, Martin Sersen, Habala, Marcel Sersen, Ma. Garažia, Fančovič, Zajíček, P. Lopatka (Čavara).
J. BOHUNICE B: Hluch – Mi. Gajarský, Bachratý, Rajnic, Sokolovič, Galovič, Matovič, Ma. Gajarský, Koleno, Balun, Tomašovič (Juhász, Matolek).
Rozhodoval Kravárik.

Brestovany – Košolná 3:4 (2:2)

Domáci v silnom vetre nezačali dobre. Už v 4. minúte sa po chybe stopérov ujali vedenia hostia gólom Greguša. V 12. minúte bolo už vyrovnané zásluhou D. Zlatohlávka, ktorý zužitkoval center Kozáka. Následne zostala šanca Sládečka nevyužitá. V 33. minúte výsledok zvrátili Brestovany po individuálnej akcii A. Zlatohlávka. Košolná však ešte do prestávky chcela vyrovnať. Lob Ševčíka ešte v sieti neskončil, ale po ďalšej chybe obrancov už v 44. minúte Homoľa vyrovnal. Druhý polčas zase začali lepšie hostia. Svoj druhý gól pridal najprv Greguš a v 70. minúte sa zo skrumáže nemýlil ani A. Volek – 2:4. Domácim sa v závere podarilo výsledok už len korigovať po góle Zelenaya, no na zaslúženej výhre Košolnej sa už nič nezmenilo.
Góly: 12. D. Zlatohlávek, 33. A. Zlatohlávek, 90. Zelenay – 4., 56. Greguš, 44. Homoľa, 70. Volek.
BRESTOVANY: Kostolanský – D. Zlatohlávek, Kollár, Toráč, Rejduga, Sládeček, Vyskoč, Mišovič, Kozák, Zelenay, A. Zlatohlávek (Vidovič, Chlebek, D. Dorčiak, M. Dorčiak).
KOŠOLNÁ: Ševčík – Kosnáč, Bobok, Greguš, Volek, Homoľa, Chudjak, Ševčík, Kobza, Sládeček, Hrušovský (Váry).