Piatok, 2. december, 2022 | Meniny má Bibiána

Ružomberok prerušil víťaznú sériu Spartaka

V 15. kole Trnavčania remizovali na svojom ihrisku s Ružomberkom a výraznejšie tak nevyužili zakopnutie Slovana a Žiliny.

Jediný gól domácich strelil Ján Vlasko hlavou.Jediný gól domácich strelil Ján Vlasko hlavou. (Zdroj: SITA)

TRNAVA. Lepšie začali hostia z Ružomberka, keď už v 4. minúte po únikuDaniela opečiatkoval brvno Kostadinov a odrazenú loptu poslal Haskič do trnavskej brány. Domáci mali príležitosť v 10. minúte, ale center Slobodu nenašiel v šestnástke adresáta. V 18. minúte bolo vyrovnané, keď po centri Kadleca poslal loptu hlavou k pravej žrdi Vlasko. O tri minúty mohla Trnava už vyhrávať, keď po ľavej strane unikol Čanturišvili a zakončujúci Egho spálil tutovku, keď loptu poslal priamo do brankára Macíka.

SkryťVypnúť reklamu

Krátko pred uplynutím polhodiny Vlasko krížnou strelou netrafil bránu. V 36. minúte po centri Čonku hlavičkoval nad bránu Čanturišvili a ten istý hráč v poslednej minúte prvého polčasu poslal loptu z priameho kopu vysoko nad ružomberskú bránu.

Druhý polčas začal únikom Vlaska, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky, no obrana hostí mu zabránila zakončiť. O minútu nato strela Čanturišviliho neprekvapila pozorného Macíka. Hostia v ďalšompriebehu mali výhodu dvoch rohových kopov, ale brankára Vantrubu neohrozili. V 66. minúte tečovanú strelu Jirku kryl ružomberský brankár. O 5 minút neskôr sa uvoľnil Egho a jeho bombu vyrazil Macík.

V 76. minúte strelu Yilmaza spoza šestnástky kryl Macík na dvakrát. Domácim sa napriek enormnej snahe nepodarilo streliť vytúžený druhý gól, a keď v nadstavenom čase po hlavičke Yilmaza skončila lopta na ružomberskej žrdi, zrodila sa v Trnave remíza 1:1. Domáci Spartak tak ukončil víťaznú šnúru ôsmich ligových zápasov za sebou.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 18. Vlasko - 4. Haskič. ŽK: 37. Sloboda – 13. Kostadinov, 89. Macík. Pred 4251 divákmi rozhodovali Glova - Vorel, Hrmo.

SPARTAK: Vantruba - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Sloboda (73. Greššák), Pehlivan - Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili – Egho. Tréner N. El Maestro.

RUŽOMBEROK: Macík - Pikk (90.+ Menich), Jonec, J. Maslo, P. Maslo - Qose, Kružliak - Daniel, Kostadinov (86. Sapara), Gál-Andrezly (82. Kupec), Haskič. Tréner N. Hrnčár.

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Gratulujem súperovi k zisku bodu. Hostia bránili dobre a hoci my sme mali iniciatívu, nemôžeme vždy čakať na výhru, tak ako tomu bolo proti Nitre. Ďalej budeme pokračovať v našej práci a pripravovať sa na nasledujúce dva ťažké zápasy na Slovane a so Žilinou.“

Ostatné výsledky 15. kola : Dunajská Streda – Slovan 2:1 (0:1), Podbrezová – Trenčín 1:8 (0:5), Prešov – Michalovce 1:0 (0:0), Senica – Žilina 4:1 (2:1), Zlaté Moravce – Nitra 2:2 (2:2).