Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

V Trnave zvíťazil Viskupič, vystrieda Mikuša (minúta po minúte)

Mikuš označil kampaň za podlú, plnú klamstiev a výmyslov.

Minúta po minúte z Trnavy (voľby do VÚC 2017)

3:15 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

2:53 Viskupič získal podľa konečných neoficiálnych výsledkov 42,9 percenta hlasov. Stal sa županom Trnavského kraja, kde vystriedal 65-ročného Tibora Mikuša. Volebná účasť dosiahla podľa Štatistického úradu 24,74 percenta oprávnených voličov.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Viskupič: Žiadne bezhlavé čistky nechystám Čítajte 

2:36 Mikuš označil kampaň za podlú, plnú klamstiev a výmyslov. Končiaci predseda Trnavského samosprávneho kraja, ktorého podporovali vládne strany Smer aj SNS, svoju volebnú kampaň orientoval predovšetkým na seniorov.

V kampani úplne úplne ignoroval internet a možnosti, ktoré dávajú moderné technológie, nezorganizoval ani žiadne stretnutie s novinármi, na ktorom by prezentoval svoj volebný program.

2:00 Viskupič v rozhovore s našou reportérkou Lenkou Štepánekovou k svojmu víťazstvu povedal, že voliči v Trnavskom kraji odmietli aroganciu moci. Rozhovor si prečítajte TU.

1:06 Viskupič so svojim volebným tímom oslávil víťazstvo šampanským.

1:02 V Trnavskom kraji rátajú poslednú pätinu hlasov. Viskupič vedie s vyše dvoma pätinami sčítaných hlasov. V kresle župana vystrieda Tibora Mikuša.

Skryť Vypnúť reklamu

0:18 "Viskupič oslavuje víťazstvo," informovala z jeho centrály naša reportérka Lenka Štepánková.

0:13 Tibor Mikuš volebný štáb pre novinárov neotvoril, na výsledky čaká v kruhu rodiny v Trnave.

0:00 S pribúdajúcimi percentami rastie u Viskupiča aj veselá nálada. "Mikuša do koša," skandujú vo Viskupičovom tíme. "Šampanské je už pripravené, samotný Viskupič nervózne chodí po kaviarni," informuje naša reportérka Lenka Štepáneková.

23:52 Viskupič v Trnave vedie. Náskok nad Mikušom narástol na vyše desať percent

23:20 Štatistický úrad zverejňuje prvé výsledky.

23:10 Viskupiča prišla podporiť aj poslankyňa Národnej rady a líderka OĽaNO Veronika Remišová. Na otázku, či príde aj Igor Matovič, Viskupič reagoval so smiechom: "Zavolajte mu". "Nálada v štábe je veselšia," informovala naša reportérka Lenka Štepáneková.

Skryť Vypnúť reklamu

Viskupičovi prívrženci zapózovali novinárom a dokonca dali aj spoločný pokrik. "Ciki caki ciki cak, vyhráme to je to tak. Červená - čírna, to sú farby naše, porazíme súpera, tri body sú naše." V kaviarni je už pustená televízia, "viskupičovci" sledujú volebné štúdio.

22:59 Vo volebných obvodoch Trnavského kraja boli voľby do vyšších územných celkov pokojné a bezproblémové. Zhodli sa na tom predsedovia obvodných volebných komisií. Účasť predpokladajú o niečo vyššiu ako vo voľbách spred štyroch rokov.

22:41 Jozef Viskupič pozval do svojej kaviarne v centre Trnavy niekoľkých novinárov a asi dvadsať priateľov a spolupracovníkov. „Atmosféra je priateľská, ľudia debatujú a popíjajú,“ informuje z Trnavy naša reportérka Lenka Štepáneková.

"Zatiaľ som pokojný. Keď to mám porovnať s voľbami do parlamentu, bol to väčší stres," povedal Viskupič.

Vo voľbách si vraj verí, vlastný prieskum nemá. "Manžela samozrejme podporujem. Bola by som radšej, keby bol v Trnave ako v Bratislave," povedala manželka Romana. V prípade, že vyhrá župné voľby, Viskupič verejne prisľúbil, že sa vzdá postu poslanca v Národnej rade.

22:22 „Krátko pred pol ôsmou bola účasť voličov v obci Špačince okolo tridsať percent, dôvodom môže byť kandidatúra miestneho starostu za poslanca do VÚC,“ napísala z miesta naša reportérka Zuzana Lukačovičová.

22:00 Volebné miestnosti v Trnavskom kraji zatvorili.

21:11 Štatistický úrad SR oznamuje, že vzhľadom na rozhodnutie Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o predĺžení hlasovania vo viacerých okrskoch budú priebežné výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov zverejňované po 23.15 h.

20:26 Volebné miestnosti v Trnave i Hlohovci sa začali po popoludňajšej pauze opäť viac zapĺňať v podvečer.

Voliči, ktorých povinnosti zdržali doma či v práci, navštevujú volebné miestnosti i v čase, keď už tma na uliciach neláka vychádzať príliš von. Bola medzi nimi aj Trnavčanka Lenka, ktorá pracovala až do 19. hodiny.

"Samozrejme, že som bola voliť, je to pre mňa dôležité a je to občianska povinnosť, ktorú by si mal splniť každý jeden z nás," povedala pre TASR.

Študujem si volebné programy, zaujíma ma aj nejaká história kandidátov, takže dá sa povedať, že mám domácu prípravu predtým ako pôjdem voliť a rozhodujem sa teda pri takýchto voľbách skôr podľa toho, aký to je človek, ako podľa politickej strany,"

18:19 V obci Dobrohošť v dunajskostredskom obvode chodia podľa starostu ľudia k voľbám málo, vraj sú skeptickí.

18:14 V Trnave počas dnešných krajských volieb zaznamenajú pravdepodobne vyššiu voličskú účasť ako pred štyrmi rokmi. Už popoludní presiahla vo viacerých volebných miestnostiach 17 percent, čo bolo pred štyrmi rokmi číslo za celý deň.

17:08 Krajská volebná komisia riešila podnet zo Senice, ľudia sa sťažovali na uzamknutú bránu v škole, kde bola umiestnená volebná miestnosť. Po vyšetrení podnetu bránu na škole odomkli.

"Voliči však mohli za celý ten čas používať iný vchod, len bolo treba obísť objekt," povedal pre TASR jej predseda Zoltán Rátz. Komisia okrem toho podávala počas dňa vysvetlenia k otázkam okrskových komisií.

16:32 Vo viacerých okrskových komisiách hlásia popoludní útlm voličov, žiadne rady sa netvorili ani vo volebnej miestnosti číslo 8 v škole na Komenského ulici v Trnave. Voličom však úprava hlasovacích lístkov trvá dlhšie, viacerí sa rozhodujú o svojich favoritoch až za plentou.

16:28 Necelých šesť hodín pred uzatvorením volebných miestností je priebeh volieb v Trnavskom kraji pokojný, krajská volebná komisia absolvovala viacero výjazdov. Účasť v Trnave sa zatiaľ pohybuje na úrovni okolo dvadsať percent.

Prácu komisie však komplikuje nízky počet jej členov, na výjazd môžu ísť vždy len dvaja zo šiestich. Podľa predsedu Zoltána Rátza ich bolo pred štyrmi rokmi minimálne desať, nízky počet podľa neho súvisí s veľkým množstvom nezávislých kandidátov, ktorí do komisií ľudí nenavrhujú.

15:57 V obci Plavecký Štvrtok v okrese Malacky, kde žije početná rómska komunita, sa volebná účasť blíži k nule. Pre obyvateľov bývajú zaujímavejšie komunálne voľby.

15:30 Vo volebnej miestnosti na ulici Pod Párovcami v Piešťanoch, kde je zaevidovaných viac ako tisíc voličov, panuje ruch od rána. Ľudia chodia voliť priebežne, stále vraj v miestnosti niekto je. Záujem je aj medzi mladými, prišlo aj veľa prvovoličov.

15:00 V Hornej Krupej neďaleko Trnavy horela dopoludnia suchá tráva, hasiči požiar už uhasili. Popoludní neevidujú krajskí hasiči zatiaľ žiadny výjazd.

14:50 Volebná účasť vo volebnej miestnosti číslo 1. (na radnici) v Trnave už presiahla 20 percentnú účasť. Priebeh volieb v Trnave je bezproblémový, tvrdí primátor Peter Bročka.

14:45 Záujem o župné voľby je aj medzi mladými, ktorí chodia v hojných počtoch.

14:41 Vo volebných komisiách v Piešťanoch sedia hlavne ženy. "Mali sme nahlásených aj viacerých mužov, ale mnohí to tento týždeň zrušili najmä pre pracovné povinnosti," prezradila Mária Gašparíková, organizačno-technická referentka volieb v Piešťanoch.

14:20 V najmenšom piešťanskom volebnom obvode, v miestnej časti Kocurice, prišlo najviac ľudí dopoludnia, popoludní evidujú útlm. Ďalších voličov očakávajú až vo večerných hodinách.

14:09 Na najväčšom piešťanskom sídlisku Adam Trajan je prekvapivá účasť v porovnaní s poslednými župnými voľbami.

Záujem o ne je podstatne vyšší. Podľa nemenovaného člena volebnej komisie už presiahla 15 percent.

"Tieto župné voľby nie sú ľahostajné mladým, čo v minulosti bývalo bežnou praxou. Ľudia chodia voliť priebežne, neevidujeme žiadne jednorázové návaly," povedal.

13:40 V Brestovanoch bola prvým voličom predsedkyňa tejto komisie, ktorá chodí voliť už niekoľko rokov. Súčasťou komisie je vždy preto, lebo vraj rada sleduje ako ľudia chodia voliť a kontroluje celú situáciu.

V tejto komisii bola jedna členka prvýkrát. Dozvedela sa o tejto možnosti a tak ju chcela vyskúšať, bola zvedavá ako to celé vlastne prebieha aj ako člen komisie, nielen volič. Voľby prebiehajú pokojne, nie sú žiadne problémy.

V druhom okrsku v Brestovanoch prišiel prvý volič o 7:10. Účasť je slabšia. Dopoludnia prišli približne iba 40 ľudí. Situácia je po celý čas pokojná, nezaznamenali žiadne problémy ani nedorozumenia.

"Ja chodievam voliť pravidelne, lebo si myslím, že je to povinnosť každého občana. Ja už som bola rozhodnutá, koho budem voliť, mala som už zdroje, z ktorých som získala informácie o kandidátoch, podľa toho som si vybrala.

13:35 V Dolných Lovčiciach je priebeh volieb pokojný a účasť je zatiaľ približne dvadsať percent. Ľudia chodia pomenej. Prvého voliča mali hneď krátko po siedmej.

"Ja chodím už sedem rokov, začal som ešte počas môjho štúdia politológie, tak som to bral ako spestrenie v rámci štúdia," povedal predseda komisie pán Brna

Jedna členka komisie bola požiadaná jedným z kandidátov, aby bola súčasťou komisie, ďalšia chodieva často.

Hovorí, že chodieva preto, lebo je zvedavá, či všetko prebieha ako má a vlastne dohliada na tých ostatných členov a priebeh volieb.

Štvrtý člen komisie sa tam vraj objavil náhodne. Jeden člen sa nemohol zúčastniť, preto sa v komisii ocitol na poslednú chvíľu..

13:31 V okrsku číslo 2. v Bučanoch prišiel prvý volič presne na siedmu hodinu. Ľudia chodia voliť priebežne. Doteraz žiadne problémy nezaznamenali.

Dvaja členovia boli v komisii prvýkrát, pretože sa mi naskytla príležitosť, tak ju využili a chceli si to vyskúšať. Jedna pani chodí pravidelne a už siedmykrát, považuje to už za takú svoju povinnosť.

13:29 Prvého voliča v okrsku číslo 1. v Bučanoch mali už o 6:55, čiže už na komisiu čakal vonku. Od siedmej hodiny do dvanástej zaznamenali približne 40 voličov.

Ľudia chodia voliť priebežne. V komisii boli tri členky, ktoré chodia do komisií vždy už niekoľko rokov, jedna členka bola v komisii prvýkrát, pretože jeden z kandidátov na poslanca je jej manžel.

13:03 Do volebnej miestnosti číslo 2 v budove Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci doteraz prišlo odvoliť viac ako sedemdesiat voličov, prevažujú skôr starší, nával neevidujú, chodia vraj priebežne.

12:55 V Hlohovci je zatiaľ priebeh volieb bezproblémový a pokojný. Voličov je pomenej, najviac ich prišlo k urnám zatiaľ v ranných hodinách.

12:45 V obci Radošovce v skalickom okrese evidujú 1468 voličov. Doteraz využilo možnosť voliť iba 95 z nich.

12:41 Dopoludňajší priebeh volieb v Trnavskom kraji zatiaľ nič nenarušilo. "Nemáme hlásené žiadne narušenie verejného poriadku, priebeh volieb je pokojný," zhrnula v telefóne Martina Kredatusová, krajská hovorkyňa polície

12:34 Volebné dopoludnie v Piešťanoch prebehlo bez vážnejších komplikácií. K účasti sa nikto nevyjadroval

12:31 Z volebnej miestnosti v základnej škole na Mozartovej v Trnave na sídlisku Prednádražie taktiež hlásia viac ako 15 percentnú účasť.

12:27 Na Mestský úrad v Piešťanoch sa chcel dostať bezdomovec, ktorý si to chcel uplatniť svoje aktívne volebné právo. Nakoniec ho nasmerovali do vedľajšej budovy gymnázia, kde volia všetci s trvalým pobytom na mestskom úrade.

12:25 Kandidát na župana Jozef Viskupič svoj hlas odovzdal v Trnave.

12:24 Volebná účasť vo volebnej miestnosti číslo 1. v Trnave (na radnici) prekročila 15 percentnú hranicu. Primátor Trnavy Peter Bročka nás informoval, že dopoludňajší priebeh volieb v Trnave bol bezproblémový.

12:15 Zoltán Rátz, predseda krajskej volebnej komisie, nás informoval, že dopoludňajší priebeh župných volieb je stále bezproblémový a pokojný. Vykonali zatiaľ päť kontrol komisií, štyri v Galante a jednu v Trnave.

"Žiadne nedostatky sme nezistili, všetko funguje v medziach zákona. V štyroch galantských obvodoch sa volebná účasť pohybovala dopoludnia do desať percent, v Trnave, vo volebnom obvode 33, bola 11 percentná," povedal v telefonickom rozhovore Rátz.

12:00 Voľby vo Voderadoch? Zatiaľ žiadny nával. Predseda komisie Vladimír Rašla však predpokladá o niečo vyššiu účasť ako pred štyrmi rokmi. Pre prenájom internátu tu prebiehala mimoriadne intenzívna kampaň.

11:21 Volil už aj primátor Piešťan, Miloš Tamajka. "Rozhodol som sa tentokrát pre zmenu. Z volebných komisií ma zatiaľ informovali o bezproblémovom priebehu," povedal v telefonickom rozhovore.

11:14 Kandidát na župana Tibor Mikuš volil v Suchej nad Parnou.

11:12 Júlia Kedrová, krajská hovorkyňa hasičov, nás informovala, že nič mimoriadne v súvislosti s voľbami do jedenástej neriešili.

V kraji zaevidovali dva technické zásahy, v Senici spadla plechová strecha a v Horných Salibách (okres Galanta) spadol na rodinný dom strom.

Evidujú aj dve dopravné nehody, obe sa stali v skalickom okrese na Záhorí. V oboch prípadoch išlo o stret s lesnou zverou. V Kopčanoch sa zrazilo auto so srnkou a v Gbeloch zasa s diviakom.

Obe nehody sa obišli bez zranení, vyhodnotili ich iba ako škodové udalosti.

11:06 Podľa viacerých volebných komisií, volebné zoznamy, ktoré sa tentokrát pred voľbami nedistribuovali, chýbali najmä dôchodcom.

11:03 Aj primátor Trnavy Peter Bročka už odvolil. "Dnes som vstával krátko po štvrtej ráno a už o piatej sme rozdávali predsedom volebných komisií potrebné materiály. Priebeh volieb v Trnave je zatiaľ bezproblémový, som na telefóne, o akýchkoľvek komplikáciách ma okamžite informujú," povedal Bročka.

11:01 Vo volebnej miestnosti na Pedagogickej škole v Trnave si jeden z voličov zabudol za plentou peňaženku aj s osobnými dokladmi. Všetko sa našlo a odovzdalo do rúk majiteľovi, ktorý si pre ne prišiel.

10:50 Voliť bol aj primátor Skalice Róbert Barát. "Využil som svoje právo a zúčastnil sa volieb do vyššieho územného celku. Ja si myslím, že tá naša generácia to má v krvi. Veľmi jednoduché je kritizovať, ale na voľby sa nedostaviť. Využívam to právo a potom môžem aj kritizovať."

10:43 Podľa Martiny Kredatusovej, krajskej policajnej hovorkyni, priebeh volieb v celom Trnavskom kraji je zatiaľ bezproblémový a pokojný. Nezaevidovali dnes ani žiadne vážne nehody v kraji, iba niekoľko škodových udalostí.

10:35 Menné zoznamy kandidátov, ktoré pred týmito voľbami nikomu neadresovali, väčšine opýtaných voličov nechýbali. Skôr to vítali z pohľadu ochrany životného prostredia. Všetko sa vraj dočítali na internete, čo bolo pre nich dostatočné.

„Túto zmenu vítam, aspoň sa zbytočne neplytvá zdrojmi, keď sa zamyslím nad tým, koľko papiera by sa zbytočne na ne minulo. Internet už majú takmer všetci,“ dodala Jana (36) z Piešťan.

10:15 Podľa informácií Márie Gašparíkovej, organizačno-technickej referentky volieb v Piešťanoch, záujem o voľby je prekvapivo vysoký, už od rána chodia ľudia voliť v hojných počtoch.

10:10 Vo volebnej miestnosti v Cirkevnej základnej škole na ulici Pod Párovcami chodia voliť priebežne. Zaevidovaných tu majú vyše tisíc voličov, zatiaľ prišli voliť najmä skôr narodení.

10:08 Vo volebnej miestnosti v Základnej škole na Spartakovskej ulici v Trnave je priebeh volieb pokojný, okolo desiatej začali voliči prichádzať k urnám vo vyšších počtoch

10:00 Parkoviská vedľa viacerých obchodných reťazcov sú plné, predavačky v niektorých z nich nám potvrdili, že sa to nevymyká priemeru bežnej soboty.

9:55 Mnohí voliči z Trnavy a Piešťan si svoje aktívne volebné právo spájajú spolu s nákupmi

9:52 Aj z Trnavy hlásia bezproblémový priebeh, v niektorých volebných miestnostiach je prekvapivo vysoká účasť.

9:50 V Piešťanoch je zatiaľ bezproblémový priebeh, ľudia prichádzajú k urnám už od rána, zatiaľ najviac medzi ôsmou a deviatou hodinou.

8:42 Predseda krajskej volebnej komisie Zoltán Rátz informoval, že priebeh volieb v siedmich volebných obvodoch Trnavského kraja je zatiaľ pokojný, všetky volebné miestnosti boli otvorená načas a obvodné volebné komisie im zatiaľ nehlásili žiadne problémy.

V priebehu dňa sa členovia krajskej volebnej komisie chystajú aj na kontroly, sústredia sa na dodržiavanie zákona a na to, či členovia volebných komisií informujú občanov o zmenách v zoznamoch kandidátov.

8:27 Voliči v Trnavskom kraji si vyberajú z piatich kandidátov na predsedu, nezávislý Jaroslav Cehlárik sa svojej kandidatúry vzdal.

Ubudlo aj poslancov, politická strana Nezávislosť a Jednota odvolala v obvode Dunajská Streda dvoch poslancov a jedného v obvode Senica.

8:06 V Trnavskom samosprávnom kraji si poslanci schválili odmeny od 480 do 580 eur mesačne, podľa zastávanej funkcie.

Okrem odmien dostávajú aj paušálne náhrady, ich výška je rôzna, podľa vzdialenosti od miesta bydliska.

Poslanec, ktorý je členom Rady Trnavského samosprávneho kraja a býva napríklad v Skalici, môže mesačne poberať viac ako 800 eur.

7:37 V Piešťanoch sa voliči k urnám príliš neponáhľajú, historicky najmenší záujem bol aj o účasť vo volebných komisiách.

7:26 Témou volieb v Trnavskom kraji sa stala doprava. V Piešťanoch rezonovala obava o budúcnosť miestneho letiska, v Hlohovci nespokojnosť s dopravnou situáciou na vjazde do mesta, na Záhorí pred voľbami ožila myšlienka vybudovania obchvatu Senice.

7:19 Pred štyrmi rokmi volebná účasť v kraji dosiahla v prvom kole 17,46 percenta, v druhom kole to bolo 17,28 percenta. Tento rok sú voľby po prvý raz jednokolové a župan aj zastupiteľstvo sú volení na päť rokov.

7:08 Volebné miestnosti v Trnavskom kraji sú otvorené.

20:00 V Trnavskom samosprávnom kraji otvoria volebné miestnosti v sobotu o 7:00, sledujte priebežné dianie spolu s nami.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 2. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 3. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 4. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 5. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 6. Spánok – základ pevných vzťahov
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 8. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 9. Šéf Accenture: Ak už príde človek do kancelárie, malo by to dávať zmysel
 10. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 1. QSI International School of Bratislava
 2. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 3. Pestovateľské workshopy pre deti v Šamoríne
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 6. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 7. Najmenšie ponožky sa už nestrácajú
 8. Zahraničná študentská mobilita bez bariér
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 945
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 10 503
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 128
 4. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 4 941
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 723
 6. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 4 454
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 900
 8. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 662
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 532
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 492

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia
 2. Irena Šimuneková: Farby jesene
 3. Miriam Studeničová: Ako funguje karma, alebo ľudský osud?
 4. Irena Šimuneková: Jeseň na lúkach
 5. Ladislav Stupak: Dukáty
 6. Anton Polakovič: Posledná bosorka?
 7. Viktor Pamula: Kultúrne a inkluzívne
 8. Alžbeta Szomolaiová: Klenovský Vepor 1338 m.n.m
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 12 202
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 546
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 782
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 554
 5. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 4 829
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 823
 7. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 3 319
 8. Občianske združenie Ženské kruhy: Už v najbližších dňoch hrozí Slovensku poľská cesta 2 626
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Hlinený dukát pomôže ľuďom v núdzi.

Hlinený dukát pre núdznych začína platiť v ďalších šiestich mestách.


TASR 59m

Pokuta im príde poštou priamo do schránky.


3 h

Štyria opití vodiči spôsobili dopravné nehody.


SITA 5 h
mesto Trnava

S lampášmi v ruke sa na vodu vyrazia rodiny s deťmi.


TASR 5 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18. okt

Starostom Trenčianskej Turnej, Trenčianskych Stankoviec, Selca a Veľkých Bieroviec pretiekol pohár trpezlivosti. Sľuby od štátu im už nestačia.


18. okt

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Archeológovia odkryli viaceré nálezy z nádvoria kaštieľa i jeho okolia.


18. okt

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia
 2. Irena Šimuneková: Farby jesene
 3. Miriam Studeničová: Ako funguje karma, alebo ľudský osud?
 4. Irena Šimuneková: Jeseň na lúkach
 5. Ladislav Stupak: Dukáty
 6. Anton Polakovič: Posledná bosorka?
 7. Viktor Pamula: Kultúrne a inkluzívne
 8. Alžbeta Szomolaiová: Klenovský Vepor 1338 m.n.m
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 12 202
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 546
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 782
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 554
 5. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 4 829
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 823
 7. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 3 319
 8. Občianske združenie Ženské kruhy: Už v najbližších dňoch hrozí Slovensku poľská cesta 2 626
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu