Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Prestrelku so Spišiakmi rozhodli až nájazdy

V 15. kole si trnavskí hokejisti pripísali ďalšiu nešťastnú prehru. V súboji so Spišskou Novou Vsou rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých „Gladiátori“ ťahali za kratší koniec.

(Zdroj: HK GLADIATORS TRNAVA)

15. KOLO

Trnava – Spišská Nová Ves 4:5sn (2:2, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

Domáci hokejisti boli počas celého zápasu strelecky aktívnejší, no hostia zasa efektívnejší. Do vedenia išli po štyroch minútach – 0:1. Aktívni Trnavčania vyrovnali už o štyri minúty neskôr zásluhou Schmidta – 1:1 a v Szalay sa v 17. minúte po peknej akcii postaral o zvrat – 2:1. Efektívni hostia gólom do šatne zrovnali na 2:2. V druhej časti sa obraz hry nezmenil.

Gladiátori boli aktívnejší hostia zo Spiša hrozili po rýchlych brejkoch z pozornej obrany. To sa im podarilo aj v úvode druhej tretiny – 2:3. Domácich v snahe za vyrovnaním brzdili vylúčenia, navyše pri hre 4 na 4 pred koncom druhej časti hostia udreli opäť a bolo 2:4.

Tretia časť bola herne najvyrovnanejšia, paradoxne v nej sa domácim strelecky zadarilo. Desať minút pred koncom znížil po prihrávke Mišuru Kamenický – 3:4. V závere, opäť pri hre 4 na 4 vyrovnal svojim druhým gólom v zápase Schmidt – 4:4. Zápas tak dospel cez predĺženie až do nájazdov, v ktorom mali viac šťastia hostia a zvíťazili 5:4.

Góly: 8. a 57. Schmidt, 17. Szalay, 51. Kamenický - 4. Nagy, 20. Lištiak, 22. Uhrík, 36. Bdžoch, rozh. nájazd Findura.

Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 44:33. Divákov: 145.

TRNAVA: Gibl – Mihalko, Poláček, Hutár, Mrázik, Poldruhák, Košecký, Burzík, Keleši – Mrava, Schmidt, Szalay – Kamenický, Mišura, Hrbáčik – Ševčík, Čunderlík, Andrisík – Brzák, Klema, Lukačovič. Tréner A. Výboh.

Ostatné výsledky 15. kola: Skalica - Topoľčany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), Michalovce - Nové Zámky B 7:1 (1:1, 3:0, 3:0), Dubnica - HC Bratislava 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) Prešov - Považská Bystrica odložili.

1. Prešov 15 11 2 0 2 67:31 37

2. Skalica 16 11 2 0 3 61:37 37

3. Michalovce 17 9 3 2 3 74:37 35

4. Dubnica 16 9 1 2 4 63:42 31

5. Topoľčany 17 8 2 1 6 50:41 29

6. Bratislava 15 6 0 1 8 38:48 19

7. Spiš. N. Ves 16 4 2 2 8 56:73 18

8. N. Zámky B 15 4 0 1 10 35:76 13