7. LIGA, RUBBEX: Domáci vybojovali iba sedem bodov

Posledné dve kolá zostávajú do konca jesennej časti.

(Zdroj: FACEBOOK OBFZ TRNAVA)

Dubovany – Kľačany 4:1 (2:0)

Domáci sa ujali vedenia už v 8. minúte, kedy po rohovom kope zakončil hlavou Kusý – 1:0. Po tomto góle sa súper stiahol a hrala sa rozháraná hra. Napriek tomu sa domácim podarilo zvýšiť na 2:0, keď sa po rohu presadil Masaryk – 2:0. V druhom polčase mali Dubovany jednoznačnú prevahu. Hosťujúcim Kľačanom, ktoré pricestovali v oklieštenej zostave, sa navyše zranil hráč a zápas dohrávali o jedného menej. Domáci Krajčo v 65. minúte strelou asi z 25-tich metrov zvýšil na 3:0. Dubovany dokázali vyťažiť ešte jeden gól v 82. minúte, kedy opäť strelou asi z 25 metrov do šibenice zakončil Pažík – 4:0. Domácim sa to však málilo, viacej otvorili hru, čo využil hosťujúci Peťko, ktorý po brejku upravil v poslednej minúte zápasu výsledok na 4:1.
Góly: 8. Kusý, 37. Masarik, 65. Krajčo, 82. Pažík – 90. Peťko.
DUBOVANY: Tonkovič – Kollár, Dovičič, Kusý, M. Lietavec, Masarik, Vrbík, Strečanský, Masaryk, Lesaj, Krajčo (Hruška, O. Lietavec, Kollár, Pažík, Bubák).
KĽAČANY: Bôžik – Šudý, Peťko, Gula, Bôžik, Slamka, Ďuriš, Jurík, Súľovský, Mikuš, Mokrička.
Rozhodoval Bunček.

Ostrov – Moravany 0:1 (0:0)

V Ostrove sa hralo na ťažkom teréne za extrémneho počasia. Hostia mali viacej z hry, vytvorili si do polčasu viacero sľubných šancí, z ktorých dvakrát nastrelili žrď, ale gól nedali – 0:0. V druhom polčase sa situácia otočila, domáci prebrali iniciatívu a nepremenili niekoľko šancí. Napriek tomu to boli práve hostia, ktorí išli do vedenia, keď I. Jánošík spätnou prihrávkou našiel J. Jánošíka a ten zakončil k tyči – 0:1. Domáci mohli vyrovnať, keď Bojkovski išiel sám na brankára, ale ten jeho strelu vyrazil. Moravany si dokázali vedenie 1:0 udržať až do konca zápasu.
Góly: 78. J. Jánošík.
OSTROV: Hajdín – Legiň, Urbánek, Regina, Braško, Bartoš, Svetlík, Gagorik, Bojkovski, Holán, Franko (Bečarevič, Svetlík).
MORAVANY: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, Mišenčík, Dechcet, Polák, Miklovič, Števík, Strnisko, Hrnčiar, Miškerník (Miklovič).
Rozhodoval Ševčík.

Šípkové – Chtelnica 2:0 (1:0)

V Šípkovom sa hral pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom hostia hrozili nebezpečnými strelami, avšak do vedenia išli domáci v 42. minúte po skrumáži, kedy hlavou zakončil z päťky Kolník a dostal tak domácich do vedenia 1:0. Po výmene strán si hostia proti silnému vetru ťažko vytvárali šance, síce pohrozili ďalekonosnou strelou, avšak neúspešne. Rovnako aj domáci mohli zvýšiť svoje vedenie, ale zo skrumáže pred bránou hostí nič nevyťažili. Až v 85. minúte si Šípkové poistilo svoje vedenie po odpískanej penalte, ktorú premenil Žák – 2:0.
Góly: 42. Kolník, 85. (11 m) Žák.
ŠÍPKOVÉ: Hadviga – Kolník, Obuch, Oška, Koyš, Žák, Šalát, Puvák, Lago, Kolník, Stolárik (Petrík, Puvák).
CHTELNICA: Pavelský – Lukáčik, Rechtorík, Bogora, Melicher, Slabý, Tomáška, Piačka, Brisuda, Zemko, Hrčka (Bolla).
Rozhodoval Kravárik.

Ratnovce – Trakovice 0:2 (0:0)

Aj v Ratnovciach sa hralo za extrémnych podmienok, kde hostia v prvom polčase hrali po vetre, ale nedokázali to využiť. Ratnovce vyrážali do protiútokov a trikrát mohli do polčasu skórovať, ale zlyhali v koncovke. Prvý polčas tak bola bezgólová remíza. Po výmene strán mali domáci výhodu vetra, avšak, paradoxne, sa im moc nedarilo. Hrali jednoducho a nakopávali lopty so silným vetrom. Prvý gól padol až po hodine hry, kedy Komarňanského prihrávku zakončil hosťujúci Husár – 0:1. Pár minút pred koncom si zopakovali podobnú akciu ako cez kopirák, kedy Husár zakončil netradične ľavačkou na 0:2 a poistil tak víťazstvo Trakovíc.
Góly: 60. a 87. Husár.
RATNOVCE: Križna – Petrík, Bílik, Kopal, Burzala, Paulovič, Pavlovič, Blaško, Boďo, Chocholáček, Kusý (Bírešík).
TRAKOVICE: Kollár – Matúšek, Š. Chudý, Husár, Bališ, Janovič, Blažo, Komarňanský, Mat. Ščasnovič, M. Chudý, Mar. Ščasnovič (Žemla, Radošovský).
Rozhodoval Jurena.

Bojničky – Piešťany 1:4 (0:2)

V prvom polčase sa hral v Bojničkách najmä medzišestnástkový futbal, v ktorom zohral veľkú úlohu silný vietor. Hostia otvorili skóre v 13. minúte po strele Glosa. Pár minút na to peknú prihrávku Doktora zakončil hosťujúci Korec na 0:2. Domáci sa so silným vetrom prakticky nedostali do žiadnej vyloženej šance. Po výmene strán vietor ešte zosilnel, čo nepridalo na tempe zápasu, ktorý sa často prerušoval. Piešťany si vytvorili viacej gólových príležitostí, z ktorých vyťažili gól len Glosom opäť po peknej strele asi z 25-tich metrov do šibenice – 0:3. Bojničky podnikali rýchle protiútoky, vytvorili si dve dobré príležitosti, z ktorých jednu využil Vokel – 1:3. V 89. minúte ešte hosťujúci Kusý po individuálnej akcii upravil výsledok na konečných 1:4.
Góly: 88. Vokel – 13., 70. Glos, 18. Korec, 89. Kusý.
BOJNIČKY: Šesták – A. Kubíček, R. Kubíček, Špáčil, Táčovský, Príbela, Halas, Kabát, Vokel, Bučko, Pavelka (Škoda).
PIEŠŤANY: Kunic – Krajčovič, J. Stachura, Kusý, Krištof, Glos, Valla, Gula, Doktor, Szabo, Korec (C. Stachura, Nagaj, Kollár).
Rozhodoval Ma. Zahurančík.

Dolný Lopašov – Madunice 1:1 (0:0)

V prvom polčase mali domáci výhodu silného vetra a vytvorili si dve nebezpečné strely, ktoré však skončili mimo brány. Hostia sa zas kvôli vetru nedostali k žiadnej vyloženej šanci a prvý polčas tak skončil bezgólovou remízou. Po výmene strán otvorili hostia skóre v 59. minúte po uvoľnení Hargaša, ktorý strelou k tyči dostal Madunice do vedenia. Po tomto góle domáci prebrali opraty zápasu do svojich rúk a vytvorili si viaceré šance. Využili však iba jednu, kedy po centri Zemka zakončil Kunic z voleja – 1:1. Do konca zápasu boli na oboch stranách ešte šance, z ktorých mohol padnúť rozhodujúci gól, ale nestalo sa tak, pod čo sa značnou mierou podpísalo aj nepriaznivé počasie a body sa tak zaslúžene delili.
Góly: 62. Kunic – 59. Hargaš.
D. LOPAŠOV: Kúdela – Buchel, Braniša, Gula, T. Zemko, Vrbovský, Lenghart, Čerňanský, Kunic, Chnápko, Cibrín (A. Zemko, Kabela).
MADUNICE: Ješko – M. Kabát, J. Kabát, Mesároš, Hargaš, Žuffa, Jadrný, Dananai, Rusnáčik, Dzuro, Kosa (Rak, Černek, Bojaj).
Rozhodoval Šarvaic.

Borovce – Prašník 0:5 (0:0)

Úroveň zápasu poznačil silný vietor, ktorého podporu mali v prvom dejstve domáci, ale nedokázali z toho vyťažiť. Napriek tomu, že si vytvorili viacero sľubných šancí, spomedzi ktorých Herceg nastrelil ďalekonosnou strelou brvno, gólu sa nedočkali. Polčas tak skončil bezgólovou remízou. Po výmene strán mali výhodu vetra hostia, ktorí však boli úspešnejší ako Borovce. V 55. minúte Konkuš tečovanou strelou zakončil k tyči – 0:1. Pár minút na to pokračoval Konkuš strelou ľavačkou k vzdialenejšej tyči – 0:2 a keď v 82. minúte po chybnej rozohrávke domácich zakončil opäť Konkuš do prázdnej brány, o zápase bolo rozhodnuté – 0:3. Zápas sa viac-menej už len dohrával, ale Prašník ešte vyťažil dva góly po štandardných situáciách na konečných 0:5.
Góly: 55., 66., 82. Konkuš, 84, R, Bielik, 88. O. Bielik.
BOROVCE: Valo – Michalák, Herceg, Šašo, Macháč, Péči, Dubovský, Kusý, Mravčík, Urban, Koprna (Tonkovič, Herceg, Macháč, Urban, Jankech).
PRAŠNÍK: Líška – Gyürke, Spál, Konkuš, O. Bielik, R. Bielik, Adamec, Balcír, Žažo, Kubík, Matys (Klein, Pašmík).
Rozhodoval Mi. Zahurančík.

Veselé – Pečeňady 0:3 (0:1)

Vo Veselom videli diváci bojovný výkon oboch mužstiev, v ktorom však mali navrch hostia. Boli behavejší a aj napriek silnému vetru sa pokúšali hrať kombinačný futbal. Z toho dokázali vyťažiť v 25. minúte, kedy po krásnej kombinačnej akcii zakončil Bánovec – 0:1. Po výmene strán sa domáci snažili vyrovnať a bojovali nielen so súperom, ale aj s počasím. Gól však prišiel od hostí, kedy Žák využil chybnú rozohrávku domácich na 0:2. Svoje víťazstvo Pečeňady spečatili v 85. minúte, keď odpískanú penaltu s prehľadom premenil Zubčák – 0:3.
Góly: 25. Bánovec, 61. Žák, 85. (11 m) Zubčák.
VESELÉ: Ševečka – Valíček, Konečný, Urban, Baartovic, Strecký, Bokor, Michalčík, Brucháč, Krajčo, Jurda (Duračka, Benik).
PEČEŇADY: Vidlička – Bánovec, Ščanovič, Zubčák, Izakovič, Durd, Jankovič, Gula, Žák, Kaľuha, Karaba (P. Chudý, T. Chudý, Ondrášik).