Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Volejbalistkám tesne ušlo prvé víťazstvo

Ženy Hit UCM Trnava dohrávali v piatok zápas 4. kola, ktorý bol pre chorobu hráčok COP Nitra preložený. V strhujúcom závere nakoniec vybojovali opäť iba bod.

(Zdroj: PETER VÁCLAVEK)

DOHRÁVKA 4. KOLA

Hit UCM Trnava – COP Nitra 2:3 (23,-20,-23,18,-17)

V odloženom zápase 4. kola volejbalovej extraligy žien diváci v Mestskej športovej hale podľa predpokladu videli vyrovnaný volejbal. Obe družstvá chceli zvíťaziť, čo spôsobilo veľa chyb na oboch stranách. Domáce volejbalistky po prvom vyhratom sete, prehrali v nasledujúcich dvoch. Vo štvrtom sete zabojovali a vyrovnali na 2:2. Všetky sety dramatického zápasu sa rozhodovali v koncovkách, vrátane najnapínavejšieho piateho setu. Univerzitné družstvo Hit UCM Trnava, žiaľ nevyužilo dva mečbaly v závere tajbrejku za stavu 14:13, ani 16:15, na druhej strane COP Nitra využila hneď prvý a tešila sa z dôležitého víťazstva. V 7. a 8. kole čakajú Hit UCM Trnava súperi z Bratislavy. V stredu Slávia EU a v sobotu v domácom zápase BVK Bratislava v domácej hale.

TRNAVA: Slezáková 15, Režná 12, Behúnová 7, Doluda 22, Grulišová 8, Kočišová 6, libero: Gondeková (Pavlačková, Schvábová 1, Kostelanská).

COP: Kupčiová 22, Körmendyová 12, Kubová 5, Jurášová 17, Zimová 13, Vasková 12, liberá Žúdelová a Bojňanská (Halušková 0, M. Stümpelová 0). Tréner: M. Maličký.

Diváci: 50.

Najlepšia hráčka zápasu: Darja Doluda.

Pavel Bernáth, hlavný tréner Hit UCM Trnava: „Dnes nehrala dobre ani COP-ka, ani my. Zápasu síce chýbala kvalita, ale nechýbala mu bojovnosť. To, že nehráme dobre je jedna vec, ale ak nám chýba odvaha vyhrať, keď si už vydrieme tú šancu, to už je horšie."