7. LIGA: Péchy zariadil štyrmi gólmi výhru Modranky

12. kolo má za sebou aj siedma "trnavská" liga.

(Zdroj: FACEBOOK OBFZ TRNAVA)

Trstín – Biely Kostol 2:7 (2:2)

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď už v 13. minúte viedli 2:0. Najskôr sa presadil po Tarandovej prihrávke Bohumil Vöröš a potom aj Lukáš Štibraný strelou z 25 metrov. Potom sa domáci s výsledkom uspokojili a začal hrať Biely Kostol. Ešte do prestávky skorigoval po krídelnej akcii a dorážke Peter Sládeček a v 32. minúte vyrovnal z priameho kopu Ľuboš Adámek. Domácim sa navyše v prvom polčase zranil brankár Indrišek a nahradiť ho musel hráč Juraj Palkovič. Hneď z prvej akcie v druhom dejstve to využil Sládeček a poslal hostí do vedenia. Potom už hostia prebrali iniciatívu a Trstín do hry nepúšťali. V rozpätí dvanástich minút pridali ďalšie štyri góly a poľahky dokráčali k jasnej výhre.

Góly: 8. Vöröš, 13. L. Štibraný – 29., 46. Sládeček, 32. Ľ. Adámek, 56. Kobza, 62., 62. L. Jurina, 68. Ostrihoň.

TRSTÍN: Indrišek – Hlávek, Fedor, Klokner, Puschenreiter, L. Štibraný, Vöröš, Taranda, Hetteš, Obselka, Gergel (Palkovič, Trung).

BIELY KOSTOL: Kuzma – Ľ. Adámek, Lukačovič, Čmehýl, Stacho, L. Jurina, M. Jurina, Kobza, Ostrihoň, Sládeček, Gažovič.

Rozhodoval J. Mucha.

Modranka – Suchá nad Parnou 7:0 (4:0)

Modranka mala celý priebeh zápasu jasne pod kontrolou a Suchú takmer vôbec nepúšťala do hry. Skóre ako prvý otvoril po krídelnej akcii a zakončení povedľa brankára Martin Gergely – 1:0. V 22. minúte bolo už 2:0, keď sa hlavou po rohovom kope presadil Lukáš Péchy. V 33. minúte pridal ten istý hráč po kombinačnej akcii svoj druhý gól. O dve minúty na to mal na svojom konte Péchy už hetrik, keď sa presadil z dorážky. Druhý polčas tempo zápasu trochu opadlo, ale hru naďalej kontrolovala Modranka. Péchy v 48. minúte zaznamenal aj svoj štvrtý gól. Pridali sa k nemu aj Andrej Rakický a po druhý raz Gergely, a tak sa zrodilo jasné víťazstvo 7:0 pre favorita.

Góly: 11., 74. Gergely, 22., 33., 35. a 48. Péchy, 57. Rakický.

MODRANKA: Haluzický – Sekera, Gumbír, Rakický, Gergely, Novota, Križan, Péchy, Boskovič, Kučík, Valko (Mačák, Fančovič, Malženický, Lančarič).

SUCHÁ: E. Fridrich – Herega, Konečný, Macko, Rybařík, Brestovanský, Kandera, Slovák, Januš, Miksád, Rogel (Šišmič, Sloboda, Matlák, Burian).

Rozhodoval Borovský.

Dobrá Voda – Dolné Orešany 3:3 (2:2)

Zaujímavý prvý polčas mohli diváci vidieť na Dobrej Vode. Ako prví sa ujali vedenia domáci. Po krídle zbehol Heltko a Martin Paldan na dvakrát prekonal brankára Lipovského. Podobný gól padol o osem minút na to, kedy znovu po prihrávke Heltka zakončoval presne po druhýkrát Paldan. Domáci sa však dlho z vedenia neradovali. Po polhodine hry Dolné Orešany dokázali vyrovnať. Strelu Andreja Kamenického podcenil brankár Krížik – 2:1 a v 33. minúte upravil Rado Fogel z priameho kopu na 2:2. Do polčasu mohol ešte skórovať dobre hrajúci Heltko, ale samostatný únik nezvládol. Po zmene strán bola hra vyrovnaná a góly padli až v závere. Najskôr mal šancu Kulíšek, ale nedal. Na 2:3 po centrovanej lopte upravil hlavou nečakane Marcel Šaštinský. Domácim sa v závere podarilo aspoň vyrovnať. Najskôr striedajúci Šimon Dubrava svoju šancu zahodil, no v 90. minúte spoľahlivo zakončil a rozhodol o spravodlivej deľbe bodov.

Góly: 21., 29. Paldan, 90. Dubrava – 30. Kamenický, 33. Fogel, 80. Šaštinský.

ČK: 90. Šaštinský.

DOBRÁ VODA: Krížik – Ondruška, Junas, Paldan, Ružička, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Fekete (Dubrava, Kubiš, Chmela).

D. OREŠANY: Lipovský – Fogel, T. Kollár, Pospíšil, Hajdúh, Rabara, Hronský, Kamenický, Šimonovič, Šaštinský, Kulíšek (Novák, Ščasný).

Rozhodoval Š. Ševčík.

Kátlovce – Bohdanovce 4:2 (0:1)

V prvom polčase padol len jeden gól. Hostia prišli v oklieštenej zostave, ale na prekvapenie domácich prvý polčas vyhrali. V 30. minúte trafil nechytateľne do šibenice kapitán Filip Nádaský a dal na 0:1. Bola to však ojedinelá šanca hostí a na ťažkom teréne mali viac možností na skórovanie Kátlovce. Strely Kobetiča a Cibrína však gólmi neskončili. Po zmene strán došlo k vyrovnaniu skóre. V 46. minúte zakončil kombinačnú akciu Andrej Kobetič a bolo 1:1. V 62. minúte sa po faule na M. Hlavatoviča kopala penalta a Kobetič pridal svoj druhý gól. O chvíľu na to Marek Hlavatovič z dorážky upravil už na 3:1. Hostia sa v 68. minúte chceli ešte vrátiť do hry, keď brankár Jurkas podbehol center a Denis Nikolovski z dorážky korigoval na 3:2. Avšak v 72. minúte dal poisťujúci gól Lukáš Cibrín, ktorý zužitkoval center M. Slivu a razom bolo 4:2. V závere si už Kátlovce tri body ustrážili.

Góly: 46., 62. Kobetič, 65. M. Hlavatovič, 72. Cibrín – 30. Nádaský, 68. Nikolovski.

KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, M. Sliva, M. Hlavatovič, R. Hlavatovič, Gajarský, Kobetič, Slovák, Šimončič, Hupka, Cibrín (Mačica, Pavlík, Zemko).

BOHDANOVCE: Prekop – Peňák, Kopúnek, Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Janec, Krivda, Nikolovski, D. Palšovič (Fitoš).

Rozhodoval Ma. Záhurančík.

Bučany – Jaslovské Bohunice B 2:1 (1:0)

Domáci nastúpili potvrdiť dobré výsledky proti kvalitnému súperovi z Bohuníc. Od začiatku zápasu kontrolovali hru a tlačili sa do šancí. Na hrote nastúpil Suchoň, ktorý uhral veľa lôpt a prichádzali aj centre do hosťujúcej šestnástky, ale v koncovke boli Bučany nepresné. Veľkú šancu po úniku Bindicsa mal Belák, ale prestrelil. Do polčasu sa zaslúžene domáci dostali do vedenia po centri Beláka a hlavičke Tomáša Benka – 1:0. Druhý polčas mal rovnaký obraz, domáci boli aktívnejší, hostia sa na polovicu Bučian dostávali ojedinele, ale boli už nebezpečnejší ako v prvom polčase. Skóre vyrovnal po štandardke Dávid Moravanský, keď prestrelil Jamricha – 1:1. Domáci chceli zápas vyhrať a vytvorili si veľký tlak, ktorý gólom v 87. minúte rozhodol Miloš Ryšavý a zabezpečil domácim tri zaslúžené body.

Góly: 37. Benko, 87. Ryšavý – 70. Moravanský.

BUČANY: Jamrich – Bindics, K. Bunček, Tomaškovič, Benko, Belák, Suchoň, Zubčák, Ryšavý, Rafi, Kosnáč (Fančovič, Kinči, Putera, Loti).

J. BOHUNICE B: Hluch – Remenár, Habala, Gajarský, Moravanský, Rajnic, Sokolovič, Bachratý, Jaroška, Galovič, Bobák (Matovič, Vavruš).

Rozhodoval Polačik.

Pavlice – Košolná 3:0 (1:0)

Výsledok rozdielom triedy pre Pavlice príliš neodzrkadľuje priebeh zápasu. V prvom polčase bola lepšia Košolná. Pri Homoľovom zakončení podržal svoj tím Alchus a hostia mali ešte jednu nebezpečnú strelu. V 10. minúte priniesol mierny kľud na stranu domácich kanonier Polednák, ktorý bol faulovaný v šestnástke. Nariadenú penaltu sám premenil a dal na 1:0. Avšak potom si ďalšie šance vypracovala znovu Košolná, no Hrušovský ani Zachar Alchusa neprekonali. Po zmene strán sa Pavlice zlepšili a konečne začali hrať svoju hru. Poisťujúci gól na 2:0 zaznamenal opäť Polednák, ktorý ťažil z krídelnej akcie Poništiaka. Následne mali góly na hlave Szabó aj Polednák a strela M. Kubíka takisto volala po góle. Hostia sa v druhom polčase už do hry príliš nedostávali. Na pre nich dosť krutých 0:3 upravil v 85. minúte po individuálnej akcii svojím tretím gólom domáci strelec Adam Polednák. V závere ešte Szabó nastrelil žrď.

Góly: 10., 48. a 85. Polednák (prvý z 11 m).

PAVLICE: Alchus – Práznovský, L. Kubík, Dunda, Križan, Horňák, Poništiak, M. Kubík, Bočko, Szabó, Polednák (L. Dubovský, Ivančík, Izakovič, Štora).

KOŠOLNÁ: Hudek – Bobok, Greguš, Zachar, A. Volek, Homoľa, Chudjak, Ševčík, Čavara, Sládeček, Hrušovský (Kosnáč, Danišovič, Karas, Mesíček, Váry).

Rozhodoval Lauko.

Naháč – Brestovany 3:1 (2:0)

Mierne prekvapenie sa zrodilo v Naháči. Domáci sa na súpera dobre pripravili a v prvom polčase Brestovany takmer nepustili do hry. Už v piatej minúte Adam Polakovič technickou strelou z 25 metrov prekonal brankára Tomíka. Následne ten istý hráč mohol dať aj druhý gól, no v tutovke mieril tesne vedľa. V 35. minúte bolo už 2:0, keď sa z dorážky presadil Martin Sersen. Po zmene strán sa obraz hry zmenil v prospech hostí. Brestovany prebrali iniciatívu a v 51. minúte dokázali korigovať výsledok. Pavol Rejduga lobom prekonal brankára Šuttu a bolo 2:1. Ďalšie šance však už hostia nepremenili. V závere, naopak, po centri D. Lopatku a súboji domáceho Zajíčka s Marekom Kollárom padol tretí gól, ktorý potvrdil tri body pre domáci celok.

Góly: 5. Polakovič, 35. Sersen, 88. Marek Kollár (vl.) – 51. Rejduga.

NAHÁČ: Šutta – Čavara, Zajíček, D. Lopatka, Kákoni, Polakovič, Martin Sersen, Habala, P. Lopatka, Marcel Sersen, P. Boledovič (Maška).

BRESTOVANY: Tomík – A. Zlatohlávek, D. Zlatohlávek, Zelenay, Martin Kollár, Rejduga, Bošácky, Sládeček, Dorčiak, Marek Kollár, Kozák (Toráč, Vidovič).