Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa 7. a 8. kolom. ¶

(Zdroj: (JAŚ))

7. KOLO

Trnava – HC Bratislava 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Trnavčania túžili po ďalších bodoch a na svojho súpera z Bratislavy vyleteli. Mali prevahu, dominovali na puku aj strelecky, ale nevedeli nájsť recept na dobre chytajúceho Srnca. Ten si poradil so strelami aj dorážkami. Gladiátori doplatili na svoju slabú efektivitu v ďalšom dejstve, keď síce najskôr ustáli dve oslabenia, ale tie im vzali veľa síl a následne nezachytili hosťujúci brejk – 0:1.

V závere tretiny zasa, naopak, neustáli oslabenie a po obliehaní prestrelil Juríčka Podhradský – 0:2. Bratislavčania mali aj vďaka presilovkám v druhej časti viac z hry. Trnavčania sa v tretej časti chceli vrátiť do zápasu, no zápas ovplyvnilo viacero vylúčení na oboch stranách, hra nebola plynulá, a to vyhovovalo hosťom. Tí navyše v závere ešte podčiarkli svoje víťazstvo gólom na 0:3.

Góly: 29. Vidovič, 37. Podhradský, 59. Vidovič.

Vylúčení: 10:7, presilovky: 0:2, oslabenie: 0:0. Strely na bránu: 33:32. Divákov: 155.

TRNAVA: Juríček – Poláček, Mihalko, Mrázik, Hutár, Košecký, Keleši, Burian, Poldruhák – Lukačovič, Schmidt, Mrava – Mišura, Čunderlík, Kamenický – Brzák, Hrbáčik, Ševčík – Mikeš, Klema, Ftáčnik. Tréner A. Výboh.

Ostatné výsledky 7. kola: Skalica – Nové Zámky B 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), Dubnica – Topoľčany 2:3sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0), Prešov – Spišská Nová Ves 9:3 (5:2, 3:0, 1:1), Michalovce – Považská Bystrica 12:3 (3:1, 5:0, 4:2).

8. KOLO

Topoľčany – Trnava 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Od úvodu sa hral vyrovnaný hokej, ale prevažne len v strede ľadovej plochy. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vypracovať vyloženejšiu gólovú šancu. Domáci v prvej časti nevyužili ani dve presilovky, keď hosťujúci brankár si pohodlne poradil iba s priemernými strelami domácich.

Aj v druhej tretine sa domáci strelci iba hľadali, na druhej strane mal Kompas menej práce. V 29. minúte sa domáci predsa len dočkali, keď po peknej prihrávke Ďurča otvoril skóre zápasu strelou do vinkľa D. König – 1:0. Po góle sa faulu dopustil domáci Uhnák a hostia hrali prvú presilovku. Počas nej sa sám pred brankárom domácich ocitol Lukačovič, ale domáci Kompas jeho pokus zmaril. V ďalšom priebehu veľké šance D. Königa a F. Hudeca zlikvidoval brankár hostí a Pekarčík miesto strely volil iba prihrávku.

V záverečnej tretine sa sám na hosťujúceho Gibla rútil Uhnák, jeho pokus brankár hostí kryl. Viackrát to pred brankárom hostí horelo, ale poskakukujúci puk nemal kto doraziť do siete. Hostia udreli v 50. minúte, keď domáci obrancovia až pridlho nechali voľného Ševčíka za bránkou domácich a jeho presnú prihrávku pretavil do gólu Schmidt. Už o tri minúty sa hostia postarali o dokonalý obrat, keď Trnave vyšlo prečíslenie a Ftáčnik mal dostatok času usmerniť puk za Kompasov chrbát – 1:2. Domáci po góle pridali, tlačili sa do zakončenia, ale hostia ich pokusy buď zblokovali, alebo na domácej strane chýbal moment prekvapenia.

Góly: 29. König – 50. Schmidt, 53. Ftáčnik.

Vylúčení: 4:7, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 43:25. Divákov: 986.

TRNAVA: Gibl – Mihalko, Keleši, Hutár, Mrázik, Poldruhák, Košecký, Žilinský – Mrava, Schmidt, Lukačovič – Kamenický, Mišura, Hrbáčik – Ševčík, Čunderlík, Brzák – Ftáčnik, Klema, Mikeš. Tréner A. Výboh.

Ostatné výsledky 8. kola: Spišská Nová Ves – Michalovce 6:5pp (1:0, 3:5, 1:0, 1:0), Skalica – Dubnica 3:1 (2:0, 1:1, 0:0), Považská Bystrica – Nové Zámky B 7:2 (1:2, 2:0, 4:0), HC Bratislava – Prešov 1:4 (0:2, 1:1, 0:1).

10. P. Bystrica 8 1 0 0 7 25:49 3

Program Trnavy – 9. kolo, streda 11. októbra o 17.00 hod.: Trnava – Skalica. 10. kolo, piatok 13. októbra o 17.00 hod.: Trnava – Dubnica.