Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Futsalisti utrpeli v extralige prvú prehru

V 3. kolo futsalovej extraligy zavítali na trnavskú palubovku Wild Boys Bratislava. Obe mužstvá mali po prvých dvoch kolách plný počet bodov, a tak sa čakalo na to, či niekto utrpí prvú stratu.

Moment pred druhým gólom Andelov. Strelu Németha si stečoval hosťujúci hráč priamo do gólmana, od ktorého lakťa sa lopta odráža do zeme.Moment pred druhým gólom Andelov. Strelu Németha si stečoval hosťujúci hráč priamo do gólmana, od ktorého lakťa sa lopta odráža do zeme.(Zdroj: STC)

3. KOLO

FC Bíli Andeli-futsal – Wild Boys 02 Bratislava 2:4 (2:1)

Hostia boli miernym favoritom a od úvodu to potvrdzovali, boli futbalovejší a viac ovládali loptu. Trnavčania sa im snažili vyrovnať bojovnosťou a hlavne pozorným bránením. Už v 3. minúte mierili hostia krížnou strelou mimo, následne nepotrestali zlú rozohrávku domácich. v 8. minúte už pohrozili aj domáci, keď Brestovasnkého strelku vyrazil gólman iba k Vašíčkovi a ten namieril do bočnej siete. Trnavčania postupne vyrovnávali hru a hlavičku Krcha musel vyraziť hosťujúci gólman.

V 17. minúte sa po ľavej strane predral k zakončeniu Brestovanský, no vypýtal si iba faul. O pár sekúnd neskôr však už hala gólov explodovala, keď sa na pivote okolo brániaceho hráča obtočil Krcho a otvoril skóre – 1:0. Hostia však rýchlo vyrovnali, keď signál z rohového kopu zakončil na zadnej žrdi Štilla. V posledných sekundách prvého polčasu však Németh vystrelil, jeho strelu tečoval jeden z hosťujúcich hráčov do gólmana, ktorý loptu zrazil do zeme – jeden rozhodca gól uznal, druhý nie, no nakoniec gól platil – 2:1.

V úvode druhého polčasu Ťažký zachytil rozorhávku hostí a rútil sa sám na bránku, svoj nájazd však nepremenil a Trnavčanov to neskôr mrzelo. V 26. minúte totiž vystrelil spoza viacerých hráčov Šporánek a lopta zapadla presne k žrdi – 2:2. O minútu neskôr zohrali hostia ďalší signál po rohovom kope a Lenčéš na dvakrát prekonal Alchusa – 2:3.

Za nepriaznivého stavu začali hrať Trnavčania od 30. minúty power play. Strelu Németha však gólman vyrazil a stret Krcha s hosťujúcim gólmanom rozhodcovia ako faul neposúdili. V 33. minúte hostia využili zlú rozohrávku a do prázdnej brány upravili na 2:4. Trnavčania sa za mohutného povzbudzovania haly snažili vrátiť do stretnutia, ale Krcho svoj nájazd nepremenil a Brestovanský volil miesto strely prihrávku. Keď už sa strelecky nepresadil ani Dzíbela, hostia sa tešili z cenného triumfu.

Góly: Krcho, Németh – Lenčéš 2, Štilla, Šporánek.

BÍLI ANDELI: Alchus (Miškovič) – Ľ. Adámek, A. Adámek, Németh, Brestovanský, Koricina, Vašíček, Krcho, Humel, Ťažký, Holka, Dzíbela, Dobiš. Tréner M. Cintula.

712 divákov.

Ostatné výsledky 3. kola: Lučenec – Podolie 10:1 (5:0), Levice – Nové Zámky 4:7 (3:4), Banská Bystrica – Pinerola 4:6 (2:1), Slovan – Žilina odložené.

1. Lučenec 3 3 0 0 27:9 9

2. Wild Boys Ba 3 3 0 0 14:7 9

3. Slovan Ba 2 2 0 0 17:1 6

4. Bíli Andeli 3 2 0 1 12:11 6

5. B. Bystrica 3 1 0 2 11:10 3

6. Žilina 2 1 0 1 6:9 3

7. Pinerola Ba 3 1 0 2 13:18 3

8. N. Zámky 3 1 0 2 8:17 3