Piatok, 23. február, 2018 | Meniny má Roman, Romana

Futsalisti vyhrali aj v druhom kole extraligy, v sobotu proti Wild Boys

Futsalisti FC Bíli Andeli -futsal po triumfe nad Pinerolou dokázali v druhom kole zvíťaziť aj nad Podolím, hoci zápas priniesol oveľa väčšiu drámu, ako sa čakalo.

(Zdroj: STC)

2. KOLO

FC Bíli Andeli-futsal – Podolie 6:5 (2:3)

Domáci povzbudení výsledkom z prvého kola sa do svojho súpera od úvodu poriadne „zakusli“ a prvých sedem minút sa prakticky až na zopár odkopov odohrávalo výhradne pred bránkou Podolia a bola len otázka času, kedy padne gól. Nakoniec sa Krcho s Brestovanským presadili v priebehu pár minút – 2:0, čo domácim ublížilo. Po drvivej prevahe a rýchlych góloch začali hrať viac individuálne a do zápasu sa tak postupne dostával súper.

Podolania dokonca v 16. minúte znížili a na palubovku sa vkradla nervozita. Hoci domáci prehrávali na fauly 1:4, do konca polčasu sa stihli dopustiť ďalších piatich, čo znamenalo desaťmetrový kop a Pagáč z neho vyrovnal – 2:2. Nebolo to však všetko, pár sekúnd pred koncom zahrávali domáci roh, nevyšla im rozohrávka a hostia odkopom cez celé ihrisko prekonali vybehnutého domáceho gólmana – 2:3.

Po zmene strán sa domáci vrátili k svojej hre, ale povzbudení už boli aj hostia a hral sa výborný futsal hore-dolu. Na dva rýchle góly Németha, ktorými zvrátil stav na 4:3, hostia odpovedali po peknej kombinácii – 4:4. Ako plynul čas, domáce tribúny roz-tlieskal opäť Krcho – 5:4, no hostia tri minúty pred koncom predsa len vyrovnali, keď už chystali hru bez brankára – 5:5.

Domáci si v poslednej minúte zobrali time out a predviedli nacvičený signál, kedy prihrávku do krídla dostal Brestovanský, poslal ju pod seba na Krcha, ktorý svojím tretím gólom rozhodol o víťazstve 6:5. Po dvoch kolách tak majú Bíli Andeli na svojom konte plný počet bodov. V treťom kole sa opäť predstavia na domácej palubovke, keď privítajú bratislavský celok Wild Boys. Zápas sa začína v sobotu 7. októbra o 20.00 hod.

Góly: Krcho 3, Németh 2, Brestovanský.

BÍLI ANDELI: Alchus, Miškovič – Ľ. Adámek, A. Adámek, Németh, Brestovansky, Doka, Koricina, Vašíček, Gumbír, Krcho, Humel, Ťažký, Babják. Tréner M. Cintula.

Martin Cinutla: „Do zápasu sme vstupovali s tým, že na domácej pôde chceme spraviť tlak na súpera. Do stavu 2:0 sme hrali dobre, potom ako keby v hlavách našich hráčov prišlo uspokojenie a začal si každý hráč robiť, čo chce a nedodržiavali sme taktiku. „Čerešničkou“ na torte bolo, keď šesť sekúnd pred koncom máme roh a dostaneme z neho gól. V šatni som musel trošku zvýšiť hlas a druhý polčas sme znova začali hrať našu hru. Dostali sme sa do vedenia 5:4, no chybou sme súperovi darovali vyrovnanie. Keď už sa zdalo, že zápas skončí remízou, tak sme necelé dve minúty pred koncom zobrali time-out a nakreslili sme si akciu, z ktorej nakoniec padol rozhodujúci gól. Záverečnú power-play súpera sme ustáli. S tromi bodmi som spokojný, no s predvedenou hrou nie.“

Ostatné výsledky 2. kola: Nové Zámky – Slovan 0:8 (0:4), Wild Boys – Levice 6:4 (2:1), Pinerola – Lučenec 5:10 (2:2), Žilina – Banská Bystrica 3:2 (2:0).

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.