Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

Dráma už v prvom kole, Hit UCM vybojoval iba bod

Nie príliš vydarený vstup do sezóny majú za sebou trnavské volejbalistky, ktoré po dobrom výkone nakoniec podľahli Kežmarku 2:3.

(Zdroj: P. VÁCLAVEK)

1. KOLO

Hit UCM Trnava – KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (18, -20, 17, -19, -14)

V 1. kole extraligy žien vo volejbale domáce Hit UCM Trnava privítalo KV MŠK Oktan Kežmarok. Súperi sa stretli v boji o 5. miesto predchádzajúcej sezóny, v ktorom vyhral Hit UCM Trnava 3:2, ale v zlatom sete tri-umfoval Kežmarok. V novej sezóne zápas začali lepšie domáce hráčky, keď pomerne hladko zvíťazili v prvom sete vďaka mnohým chybám súpera v prihrávke i v útoku.

Druhý set bol zrkadlovo opačný, keď chýb sa dopúšťali Trnavčanky. V treťom sete znovu dominovali domáce aj vďaka zlepšenej hre na obrane na sieti. Družstvo hlavného trénera Pavla Bernátha bolo lepšie vo všetkých herných činnostiach a prevalcovali súpera. V 4. sete Hit UCM Trnava nezvládol koncovku a o víťazovi rozhodol 5. set.

Vyrovnanosť družstiev dokumentoval stav 13:13, keď Trnavčanky dotiahli trojbodovú výhodu, ktorú mali hostia od začiatku taj-brejku. V závere sa šťastie priklonilo ku Kežmarku a zvíťazil v dramatickom zápase 3:2 (14:16). Hit UCM Trnava si pripísala do tabuľky prvý bod. Nasledujúci víkend ho čakajú dva zápasy na východe proti nováčikovi Spišskej Novej Vsi a Prešovu. V Mestskej športovej hale v Trnave sa opäť prestavia 14. októbra proti COP Nitre v netradičnom čase o 16.00 hod.

TRNAVA: Grulišová 7, Kočišová 4, Behúnová 17, Režná 13, Pavlačková 11, Doluda 21, libero Slezáková (S. Kostelanská 1, Duchoňová 0, Schvábová 1, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes nám nebolo súdené vyhrať, proste nebolo. Hrali sme super, odvážne, takticky, relatívne pokojne, ale žiaľ... Podľa mňa, ak by sme aj dnes mali aj mečbalovú loptu, tak by praskla lopta, alebo spadla hala, alebo by sa niečo stalo. Dnes sme hrali dobre, ale nebolo nám súdené vyhrať. Snáď to bude na niečo dobré. Družstvo chválim, hralo skvele a Doluda všetka česť.“

Ostatné výsledky 1. kola: Prešov – UKF Nitra 2:3 (-22, -11, 22, 23, -9), COP Nitra – Spišská Nová Ves 2:3 (-24, -17, 21, 21, 13), Slávia EU – STRABAG Volleyball Club 0:3 (-21, -21, -14), Pezinok – Nové Mesto nad Váhom 2:3 (-18, -20, 15, 19 -11).

Ďalšie články z témy Volejbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Volejbal  na sport.sme.sk

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.

1. Nestor El Maestro v Trnave končí. Potrebujem spraviť ďalší krok, tvrdí 11 741
  2. Prvý ročník Lestivalu pritiahol štyritisíc ľudí. Pozrite si fotky 1 069
  3. V úrade samosprávneho kraja končí pre nadbytočnosť štrnásť ľudí 966
  4. Väzňa našli v poli, policajti použili aj varovné výstrely 868
  5. Rampa prekážala hasičom pri zásahu, chcú ju dať odstrániť Foto 680
  6. Ďalší hráč Spartaka Trnava s novou zmluvou 645
  7. Hľadajú zlodejku aj neplatičov výživného. Videli ste ich? 444
  8. Legendárna RTO-čka aj sprievod motoriek. Trnava oslavovala titul vo veľkom Video 386
  9. Domáci sú proti, rampa vraj vyriešila viaceré problémy so zásobovacími autami Foto 361