Po piatich rokoch sa do Trnavy vrátila futsalová extraliga a Bíli Andeli k tomu pridali aj čosi navyše. Pred skvelou kulisou zdolali po bojovnom výkone Pinerolu Bratislava.

(Zdroj: (STC))

1. KOLO

FC Bíli Andeli-futsal – Across Pinerola 4:2 (1:1)

Hosťujúci favorit mal podľa očakávania od úvodu navrch, viac kontroloval loptu, ale domáci sa nezľakli a pozorne bránili. Súperovi tak nedovolili okrem striel z diaľky žiadnu šancu, naopak, do vedenia mohli ísť po úniku Brestovanského, ktorý vystihol rozohrávku, ale svoj nájazd chcel zakončiť pomedzi nohy gólmana a ten ho vychytal. S pribúdajúcim časom už bol viac v permanencii domáci Alchus, hostia boli futsalovejší, domáci hrozili hlavne po brejkoch a štandardkách.

Domáci gólman niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov, ale v 17. minúte bol aj on krátky na zakončenie Mušinského, ktorý využil prihrávku spoluhráča pomedzi dvoch obrancov a otvoril skóre – 0:1. Domáci stihli ešte do polčasu odpovedať, keď po rohu vystrelil Németh a jeho tečovana strela skončila v sieti – 1:1.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, aj keď domáci už si trúfli aj na okulahodiace akcie. Pinerola sa naďalej snažila dominovať na lopte, ale hosťom dochádzala trpezlivosť pri dobrom bránení Andelov a robili zbytočné chyby. K tomu sa na stranu domácich priklonilo aj šťastie, keď Alchusa dvakrát zachránila ľavá žrď. Päť minút pred koncom domáci zahrávali aut, Dzíbela nečakane loptu napálil pred bránu, kde sa od gólmana odrazila k Dókovi a domáci viedli – 2:1.

Favorit už nemal na čo čakať, odhodlal sa k hre bez brankára, no zlú rozohrávku vystihol A. Adámek a strelou cez celé ihrisko upravil už na 3:1. Štyri minúty delili domácich od senzácie. Ibaže pri ďalšej power play Pinerola dobre zakombinovala, čo vyústilo do prihrávky z uhla pred bránu, ktorú si A. Adámek zrazil do vlastnej siete – 3:2. Hostia ešte viac zvýšili tlak, ale domáci umne držali loptu. Navyše v 39. minúte Brestovanský šikovne na seba naviazal dvoch hráčov, prehodil loptu A. Adámkovi, ktorý strelil svoj druhý gól – 4:2. V závere to ešte skúšala Pinerola opäť bez brankára, no zvonila iba Alchusova žrď, a tak sa domáci tešili zo senzačného víťazstva.

Góly:19. Németh, 35. Dóka, 36. a 39. A. Adámek – 17. Mušinský, 37. A. Adámek (vl.).

ŽK: Hikel, 575 divákov.

BÍLI ANDELI: Alchus (Miškovič) – Ľ. Adámek, Brestovanský, Cintula, Németeh – Dzíbela, Dóka, Vašíček, A. Adámek – Koricina, Novota, Gumbír, Áč.

Michal Halenár, prezident klubu: „Som nesmierne šťastný a vďačný tomuto mužstvu za bojovný výkon. Dobre takticky zvládli zápas a nezľakli sa súpera zvučného mena. Verím, že toto víťazstvo nabudí chalanov na najbližší zápas. Rovnako ďakujem divákom, že si našli cestu do haly aj napriek tomu, že sa časovo križujeme s ligovým futbalom. Hráči dali týmto výkonom pozvánku na ďalší domáci zápas, na ktorý veríme, príde ešte viac ľudí a pomôžu nám k ďalším dôležitým bodom. Z troch bodov sa tešíme, ale ideme od zápasu k zápasu a našim cieľom naďalej zostáva udržať extraligu v Trnave aj pre budúci ročník.“

Ostatné výsledky 1. kola: Lučenec – Žilina 7:3 (3:1), Slovan – Levice 9:1 (6:0), B. Bystrica – N. Zámky 5:1 (3:1), Podolie – Wild Boys BA 1:4 (1:2).

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!