Po piatich rokoch sa do Trnavy vrátila futsalová extraliga a Bíli Andeli k tomu pridali aj čosi navyše. Pred skvelou kulisou zdolali po bojovnom výkone Pinerolu Bratislava.

(Zdroj: (STC))

1. KOLO

FC Bíli Andeli-futsal – Across Pinerola 4:2 (1:1)

Hosťujúci favorit mal podľa očakávania od úvodu navrch, viac kontroloval loptu, ale domáci sa nezľakli a pozorne bránili. Súperovi tak nedovolili okrem striel z diaľky žiadnu šancu, naopak, do vedenia mohli ísť po úniku Brestovanského, ktorý vystihol rozohrávku, ale svoj nájazd chcel zakončiť pomedzi nohy gólmana a ten ho vychytal. S pribúdajúcim časom už bol viac v permanencii domáci Alchus, hostia boli futsalovejší, domáci hrozili hlavne po brejkoch a štandardkách.

Domáci gólman niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov, ale v 17. minúte bol aj on krátky na zakončenie Mušinského, ktorý využil prihrávku spoluhráča pomedzi dvoch obrancov a otvoril skóre – 0:1. Domáci stihli ešte do polčasu odpovedať, keď po rohu vystrelil Németh a jeho tečovana strela skončila v sieti – 1:1.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, aj keď domáci už si trúfli aj na okulahodiace akcie. Pinerola sa naďalej snažila dominovať na lopte, ale hosťom dochádzala trpezlivosť pri dobrom bránení Andelov a robili zbytočné chyby. K tomu sa na stranu domácich priklonilo aj šťastie, keď Alchusa dvakrát zachránila ľavá žrď. Päť minút pred koncom domáci zahrávali aut, Dzíbela nečakane loptu napálil pred bránu, kde sa od gólmana odrazila k Dókovi a domáci viedli – 2:1.

Favorit už nemal na čo čakať, odhodlal sa k hre bez brankára, no zlú rozohrávku vystihol A. Adámek a strelou cez celé ihrisko upravil už na 3:1. Štyri minúty delili domácich od senzácie. Ibaže pri ďalšej power play Pinerola dobre zakombinovala, čo vyústilo do prihrávky z uhla pred bránu, ktorú si A. Adámek zrazil do vlastnej siete – 3:2. Hostia ešte viac zvýšili tlak, ale domáci umne držali loptu. Navyše v 39. minúte Brestovanský šikovne na seba naviazal dvoch hráčov, prehodil loptu A. Adámkovi, ktorý strelil svoj druhý gól – 4:2. V závere to ešte skúšala Pinerola opäť bez brankára, no zvonila iba Alchusova žrď, a tak sa domáci tešili zo senzačného víťazstva.

Góly:19. Németh, 35. Dóka, 36. a 39. A. Adámek – 17. Mušinský, 37. A. Adámek (vl.).

ŽK: Hikel, 575 divákov.

BÍLI ANDELI: Alchus (Miškovič) – Ľ. Adámek, Brestovanský, Cintula, Németeh – Dzíbela, Dóka, Vašíček, A. Adámek – Koricina, Novota, Gumbír, Áč.

Michal Halenár, prezident klubu: „Som nesmierne šťastný a vďačný tomuto mužstvu za bojovný výkon. Dobre takticky zvládli zápas a nezľakli sa súpera zvučného mena. Verím, že toto víťazstvo nabudí chalanov na najbližší zápas. Rovnako ďakujem divákom, že si našli cestu do haly aj napriek tomu, že sa časovo križujeme s ligovým futbalom. Hráči dali týmto výkonom pozvánku na ďalší domáci zápas, na ktorý veríme, príde ešte viac ľudí a pomôžu nám k ďalším dôležitým bodom. Z troch bodov sa tešíme, ale ideme od zápasu k zápasu a našim cieľom naďalej zostáva udržať extraligu v Trnave aj pre budúci ročník.“

Ostatné výsledky 1. kola: Lučenec – Žilina 7:3 (3:1), Slovan – Levice 9:1 (6:0), B. Bystrica – N. Zámky 5:1 (3:1), Podolie – Wild Boys BA 1:4 (1:2).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Život v meste, Futsal

Na dotácie pre aktívnych ľudí a zoskupenia v Piešťanoch vyčlenili vyše 200-tisíc eur

Najviac prostredníctvom dotácií dostanú v Piešťanoch v roku 2021 športovci, na projekty v oblasti rozvoja telesnej kultúry a telovýchovy je vyčlenených 100-tisíc eur.

V Dunajskej Strede chystajú rekonštrukciu ciest a chodníkov za 1,3 milióna eur

Nové asfaltové povrchy dostanú ulice Agátová, Hviezdna, Krížna, Kvetná, Mierová a Brezová, nové chodníky budú na Ulici Gyulu Szabóa a na Bratislavskej ceste.

Ilustračná fotografia.

Zrúcaniny hradu Korlátka sú prístupné aj v zimných mesiacoch

Zo zrúcaniny je výhľad na okolité obce aj na samotné mesto Senica. Z úpätia, na ktorom stojí veža hradu, sa otvára výhľad na prvé veterné vrtule, ktoré boli postavené na Slovensku.

Zrúcaniny hradu Korlátko.

Koronavírus: Odberné miesta v Piešťanoch (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Piešťanoch.