Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Dvojgólový Jirka zabezpečil Spartaku pod Tatrami víťazstvo

Zverenci trénera Nestora El Maestra si pripísali na svoje konto ďalšie víťazstvo, keď v Poprade zdolali Tatran Prešov.

Erik Jirka sa proti Prešovu presadil dvakrát a zabezpešil svojmu mužstvu cenné tri body.Erik Jirka sa proti Prešovu presadil dvakrát a zabezpešil svojmu mužstvu cenné tri body. (Zdroj: SITA)

POPRAD. Prvý polčas priniesol vyrovnaný duel, oba celky sa spoliehali na pevné obrany a tak v prvých 15 minútach chýbali vážnejšie príležitosti. Hneď po prvej z nich sa však menilo skóre. Prešovčania odvrátili center hostí, no lopta sa na hranici šestnástky dostala k Jirkovi, ktorý sa do nej oprel a krížnou strelou rozvlnil sieť - 0:1.

Domáci mohli vyrovnať v 26. minúte, keď si vypracovali tutovku. Po centri z pravej strany sa ocitol pred odkrytou bránkou Černák, no ťažkú loptu nedokázal usmerniť do siete. Aktívny Jirka mal na kopačke aj druhý gól. V 39. minúte rozohrával z dobrej pozície priamy kop, no lopta opečiatkovala len brvno.

Druhý polčas odštartovali aktívnejšie Prešovčania, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa o vyrovnávajúci gól. Trnavčania sa však mohli spoľahnúť na dobrú defenzívu, ktorá si poradila so súpermi. Veľká šanca Tatrana prišla až v 78. minúte, Udeh však proti brankárovi Spartaka Vantrubovi neuspel.

Trnava definitíve rozhodla, že si tri body odvezie domov v 86. minúte, keď sa druhýkrát v zápase presadil Jirka - 0:2.

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 21. a 86. Jirka. ŽK: 30. Černák. Pred 1079 divákmi rozhodovali Smolák - Tomčík, Pozor.

TATRAN: Talian - Streňo, Jacko, Udeh, Miliutin - Sedlák (66. Keresteš), Dzurík - Adekunle, Katona, Černák - Wiezik (62. Dupkala). Tréner M. Jantek.

SPARTAK: Vantruba - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Sloboda, Pehlivan - Jirka, Vlasko (77. Oravec), Brigant (68. Yilmaz) - Egho (88. Lovás). Tréner N. El Maestro.