Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Spartak pripravil Nitre prvú prehru v sezóne

Po reprezentačnej prestávke sa Trnavčania vrátili do fortunaligového kolotoča víťazstvom. V nadstavenom čase rozhodol Hladík.

Nitra nedokázala v Trnave udržať jednogólové vedenie.Nitra nedokázala v Trnave udržať jednogólové vedenie.(Zdroj: SITA/AP)

TRNAVA. Oba kolektívy začali sebavedome a na ihrisku sa pohybovali dvojice hráčov. Domáci boli o niečo aktívnejší a v 11. minúte pocentri Čonku hlavičkoval nebezpečne Egho. O chvíľu neskôr vystrelil na bránu Čanturišvili. Minútu pred uplynutím polhodiny strelu Čanturišviliho kryl v páde Hroššo.

V 32. minúte vychytal pri pravej žrdi nitriansky brankár zakončujúceho Hladíka po priamom kope Lukiča. Hostia ohrozili domácu bránu až v 36. minúte, keď strelu Balaja z uhla vyrazil Vantruba. O dve minúty neskôr išla lopta z priameho kopu Lukiča tesne nad pravú šibenicu nitrianskej brány. V samom závere polčasu ešte z otočky namieril vedľa domáci navrátilec Vlasko.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednou zmenou a hneď v úvode mal dobrú príležitosť na skórovanie Egho, ale namiesto prihrávky na voľného spoluhráča veľmi zle vystrelil. Následne brankár Hroššo kryl center Čonku. V 59. minúte to bol opäť Čonka, ktorého centrovanú loptu vrátil do 16-ky Hladík, ale zakončujúci Pehlivan bránu vysoko prestrelil. V 74. minúte strelu Jirku kryl Hroššo a v poslednej štvrťhodine prišli aj góly.

Najskôr sa z vedenia tešili hostia, keď striedajúci Ivančík vystrelil spoza 16-ky a jeho lopta sa od pravej žrde odrazila do trnavskej siete. O štyri minúty neskôr striedajúci Brigant pri prvej svojej akcii a po centri Yilmaza pohotovou strelou pod brvno vyrovnal na 1:1. Hostia z Nitry v druhom polčase mali niekoľko sľubných akcií, zahrávali niekoľko rohov, ale na ďalší gól im to nestačilo. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí remízou 1:1, v nastavenom čase zahral priamy kop Jirka a po jeho centri Hladík zblízka rozjasal trvanské obecentvo a zabezpečil domácim tri body.

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 80. Brigant, 90.+ Hladík - 76. Ivančík. ŽK: Čonka, Lukič, Pehlivan, Jirka - Šimončič, Niba, Chovanec, Kuník, Hroššo, ČK: 90.+ Chovanec. Pred 5932 divákmi rozhodovali: Kružliak - Slyško, Mókoš.

SPARTAK: Vantruba - Lukić (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka - Pehlivan, Sloboda - Kadlec, Vlasko (65. Yilmaz), Čanturišvili (79. Brigant) Egho. Tréner N. El Maestro.

NITRA: Hroššo - Kuník, Križan, Niba, Chovanec, Šimončič, Valenta, (58. Ivančík), Kóňa, Charizopulos (72. Fábry), Steinhbel (82. Machovec) - Balaj. Tréner I. Galád.

Nestor El Maestro, tréner Spartaka: "Prvý polčas to bola pre všetkých nuda. Hrali sme bez rizika, v zostave s niekoľkými novými hráčmi. Je jasné, že sa potrebujú s mužstvom zohrať. V druhom polčase sa hralo viac na šírku ihriska, čo mnohí tréneri neznášajú, ale ja to mám rád. Hráčov inkasovaný gól nezlomil a po vyrovnavajúcom góle sme so šťastím získali tri body. Som šťastný, že sa nám to podarilo."

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)