Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír

Spartak pripravil Nitre prvú prehru v sezóne

Po reprezentačnej prestávke sa Trnavčania vrátili do fortunaligového kolotoča víťazstvom. V nadstavenom čase rozhodol Hladík.

Nitra nedokázala v Trnave udržať jednogólové vedenie.(Zdroj: SITA/AP)

TRNAVA. Oba kolektívy začali sebavedome a na ihrisku sa pohybovali dvojice hráčov. Domáci boli o niečo aktívnejší a v 11. minúte pocentri Čonku hlavičkoval nebezpečne Egho. O chvíľu neskôr vystrelil na bránu Čanturišvili. Minútu pred uplynutím polhodiny strelu Čanturišviliho kryl v páde Hroššo.

V 32. minúte vychytal pri pravej žrdi nitriansky brankár zakončujúceho Hladíka po priamom kope Lukiča. Hostia ohrozili domácu bránu až v 36. minúte, keď strelu Balaja z uhla vyrazil Vantruba. O dve minúty neskôr išla lopta z priameho kopu Lukiča tesne nad pravú šibenicu nitrianskej brány. V samom závere polčasu ešte z otočky namieril vedľa domáci navrátilec Vlasko.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednou zmenou a hneď v úvode mal dobrú príležitosť na skórovanie Egho, ale namiesto prihrávky na voľného spoluhráča veľmi zle vystrelil. Následne brankár Hroššo kryl center Čonku. V 59. minúte to bol opäť Čonka, ktorého centrovanú loptu vrátil do 16-ky Hladík, ale zakončujúci Pehlivan bránu vysoko prestrelil. V 74. minúte strelu Jirku kryl Hroššo a v poslednej štvrťhodine prišli aj góly.

Najskôr sa z vedenia tešili hostia, keď striedajúci Ivančík vystrelil spoza 16-ky a jeho lopta sa od pravej žrde odrazila do trnavskej siete. O štyri minúty neskôr striedajúci Brigant pri prvej svojej akcii a po centri Yilmaza pohotovou strelou pod brvno vyrovnal na 1:1. Hostia z Nitry v druhom polčase mali niekoľko sľubných akcií, zahrávali niekoľko rohov, ale na ďalší gól im to nestačilo. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí remízou 1:1, v nastavenom čase zahral priamy kop Jirka a po jeho centri Hladík zblízka rozjasal trvanské obecentvo a zabezpečil domácim tri body.

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 80. Brigant, 90.+ Hladík - 76. Ivančík. ŽK: Čonka, Lukič, Pehlivan, Jirka - Šimončič, Niba, Chovanec, Kuník, Hroššo, ČK: 90.+ Chovanec. Pred 5932 divákmi rozhodovali: Kružliak - Slyško, Mókoš.

SPARTAK: Vantruba - Lukić (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka - Pehlivan, Sloboda - Kadlec, Vlasko (65. Yilmaz), Čanturišvili (79. Brigant) Egho. Tréner N. El Maestro.

NITRA: Hroššo - Kuník, Križan, Niba, Chovanec, Šimončič, Valenta, (58. Ivančík), Kóňa, Charizopulos (72. Fábry), Steinhbel (82. Machovec) - Balaj. Tréner I. Galád.

Nestor El Maestro, tréner Spartaka: "Prvý polčas to bola pre všetkých nuda. Hrali sme bez rizika, v zostave s niekoľkými novými hráčmi. Je jasné, že sa potrebujú s mužstvom zohrať. V druhom polčase sa hralo viac na šírku ihriska, čo mnohí tréneri neznášajú, ale ja to mám rád. Hráčov inkasovaný gól nezlomil a po vyrovnavajúcom góle sme so šťastím získali tri body. Som šťastný, že sa nám to podarilo."

1. Ochrana pred tropickou horúčavou
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  9. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  10. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Pes v Gbeloch zaútočil na ženu, túlavé zvieratá musia riešiť obce

Za posledné dva týždne prišlo na Slovensku k minimálne trom útokom psa na človeka. V Trnavskom kraji zaútočil na ženu pitbull, keď kráčala po ulici v Gbeloch.