TRNAVA. Vedenie fortunaligového futbalového klubu FC Spartak Trnava angažovalo brankára Martina Chudého, ktorý prichádza z Teplíc. Okrem neho sa do mužstva vracia stredopoliar Anton Sloboda, ktorý v ňom pôsobil v minulej sezóne.
Silná značka
„Pocity mám pozitívne. Trnava má krásny štadión a dobré zázemie. Kabína je taktiež super. Absolvoval som dva tréningy, myslím si, že to bude v pohode. Teším sa. Spartak je silná značka nielen na Slovensku. Verím, že ako tím budeme naďalej šliapať,“ uviedol krátko po podpise zmluvy Chudý, ktorého slová priniesla oficiálna
internetová stránka Spartaka.
Nová úloha
Do Trnavy prichádza odovzdať skúsenosti dvojici mladých brankárov. "Je to pre mňa nová úloha. Najstarší v tíme som ešte nebol. Taktiež sa však na to teším. Verím, že im nadobudnuté skúsenosti dokážem odovzdať a pomôžem v ich kariére. Dúfam, že dokážem ešte urobiť nejakú dieru do sveta, keďže mám stále dobrý vek. Každopádne je to zaujímavé," vyjadril sa Chudý.
Vlaskov návrat
Ešte väčšie prekvapenie si klub pripravil pre fanúšikov o pár dni neskôr, keď oznámil príchod niekdajšieho miláčika trnavského publika Jána Vlaska. Ten sa do Spartaka vracia po dvoch sezónach z poľského mužstva Zaglebie Lubin ako voľný hráč.
Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar odchádzal zo "slovenského Ríma" v lete 2015 ako jeden z popredných hráčov najvyššej súťaže. Za Spartak odohral tri sezóny, v poslednej nastúpil v lige na 30 zápasov, strelil 11 gólov a pridal tri asistencie.
V Lubine sa však nepresadil do základnej zostavy a väčšinou vysedával na striedačke. Toto leto sa rozhodol rozviazať kontrakt a vrátil sa do známeho prostredia.
Ak na Slovensko, tak do Trnavy
„Veľmi sa teším, že sme sa dohodli. Zmluvu na dva roky podpíšem v pondelok. V Trnave je výborné futbalové prostredie, mám tu veľa priateľov. Navyše, platí, čo som povedal už skôr, že ak sa raz na Slovensko vrátim, tak jedine do Trnavy. Samozrejme, mal som aj iné možnosti. Dúfam, že Spartaku pomôžem dobrými výkonmi k pozitívnym výsledkom nielen v tejto, ale i v budúcej sezóne. Teším sa na prvý duel, verím, že by som mohol byť k dispozícií už proti Nitre," povedal pre spartak.sk Vlasko.
V Trnave by mal zastávať post kreatívneho, podhrotového hráča. „Sme veľmi radi, že sme jeho príchod dotiahli. Prichádza na post, ktorý sme potrebovali doplniť. Bude v známom prostredí, preto veríme, že nadviaže na výkony, ktoré predvádzal pred odchodom do zahraničia," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.