Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Spartak naďalej stopercentný, vyhral aj v Ružomberku

Trnavčania pokračujú vo výborných výkonoch a zvíťazili aj na Liptove. Naďalej tak zostávajú jediným mužstvom bez zakopnutia.

(Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. Po opatrnom úvode z oboch strán, kedy zaujal iba slabý pokus Egha, začali Trnavčania postupne potvrdzovať svoje postavenie v tabuľke. Už v 9. minúte išli do vedenia po rohovom kope, kedy sa rybičkou presadil Tóth, napriek tomu, že bol bránený domácim obrancom. Po štvrťhodine vyzvŕtal obrancov Egho, ale Macík bol pozorný. V 20. minúte však opäť kapituloval, keď poslal Egho z ľavej strany prudkú prihrávku na zadnú žrď na nabiehajúceho Jirku, no pred ním si zrazil loptu do siete Kružliak.

Spartak sa bavil futbalom a vychádzali mu aj kombinácie. Postupne sa však prihlásili o slovo aj domáci. Najskôr zachránil spartakovcov od pohromy Vantruba, keď Maslov pokus vyrazil na žrď a neskôr sa blysol aj pri pokuse Daniela. Zo strany domácich to však bolo najvážnejšie šance a na prestávku sa išlo za stavu 0:2.

Úvod druhého polčasu a jasne patril domácim, ktorí sa snažili o kontaktný gól a Sparatak sa veľakrát bránil iba za cenu odkopu. Po hodine hry dokonca musel zachraňovať tesne pred bránkovou čiarou po Danielovej strele Kadlec a v 65. minúte zasiahol výborne Vantruba po hlavičke Lačného a v 70. minúte ho zachránila žrď, keď sa ocitol pred trnavským gólmanom úplne sám Daniel.

Gól visel naozaj na vlásku, ale keď už sa nepresadil strelou z prvej Gál-Andrézly a zaváhanie Vantrubu nepotrestal Daniel, prišlo staré známe nedáš-dostaneš. Hosťom vyšiel brejk, Egho napriahol spoza šestnástky, ľahká lopta Macíkovi vypadla už za bránkovú čiaru, no ten ju ešte vyškriabal do ihriska a regulárny gól nakoniec rozhodca neuznal. Spartak napriek tomu udržal víťazstvo 2:0 a naďalej je stopercentný.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 9. Tóth, 20. Kružliak (vl.). Bez kariet. Pred 2747 divákmi rozhodovali Pavlík – Ádám, Pozor.

RUŽOMBEROK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak – Daniel, Qose, Kochan, Gál-Andrezly – Takáč (46. Kostadinov), Haskič (46. Lačný) – Gerec (76. Sapara). Tréner N. Hrnčár.

SPARTAK: Vantruba – Kadlec, Tóth (73. Hladík), Godál, Čonka – Greššák, Pehlivan – Jirka (90. Lukić), Mihálik (64. Oravec), Čanturišvili – Egho. Tréner N. El Maestro.

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, Ružomberok v uplynulej sezóne skončil o tri miesta vyššie ako Trnava. Prvých štyridsaťpäť minút bolo z našej strany najlepších, čo som na lavičke Spartaka. Bola tam sila, dynamika, niečo neuveriteľné. Ružomberok mal s tým veľký problém. Po zmene strán to bol veľký boj, proti nám stál veľmi dobrý tím. Bránili sme šiesti v jednej lajne. Nemám to rád, no Ružomberok bol dominantný. Mali sem aj šťastie, napokon je z toho skvelý výsledok. Som veľmi rád, že s do Trnavy vraciame s tromi bodmi.“

Ďalšie články z témy Šport

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Šport  na magazin-prosenior.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal, Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal, FC Spartak Trnava