Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Spartak nezvládol záver a prehral s Baníkom Ostrava

Ďalší zo série prípravných zápasov odohrali zverenci trénera Nestora El Maestra v českom Kroměříži, kde si zmerali sily s Baníkom Ostrava.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: STC)

FC Baník Ostrava – FC Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Zápas medzi Spartakom a Baníkovcami začal zhurta, keď už po dvadsiatich sekundách nepresne zakončoval po centri z ľavej strany Kadlec a na opačnej strane sa zastreľoval De Azevedo. Postupne tempo hry upadlo, Baníkovci sa snažili presadiť po štandardkách a najmä centroch z ľavej strany od Šašinku, Spartak sa zasa spoliehal na brejky.

Gól však nepadol ani po dobrej hlavičke Hykela po centri na zadnú žrď a rovnako tak ani po tutovke Šašinku, ktorý sa hlavou zoči-voči Jakubechovi nepresadil. Trnavský gólman sa predviedol parádnym zákrokom a prišiel trest. Osamotený Egho síce ešte hlavičkoval do miest, kde stál brankár Vašek, ale v 44. minúte si pekne s Kadlecom narazil loptu Chanturishvili, dostal sa s ňou až do šestnástky a pohodlne prekonal gólmana – 0:1.

Po zmene strán poslal Čonka presnú loptu za obranu, ale Egho strelou z uhla tesne minul vzdialenejšiu žrď. Po hodine hry bol Egho v ďalšej šanci, ale ani tentokrát sa prvého gólu nedočkal, keď ešte skúšal kľučku na brankára a vytlačil sa zo streleckej pozície. Obe mužstvá postupne prestriedali polovicu zostavy, a tak tempu upadlo.

Vyrovnať však mohol „domáci“ Jakubov, ktorý z hranice bieleho bodu prestrelil. Necelých desať minút pred koncom zabudla trnavská obrana na Poznara, ten s loptou vnikol do šestnástky a poslal prihrávku pod seba na spoluhráča, ktorý ešte akciu vyšperkoval pätičkou na Hrubého a bolo – 1:1. O tri minúty neskôr už Baník vyhrával, keď si na center Azeveda nabehol Poznar a stačilo mu iba nadstaviť nohu – 2:1.

Góly: 82. Hrubý, 85. Poznar - 44. Chanturishvili.

SPARTAK: Jakubech – Čonka, Godál, Kadlec, Lukič – Chanturishvili, Hladík, Mihálik, Greššák, Pehlivan – Egho (Vantruba – Janso, Cherednychenko, Yao, Tomovič, Oravec, Jirka, Bogdanovski).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Pre aplikáciu je potrebné zaregistrovať svojej osobné údaje, administrátori na odberovom mieste ich potom načítajú priamo cez QR kód.