Trnava v piatok privíta zápas slovenských a španielských legiend

Pred niekoľkými rokmi opory reprezentácie, dnes významné osobnosti histórie slovenského a španielskeho futbalu.

(Zdroj: TICKETPORTAL.SK)

BRATISLAVA. Výbery hráčov nad 35 rokov z týchto dvoch krajín si zmerajú sily v zápase futbalových legiend, ktorý sa uskutoční v piatok 26. mája o 18.00 h na Štadióne Antona Malatinského (City Arena) v Trnave. Duel organizuje Asociácia profesionálnych športovcov (APŠ).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Gaizka Mendieta či Capdevila

V slovenskom výbere, ktorý povedie tréner Ján Kocian, nechýbajú Kamil Čontofalský, Vladimír Kinder, Samuel Slovák, Miroslav Karhan, Igor Bališ, Zdeno Štrba, Vladimír Janočko či Szilárd Németh. V zostave Španielska budú viacerí majstri sveta a Európy, bývalí hráči Realu Madrid a FC Barcelona. Do tímu prenikli napríklad Gaizka Mendieta, Joan Capdevila, Iván Campo, Santiago Ezquerro, José Emilio Amavisca či Salva Ballesta. Koučom Španielov bude Manuel Delgado Meco. Pôvodne mal pricestovať aj legendárny kormidelník Vicente del Bosque, čaká ho však operácia.

SkryťVypnúť reklamu

Prídu legendy

„Pre každého je to pocta. Vždy, keď prídu Španieli, je to futbalový sviatok. Verím, že príde dosť ľudí; myslím si, že taký zápas si to zaslúži. Vidieť také hviezdy sa na Slovensku nepodarí každý týždeň,“ povedal počas tlačovej konferencie v Bratislave tréner FC Spartak Trnava Miroslav Karhan, slovenský rekordér v počte reprezentačných štartov (107), ktorý na prelome tisícročí odohral jednu sezónu v Betise Sevilla (1999 – 2000). Doplnil ho Samuel Slovák, ten rovnako na konci druhého a začiatku tretieho milénia pôsobil v Španielsku, bol kmeňový hráč CD Tenerife (1997 – 2002): „Sú tam výborní hráči. Podarilo sa im zložiť veľmi silné mužstvo. Keď som videl ich súpisku, hneď som si povedal, že treba začať trénovať, lebo sú tam veľmi kvalitní, technickí hráči; určite nás preveria.“ Iný stredopoliar Vladimír Janočko v Španielsku nepôsobil, no v novembri 2005 nechýbal na ihrisku pri madridskej prehre Slovákov 1:5 v prvom stretnutí baráže o účasť na MS 2006. V bratislavskej odvete zverenci Dušana Galisa remizovali 1:1. „Počas ostatných rokov sa ukázala sila Španielov, a to na majstrovstvách sveta aj Európy, získali viacero titulov. Nie sú ešte až takí starí, niektorí by mohli hrávať aj v La Lige. Ako povedal Miro, verím, že príde veľa divákov.“

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie akcie

Fanúšikov čaká bohatý sprievodný program, ktorý sa začne o 18.00 h krstom knihy o Ferdinandovi Daučíkovi, niekdajšom československom reprezentantovi, ktorý na Pyrenejskom polostrove trénoval FC Barcelona, Athletic Bilbao, Atlético Madrid, FC Porto, Betis Sevilla, FC Sevilla, Murciu, Zaragozu, Espanyol Barcelona či Levante. Hymny pred súbojom zaspieva Peter Malachovský, v polčasovej prestávke vystúpia taneční umelci so svojou flamengo show.

Nominácia SR (tréner Ján Kocian): Kamil Čontofalský, Martin Lipčák, Martin Ševela, Vladimír Kinder, Jozef Valachovič, Dušan Tóth, Martin Poljovka, Radoslav Zabavník, Vladimír Labant, Samuel Slovák, Miroslav Karhan, Igor Bališ, Vladislav Zvara, Zdeno Štrba, Rastislav Michalík, Vladimír Janočko, Miroslav Sovič, Marek Ujlaky, Szilárd Németh, Martin Fabuš.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 079
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 504
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 256
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 474
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 460
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 186
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 687
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 505
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Rastislav Mráz.

Už od mája bude na periférii Trnavy fungovať záchytné parkovisko.


1

Polícia zverejnila štatistiku za uplynulý týždeň.


TASR
Ilustračné foto.

Týkať sa bude Veľkej noci a veľkonočných prázdnin.


TASR

Došlo k nej pri Siladiciach.


TASR

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu