Futsalisti ukončili sezónu víťazstvom

Posledným kolom nadstavby o extraligu ukončili futsalisti Spartaka Trnava nielen sezónu, ale aj jednu etapu, v ktorej niesli názov Spartak. Do ďalšej sezóny vstúpia pod novým názvom.

10. KOLO NADSTAVBY

FC Spartak Trnava-futsal – MIBA Banská Bystrica 7:3 (2:1)

Pred zápasom vedenie klubu poďakovalo a odovzdalo pamätné dresy Danielovi Benkovskému, ktorý musel ukončiť kariéru kvôli zraneniu a trénerovi Ladislavovi Venžíkovi. V poslednom zápase nadstavby už ani jednému celku o nič nešlo. Hostia z Banskej Bystrice už mali istotu druhého miesta, a teda účasti v extralige aj na budúcu sezónu. Spartakovci si mohli maximálne vylepšiť postavenie v tabuľke a podľa toho aj začali, keď už v druhej minúte presne zakončil Brestovanský.

Postupne sa hra vyrovnala a zásluhou hostí aj skóre. Genčúr však ešte pred koncom polčasu vrátil domácim vedenie a Alchus zabránil vyrovnaniu. Do šatní sa išlo za stavu 2:1.

Cez prestávku prišlo k podpisu zmluvy medzi prezidentom klubu Michalom Halenárom a šéfom fanklubu Bíli Andeli Stanislavom Michalom. Obaja podpisom spečatili fakt, že do novej sezóny klub vstúpi s názvom FC Bíli Andeli-futsal.

V druhom polčase predvádzali obe mužstvá uvoľnení futsal s otvorenými obranami, a tak bolo na čo pozerať. Genčúr upravil na 3:1, ale hneď z protiútoku hostia znížili na 3:2. Dráma s viacerými šancami pokračovala ďalej, keď Juhász vrátil domácim dvojgólové vedenie – 4:2, čo sa nepáčilo Rafanidesovi – 4:3.

Odpor hostí nakoniec zlomil Brestovanský gólom na 3:5, keď sa pustil do samostatnej akcie a po sóle nedal brankárovi šancu. Navyše po rozohrávke hostia rýchlo stratili loptu a Dzíbela dal na 6:3. Posledné slovo mal Németh, ktorý dal siedmym gólom bodku za sezónou Spartaka.

Góly: 2. a 36. Brestovanský, 17. a 25. Genčúr, 30. Juhás, 36. Dzíbela, 39. Németh – 9. Marko, 25. Greško, 34. Rafanides.

ŽK: Juhás – Rafanides, 350 divákov.

SPARTAK: Alchus, Miškovič – Dzíbela, Juhás, Holka, Genčúr, A. Adámek, Dobiš, Brestovanský, Zvolenský, Cintula, Németh.

Ostatné výsledky 10. kola nadstavby: Lučenec – Barabéri BA 10:6 (3:2), Košice – Nitra odložené.

1. Lučenec 10 7 2 1 71:39 23
2. B. Bystrica 10 5 1 4 41:40 16
3. Trnava 10 4 1 5 43:50 13
4. Barabéri BA 10 4 1 5 38:47 13
5. Košice 9 3 1 5 26:26 10
6. Nitra 9 2 2 5 29:46 8