Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Extraligový titul pre ženy TC EMPIRE, muži druhí

Tenisová súťaž družstiev mala svoje vyvrcholenie v piatok 5. mája.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR)

TRNAVA. Zástupkyne Trnavy triumfovali v napínavom dueli tesne 4:3 až po rozhodujúcej druhej štvorhre. Bratislavčania taktiež rozhodli o svojom víťazstve 5:2 v záverečných debloch.

Pre trnavské tenistky ide už o štvrtý extraligový titul v rade. V dramatickom finále zvíťazili na dvorcoch TK Slovan Bratislava 4:3, pričom o ich triumfe rozhodol až úspech v treťom dejstve záverečnej druhej štvorhry. V nej najprv prehrávali 0:1 na sety. „Je to super. Tešíme sa o to viac, lebo sme si titul poriadne vybojovali. Boli sme v podstate veľmi blízko k prehre,“ povedala po triumfe Tereza Mihalíková z trnavského klubu.

Po rokoch druhí

Hráči Slávie STU Bratislava triumfovali 5:2 v piatkovom finále na kurtoch TC EMPIRE Trnava. Rozhodujúci deblový bod pridal spolu s Patrikom Némom daviscupový reprezentant Norbert Gombos, keď vyhrali nad párom Andrej Martin, Václav Šafránek 6:3, 7:5.

Veľmi kvalitným singlovým duelom bol najmä duel medzi Gombosom a jeho daviscupovým kolegom z trnavského klubu TC EMPIRE Andrejom Martinom. Hoci viedol v prvom sete 5:0, vedenie stratil, ale nakoniec zvíťazil 7:6, 7:5. „Bol to netradičný úvod, najmä prvý set. S Norom sa veľmi dobre poznáme, sme kamaráti, dlhodobí daviscupoví kolegovia. V našich zápasoch je možné všeličo, čo sa dnes aj potvrdilo. V týchto podmienkach servis tak nepíše, nedá sa s ním tak dobre pomôcť, čiže nebolo prekvapujúce, že bolo toľko brejkov. Mohol som úvod zvládnuť jednoduchšie, najmä ten prvý set, ale som rád, že som to ustál. V takýchto zápasoch kamarátov je ťažšie sa motivovať, nebudem sa extrémne hecovať, povzbudzovať. Znížil som na 2:3 z pohľadu Trnavy, všetky zápasy boli vyrovnané, možno s mierou prevahou Slávie. Stav bol pred štvorhrami spravodlivý,“ dodal Martin. Vo vzájomnej zápasovej bilancii teraz vyhráva nad Gombosom 5:3.

Piešťany siahali na bronz

V mužskej extralige si okrem Trnavčanov zahrali o medaily aj tenisti Piešťan. Tí si vo štvrť-finále poradili s Novým Mestom presvedčivo 6:1, ale v semifinále skončili práve na štíte TC EMPIRE Trnava, keď svojmu súperovi podľahli 0:7. Zostal im tak iba boj o tretie miesto, v ktorom po dráme nakoniec podľahli Matúškovu 3:4.

Po skvelom úspechu v minulom roku neobhájili tenistky Hlohovca bronzovú medailu. Už vo štvrťfinále nestačili v derby zápase na ženy Piešťan a po dráme prehrali 4:3. Do semifinále tak išli Piešťanky a Hlohovčanky iba do boja o konečné umiestnenie. Piešťany nakoniec v semifinále nestačili na Slovan a podľahli mu 0:5. V súboji o tretie miesto, rovnako ako ich mužskí kolegovia, na svojho súpera nestačili a po prehre 1:4 sa z bronzu tešili Nitranky. Hlohovčanky po zdolaní Senice a Žiliny obsadili konečné 5. miesto.