Tichá diskotéka priamo na námestí. Lovely Experience bude plný prekvapení

Lovely Experience priniesol minulý rok multimediálnu show do trnavskej synagógy, tento rok prekvapil novým konceptom na Trojičnom námestí, ktorý promuje ako festival na slúchadlách.

Lovely Experience sľubuje nevšedný zážitok.Lovely Experience sľubuje nevšedný zážitok. (Zdroj: Archív podujatia)

TRNAVA. "Pre tento rok sme sa rozhodli vyskúšať smart formu zábavy priamo v centre mesta. Lovely Experience vytvorí 27. mája audio-vizuálny príbeh priamo na stenách historickej budovy mestskej veže a šokuje aj tých, ktorí nás ako festival poznajú dlho,“ informuje producent Matúš Izakovič.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Unikátnosťou festivalu je samotný koncept. Každé hudobné vystúpenie bude doprevádzať audio-vizuálna show a videomapping premietaný na vonkajšie steny mestskej veže na Trojičnom námestí v Trnave.

Načítavam video...

Okrem vizuálneho umenia robí podujatie výnimočným tzv. "Silent Disco", uskutoční sa po odohratí denného programu od 22:00. Pri Silent Disco dostane každý návštevník od produkčného tímu slúchadlá a môže si pri počúvaní vybrať z niekoľkých umeleckých vystúpení súčasne.

SkryťVypnúť reklamu

Takáto forma zábavy je veľmi populárna medzi mladou generáciou v zahraničí. Párty neruší nočný pokoj a môže na námestí prebiehať až do skorého rána.

Slovenská smršť DJov

Multimediálny Festival Lovely Experience 2017 každoročne prináša množstvo umelcov, inak tomu nebude ani na 6. ročníku festivalu na Trojičnom námestí v centre Trnavy. Fanúšikovia festivalu sa 27. mája môžu tešiť na množstvo zástupcov slovenskej hudobnej scény aj veľa prekvapení v „SILENT PARTY“ edícii festivalu.

Pre nadšencov elektronickej trapovej hudby pripravil Lovely Experience vystúpenie medzinárodne uznávaného producenta súčasnosti - JimmyPé! Predstaviteľ klubovej elektroniky sa preslávil najmä albumami Insomnia, Fake Fantasy a Fake Fantasy 2.

Track pod názvom Fake Fantasy získal v roku 2015 prestížne ocenenenie Radio Head Awards v kategórii „Nahrávka roka – elektronická hudba“.

SkryťVypnúť reklamu

Fanúšikov na Slovensku, ako aj v zahraničí, si taktiež podmanil nahrávkou HudsonRiver, ktorá zaujala videoklipom z afrického slumového prostredia s tancom členov Keňského národného divadla.

Drum& Bass, Grime, Glitch, Trap aj elektronika

Koho láka drum&bass, toho čaká v máji v Trnave Inkwall. Inkwall je mladý talentovaný DJ a producent pôvodom z Bratislavy. Žánrovo je zameraný najmä na drum&bass, no v jeho tvorbe nechýbajú ani prvky UK bass, trapu či grime.

Jeho skúsenosti z rôznych elektronických hudobných štýlov sa premietli na debutovom EP Different v roku 2015. Inkwall sa preslávil najmä trackmi Message for U alebo Right Here, je najmladším členom zoskupenia Drumatique a počas pôsobenia sa mu podarilo získať dve nominácie na Radio_Head Awards, konkrétne v kategóriách „Objav roka“ a „Nahrávka roka - Elektronická hudba“.

SkryťVypnúť reklamu

Na festivale Lovely Experience 2017 nebude chýbať ani DJ Lixx, ktorý v Trnave momentálne žije a tvorí. Tohto trnavského rodáka poznajú priaznivci elektronickej hudby z pravidelnej relácii – SIGNAll_FM, ktorú pripravuje a moderuje.

Lixx je trojnásobným držiteľom ocenenia “Najlepší slovenský drum&bassový DJ” podľa ankety Slovak Drum&Bass Awards. V roku 2012 sa mu podarilo vyhrať djskú súťaž prestížneho festivalu Sunandbass na Sardínii. Práve atmosféra tohto fantastického eventu ovplyvňuje počas posledných rokov jeho hudobné chúťky.

Remixovú elektronickú kultúru zastúpi producent Foolk. Foolk vo svojej tvorbe založenej na samplovaní, eklektickom spájaní rytmov a melódií v rôznom tempe a nálade. Propaguje inteligentnú tanečnú elektroniku. Jeho tvorba zahŕňa melancholický pop, glitch či futuristický hip-hop, no hranice medzi žánrami u neho neexistujú.

Okrem toho dopĺňa Foolk svoje vystúpenia, ktoré sú plné zvukových zážitkov, o improvizácie na blikajúcich gombíkoch nástroja Monome. Foolk má na konte už niekoľko albumov, z ktorých Millions Of je držiteľom ocenenia “Najlepší elektronický album”.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na producenta Ink Midget, ktorý je známy ako DJ, člen mikro kolektívu a labelu Mäss. Na konte má album, viacero EP a remixov. Najnovšie vydal EP zvané Send Help, na ktorom sa objavil aj remix od dánskeho producenta Why Be. Jeho DJ sety sú plné vlastných trackov, editov a bootlegov a hrá v nich všetko od pokrúteného dancehallu, rapu, rozbitého r'n'b, až po brazílsky funk.

Inšpiratívni speakri a zaujímavý „talk“

Multimediálny festival oslovuje náročných návštevníkov aj denným programom plným vzdelávacích aktivít a inšpiratívnych rečníkov v blokoch prednášok. Vedomosti nezostanú len v teoretickej rovine, ale návštevníci budú mať možnosť zapojiť sado praktických workshopov.

O svoje poznatky a skúsenosti sa podelia: Martin Bruncko, Lenka Madudová, Dáša Černá Gajdošová, Martin Lajprík, Tomáš Bartalský a ešte oveľa viac inšpiratívnych osobností z oblasti osobnostného rozvoja, nenásilnej komunikácie a praktických návodov na úspech.

Všetky prednášky a workshopy denného programu sľubuje Lovely Experience bezplatne pre obyvateľov Trnavy a registrovaných návštevníkov z celého Slovenska.

Multimediálny Festival Lovely Experience šokuje aj denným programom začínajúcim o 15:00. Akožije bez jedla úspešný podnikateľ, zakladateľ vydavateľstva a športovec Martin Bruncko? Čo je to zanezmysel nejesť aspoň trikrát denne? Ako môže fungovať? Autor knihy Život bez jedla, zbúra všetky mýty už 27. mája.

O intuícii v každodennom živote porozpráva Lenka Madudová, spoluautorka knihy „Vidieť bez očí, vedieť bez učenia“ a lektorka školy intuície, pričom posunie hranice vnímania u každého návštevníka. Ako využiť svoj potenciál naplno?

Dáša Černá Gejdošová pomôže objaviť silné stránky a ukáže, ako ich zapojiť do života v projekte Myslenie prvej ligy, ktorého je autorkou. Zuzana Mačurová priblíži, ako zvládať každodenné konflikty nenásilnou komunikáciou. Na základe vlastných skúseností nám poskytne cenné rady, ako prekonať osobnostné vyhorenie.

Hypnóza býva strašiakom, no málokto vie, že môže napomôcť k dosahovaniu cieľov, poradiť so strachom, zlozvykmi, či nepríjemnými zážitkami. Základ do autohypnózy poskytne skúsený hypnoterapeut Martin Lajprík.

O tom, ako zvládať nadľudské športové výkony sa podelí aj jediný Slovenský profesionálny skicroos pretekár Tomáš Bartalský, ktorý zároveň programuje aplikácie a pripravuje sa na olympiádu. Slová organizátorov sľubujú transformačné zážitky pre každého a program dennej aj nočnej časti festivalu budú postupne uverejňovať a dopĺňať.

Lovely Experience komunikuje s fanúšikmi na svojich oficiálnych sociálnych sieťach, kde ponúka všetky najnovšie informácie o festivale a tiež na oficiálnej stránke www.lovelyexperience.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 15 589
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 121
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 4 574
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 536
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 3 915
  6. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 760
  7. Plátené tašky a opakované použitie 3 393
  8. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 2 691
  1. Jozef Ivan: Google nadržiava babrákom
  2. Otilia Horrocks: Pozor !! Významná úprava VZN o parkovaní v Košiciach v neprospech osôb motoristov ŤZP !!!
  3. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053 (II. časť)
  4. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy?
  5. Viktor Pamula: Prínosy členstva v NATO- výklad a výťah z knihy
  6. Miroslav Kollár: Prečo nechce pravica stavať premiéra?
  7. Štefan Šturdzík: Špinavosti v PPA a ich bagatelizovanie.
  8. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 343
  2. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 965
  3. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 916
  4. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 11 044
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 921
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 7 670
  7. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 715
  8. Ján Valchár: No a tie Orešniky gďe? 4 653
  1. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  2. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  3. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  4. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  5. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  6. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  7. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  8. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Trstínska kalvária.

Súčasťou pamiatkového fondu SR sa stala len vlani.


Keď si sadnete do vlakovej jednotky Panter, cítite sa ako doma v obývačke.


Michal Gašparík sa po štyri a pol roku lúči so Spartakom Trnava.

Po správe od Škrtela mu odľahlo.


8

Tragická nehoda sa stala medzi Sereďou a Veľkou Mačou.


  1. Jozef Ivan: Google nadržiava babrákom
  2. Otilia Horrocks: Pozor !! Významná úprava VZN o parkovaní v Košiciach v neprospech osôb motoristov ŤZP !!!
  3. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053 (II. časť)
  4. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy?
  5. Viktor Pamula: Prínosy členstva v NATO- výklad a výťah z knihy
  6. Miroslav Kollár: Prečo nechce pravica stavať premiéra?
  7. Štefan Šturdzík: Špinavosti v PPA a ich bagatelizovanie.
  8. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 343
  2. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 965
  3. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 916
  4. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 11 044
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 921
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 7 670
  7. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 715
  8. Ján Valchár: No a tie Orešniky gďe? 4 653
  1. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  2. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  3. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  4. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  5. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  6. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  7. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  8. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu