Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Futsalisti po dráme zdolali Nitru, opäť protestovali proti rozhodcom (FOTO)

Pravý futsalový nervák medzi domácimi Spartakovcami a hosťujúcou Nitrou priniesol jednogólové víťazstvo domácich, pretože Nitrania nezložili zbrane ani za stavu 1:4.

(Zdroj: Lukáš Grinaj)

TRNAVA. V úvodných dvadsiatich sekundách si mužstvá medzi sebou vymieňali loptu. Spartakovci po rozohrávke prihrali Nitranom a tí zasa naopak, počas čoho im diváci tlieskali. Išlo o tichý protest na výkon rozhodcov z predošlých zápasov.

Hoci úvod jasne patril domácim, prvú šancu mali hostia z Nitry, no zlú rozohrávku Ľ, Adámka nepotrestali. Následne prišlo ostreľovanie Hanakovičovej brány. Ten niekoľko striel pochytal, pri pokuse Juhásza mu pomohla žrď, ale v 5. minúte už nestačil na krížnu strelu Németha. Nasledoval time out hostí, ale ani ten domácich nepribrzdil a v tlaku pokračovali. V 10. minúte bol už rozdiel dvojgólový, keď výbornú prihrávku zúžitkoval Dobiš – 2:0. Až po tomto momente pohrozili opäť aj hostia, ale Peciar mieril nad. Németh na opačnej strane v 13. minúte po vyšachovaní obrany nie a bolo 3:0. V závere Spartak ubral z plynu, pekná akcia vyšla aj hosťom a prihrávku Peciara aj so šťastím premenil z ľavej strany na gól Snop. Nitra ožila, no posledné slovo mal A. Adámek, ktorý po signále z rohu doklepával na zadnej žrdi na polčasových 4:1.

Druhé dejstvo bolo opakom prvého. Opraty prevzali Nitrania a domáci hrali na brejky. Alchus sa musel obracať a svojich podržal, na opačnej strane zasa domáci dvakrát po akcii na jeden dotyk nemierili presne. Prišla 26. minúta, strata lopty v podaní Takáča a Snop znížil na 4:2. O minúte neskôr ukázali hráči spod Zobora, že aj oni vedia zahrať signál z rohu a strelu Snopa pred brankárom tečoval Peciar – 4:3. Prišiel time out domácich, chvíľu na to unikol po pravej strane Juhász a bombou pod brvno vrátil domácim pokoj – 5:3. Na chvíľu. Hostia totiž päť a pol minúty pred koncom začali hrať power play a do brány sa už nevracal Hanakovič, ale zostával v nej piaty hráč v poli – Peciar. Toho síce Adámek po dlhej lopte a výbornom spracovaní prekonal – 6:3, ale potom prišli hosťujúce góly. Najskôr prevahu o jedného hráča využil v 36. minúte z pravej strany Pevala – 6:4, a o minútu neskôr po prihrávke cez stred na zadnú žrď Snop – 6:5. Začala tak dráma, ktorú mohli rozuzliť domáci, ale Peciar v bráne hostí zachytal, na opačnej strane mal práve on necelých desať sekúnd pred koncom vyrovnanie na nohe po spätnej prihrávke, ale domáci hráči s brankárom sa mu vrhli do strely a Spartak udržal tesné víťazstvo.

FC Spartak Trnava – futsal – MsFK Nitra 6:5 (4:1)

Góly: 5.a 13. Németh, 20. a 35. A. Adámek, 10. Dobiš, 30. Juhász – 19., 26., 27. a 37. Snop, 36. Pevala.

300 divákov.

SPARTAK: Alchus (Miškovič) – Dzíbela, Juhás, Humel, Novota, A. Adámek, Dobič, Takáč, Koricina, Cintula, Németh, Ľ. Adámek, Genčúr.

NITRA: Hanakovič – Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, T. Kováčik, Snop, Bratský, P. Procháczka, S. Kováčik, Peciar.

1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou