Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Spartak podľahol v derby rozdielom triedy

Najväčšie slovenské derby prinieslo zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominoval domáci Spartak, no gólu sa nedočkal. V druhom zasa ovládli hru „belasí“ a dokráčali si po víťazstvo.

Ivan Schranz mal najväčšiu šancu Spartaka, keď jeho pokus odkopol na bránkovej čiare Saláta.Ivan Schranz mal najväčšiu šancu Spartaka, keď jeho pokus odkopol na bránkovej čiare Saláta.(Zdroj: SITA)

TRNAVA. Belasí prišli na derby zápas bez viacerých opôr, ktorých šetril tréner Vukomanovič na finále Slovenského pohára, no napriek tomu mali prvú šancu, keď sa v 5. minúte zavesil do vzduchu Vittek a hlavou tesne minul. Spartak mal šancu pri priamom kope Haliloviča, no ten trafil iba do múru. V 18. minúte si to Halilovič zopakoval, tenotkrát zasiahol gólman Greif.

O minútu neskôr mal dobrú šancu po štandardke Hladík, no tiesnený nenamieril presne a Tambeho tečovanú strelu neskôr Greif chytil. Spartak tlačil, ale úder prišiel na opačnej strane, keď si po polhodine narazil Čavrić loptu si Vittekom, ten mu ju vrátil do behu a hosťujúci hráč zvnútra šestnástky otvoril skóre – 0:1. V 36. minúte si peknú loptu za obranu spracoval Schranz, ale sám pred bratislavským gólmanom neuspel. Hoci ho prekonal, na bránkovej čiare odkopol Saláta.

Aj úvod druhého polčasu mali „belasí“ lepší, keď Šefčík na ľavej strane povyzvŕtal Hladíka a jeho center poslal hlavou tesne vedľa Pinte. V 56. minúte mal bratislavský hráč ďalšiu šancu, tentokrát zblízka nezúžitkoval prízemnú prihrávku Rundiča. V 66. minúte musel tréner Karhan druhýkrát v zápase nútene striedať. Po tom, ako pri zranení Tótha poslal ešte v prvom polčase na trávnik Kerlona, v druhom polčase musel po zrazení hlavami odísť Hladík a nahradil ho Jirka.

V 70. minúte prišiel rýchly brejk Slovana, keď po ľavej strane potiahol loptu Šefčík a jeho center zblízka doklepol do siete de Kamps – 0:2. Za tohto vedenia hostia už pozorne bránili a nepúšťali Spartak do šancí, naopak, sami sa presadili ešte raz, keď v nadstavenom čase napol sieť strelou spoza šestnástky Kóňa.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 29. Čavrić, 70. de Kamps, 90.+ Kóňa. ŽK: 43. Tambe, 58. Godál - 21. Pinte, 52. Saláta, 85. Savičevič. Pred 3569 divákmi rozhodovali Horváth – Balko, Weiss.

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Hladík (70. Jirka), Godál, Čonka – Tóth (18. Kerlon), Greššák – Schranz, Sloboda, Halilovič – També (81. Yilmaz). Tréner M. Karhan.

SLOVAN: Greif – Sekulić, Saláta, Rundič, Ligeon – de Kamps, Kóňa – Pinte (67. Kubík), Vittek (62. Savičevič), Šefčík – Čavrić (79. Oršula). Tréner I. Vukomanovič.

Ivan Vrabec, asistent tréneraTrnavy (zdroj TV Dajto): „Slovan ukázal skvelú efektivitu. Išli sme do zápasu s tým, že ich nesmieme nechať hrať a nedodržali sme to. Viazla nám kombinácia, spätné prihrávky, prakticky po takejto strate sme dostali aj druhý gól. Dostali sme sa do ťažkej situácie, ale každý zápas je iný a stále budeme bojovať o priečky zaručujúce pohárovú Európu. Osobne si myslím, že každé z mužstiev bojujúce o túto priečku ešte zaváha, ale my už nemôžeme. Čo sa týka derby, rozhodne by si zaslúžilo nie len lepši kulisu, ale aj hráčsku kvalitu.“