Perún fight night opäť zaplnil halu FOTO + VIDEO

V piatok sa v mestskej športovej hale uskutočnil druhý ročník Perún fight night, ktorý sa konal pod záštitou CBŠ Trnava.

(Zdroj: STC)

TRNAVA. Ako pred rokom, aj druhý ročník odštartoval pred-zápasom. V následných amatérskych zápasoch sa ako prvá predstavila domáca Miriam Bachratá z CBŠ Trnava, ktorá podľahla svojej konkurentke Márii Balážovej v štýle K1. V druhom zápase už sa tešili domáci, o čo sa postaral Adam Kristek. Denis Katrušák ako tretí domáci borec nestačil na Bratislavčana Valkára, ale Pavol Daniel sa vo štvrtom zápase tešil z predčasného víťazstva už v druhom kole a rovnako predčasne zvíťazil aj Nicolas Bohunický.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Amatérske zápasy

O šiesty zápas večera sa postarali ženy. Domáca Monika Zaťková vyzvala Bardejovčanku Martinu Cingelovú, ktorá sa na minulom ročníku tešila z víťazstva, keď zdolala Lenku Trnkovú. Zaťková si však na svoju súperku dávala väčší pozor a nakoniec ju zdolala 2:1 na body.

SkryťVypnúť reklamu

„Som veľmi spokojná. Na druhej strane to mohlo byť lepšie, ale poteší aj víťazstvo na body. Do týchto zápasov sa nedá vstupovať s nejakou taktikou, nakoľko súper je vždy iný. Viem, že s touto súperkou minulý rok prehrala Lenka Trnková, ale nepýtala som sa jej na ňu. Podarilo sa mi ju zdolať, a to ma teší. Čo sa týka tejto akcie, myslím si, že je to jedna z TOP akcií v Trnave,“ tešila sa po zisku víťazstva Zaťková. V poslednom amatérskom zápase si poradil domáci Matej Nemec so súperom z Liptovského Mikuláša 2:1 na body.

Kultúrna vložka

Prestávku medzi amatérskymi zápasmi a profesionálnymi, vyplnil raper Torula, ktorý odspieval dve piesne v okolí ringu a postupne navnadil divákov na divadlo, ktoré ešte len malo začať.

Proti zahraničným

Prvý profesionálny zápas zaobstarali v štýle K1 Dávid Zámečník z Hanuman Bratislava proti súperovi z Bieloruska. Toho zdolal jednoznačne 3:0 na body a odštartoval „slovenskú žatvu“. Po nich sa predviedli divákom opäť slovenskí borci, keď sa v súboji s Lepetom z Liptovského Mikuláša tešil domáci zástupca z CBŠ Trnava Michal Klementovič.

SkryťVypnúť reklamu

Po nich prišiel na rad jediný zápas v thajskom boxe. Iba sedemnásťročný Juraj Tutura z Hlohovca sa o dvanásť rokov staršieho súpera z Bieloruska nezľakol a už v prvom kole ho trikrát poslal do počítania, čo znamenalo predčasný koniec. Tutura si tak zaspomínal na minulý rok, kedy taktiež ukončil svoj súboj predčasne. „Priznám sa, že som súpera nepoznal a ani som nevedel, že je o toľko starší. Myslím si však, že som sa na neho pripravil veľmi dobre, čo som dokázal aj v ringu. Druhý rok po sebe som tu ukončil zápas predčasne, čo ma teší,“ netajil radosť hlohovecký mladík.

Hala vo vytŕžení

Ďalší zápas priniesol neuveriteľný priebeh s ešte nečakanej-ším koncom a dostal zaplnenú trnavskú halu do vytŕženia. Cyril Pažitný zo Skoprio Nitra sa postavil v štýle K1 do ringu proti Poliakovi Ernestovi Kisielovi. Ten ukázal svoju silu a už po desiatich sekundách poslal Slováka do počítania. S podporou haly sa však Pažitný postavil a súboj pokračoval.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

Pozrite si neuveriteľný zvrat v zápase v podaní Cyrila Pažitného, ktorý mal blízko k prehre. AUTOR: MATEJ VANTA

Netrvalo dlho a po tvrdých výmenách išiel reprezentant nitrianskeho klubu znovu do počítania, ale aj teraz to zvládol. S blížiacim sa koncom prvého kola však Poliak pri ofenzíve zabudol na obranu a desať sekúnd pred gongom ho Pažitný knokautoval tvrdou ranou a stal sa víťazom zápasu. Hala mu tlieskala postojačky!

Herchlova odplata

Po tomto divadle prišiel na rad do ringu box, v ktorom domáci Varujan Martirosyan nestačil na súpera z Popradu a podľahol mu 1:2 na body. Pred vrcholom večera vystúpil opäť raper Torula a v ringu sa predstavili aj tanečnice, bývalé majsterky sveta – Orientálne slniečko, ktoré predviedli tri choreografie.

Následne prišiel súboj večera, ktorý spestrili hymnami aj dve mladé dievčatá v slovenských krojoch. Titulový zápas Adama Herchla s Poliakom Daminaom Domgalom v štýle K1 rules dostal postupne do varu zaplnenú halu. Tá povzbudzovala domáceho borca, ktorý pred rokom v rovnakom titulovom súboji na iného poľského borca nestačil. Tentokrát išlo o vyrovnaný súboj, ktorý museli rozhodnúť až rozhodcovia a po výsledku 2:1 na body sa zo zisku titulového opasku tešil Adam Herchl.

Spomenul si na minulý rok

„Cítim sa skvelo, som spokojný, hoci to mohlo byť aj lepšie. Súper bol veľmi nepríjemný najmä pri zaháňaní, čím sa ma neustále snažil knokautovať. Ja som zasa skúšal útok na prednú nohu, videl som, že ho to postupne viac a viac bolí,“ vyznal sa po súboji Herchl.

V treťom kole bol súboj na chvíľu prerušený, keď musel byť poľský borec ošetrovaný, no ani to Adama nepribrzdilo na jeho ceste za opaskom. „Priznám sa, že ani sám presne neviem, čo sa stalo. Údajne som ho zasiahol lakťom, nie som si istý. Jednoducho išlo o nepovolený úder, ale omylom. Po roku som sa ocitol v tom istom ringu a znova v majstrovskom zápase. Spomenul som si aj na minulý rok, ale vtedy to nebola moja váhová kategória a nebol som prichystaný tak, ako by som mal byť. Dnes som sa cítil viac pripravený aj viac v pohode a vyšlo to,“ ukončil Herchl.

Najlepší Slovák

Večer bojových umení ukončili Prievidžania. Adrián Valentín nestačil na poľského súpera Dawida Kasperskeho, ktorému podľahol 1:2 na body. Podujatie ukončil historicky najlepší Slovák v ringu a niekoľkonásobný bývalý majster sveta Vladimír Idrányi, ktorý sa s bilanciou 80 víťazstiev a 27 prehier postavil do ringu proti Poliakovi Arkadiuszovi Kaszubovi.

V tvrdom zápase sa nakoniec po verdikte rozhodcov tešil reprezentant Poľska, s čím Idrányi príliš nesúhlasil. Perún fight night tak má za sebou ďalší úspešný ročník a diváci sa zrejme môžu tešiť aj na pokračovanie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  4. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  5. Plátené tašky a opakované použitie
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  7. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  8. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  1. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  3. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  6. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 178
  2. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 920
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 439
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 151
  5. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 724
  6. Plátené tašky a opakované použitie 2 656
  7. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 2 318
  8. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 123
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Samuel Ivančák: Iron Maiden oslavujú 50 rokov. Bratislavským koncertom dokázali, že ich odkaz tu s nami bude aj o ďalšie polstoročie
  3. Vladimír Bojničan: Miklošov omyl: Nie progresivizmus, ale konzervatívny klerikalizmus priviedol svet do postfaktického chaosu
  4. Timotej Opálek: Peter Doherty - Felt Better Alive
  5. Patrik Benčík: Denník advokáta: 22 rokov v advokácii & 1 z 5800 advokátov
  6. Irena Šimuneková: Vyšehrad
  7. Branko Štefanatný: Dôverujte, ale preverujte
  8. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053
  1. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 33 472
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 23 419
  3. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 13 598
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 591
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 10 778
  6. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 639
  7. Věra Tepličková: Šok v Levoči 5 788
  8. Michaela Witters: Dievčatko v škôlke neprehovorilo sedem mesiacov ani slovo. Nakoniec jej pomohlo toto... 5 162
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  3. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  4. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  5. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  6. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  7. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  8. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Kaštieľ vo Voderadoch

V ponuke sú aj komentované prehliadky so sprievodcom.


SITA

Viac ako 20 výtvarných a umeleckých workshopov a oveľa viac čaká návštevníkov festivalu MAKUKI VEN.


Zľava Leo Sauer a Julian Ryerson počas prípravného stretnutia pred ME 2024 Nórsko - Slovensko.

Slováci majú silný výber.


Nešťastná udalosť sa stala priamo v Dunajskej Strede.


  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Samuel Ivančák: Iron Maiden oslavujú 50 rokov. Bratislavským koncertom dokázali, že ich odkaz tu s nami bude aj o ďalšie polstoročie
  3. Vladimír Bojničan: Miklošov omyl: Nie progresivizmus, ale konzervatívny klerikalizmus priviedol svet do postfaktického chaosu
  4. Timotej Opálek: Peter Doherty - Felt Better Alive
  5. Patrik Benčík: Denník advokáta: 22 rokov v advokácii & 1 z 5800 advokátov
  6. Irena Šimuneková: Vyšehrad
  7. Branko Štefanatný: Dôverujte, ale preverujte
  8. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053
  1. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 33 472
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 23 419
  3. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 13 598
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 591
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 10 778
  6. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 639
  7. Věra Tepličková: Šok v Levoči 5 788
  8. Michaela Witters: Dievčatko v škôlke neprehovorilo sedem mesiacov ani slovo. Nakoniec jej pomohlo toto... 5 162
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  3. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  4. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  5. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  6. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  7. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  8. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu