Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Hlohovec prehral derby s Topoľčanmi

Hádzanári Hlohovca neuspeli ani vo štvrtom zápase nadstavby a na miesto zaručujúce účasť v play off strácajú už šesť bodov.

(Zdroj: STC)

4. KOLO NADSTAVBY

Hlohovec – Topoľčany 23:29 (8:15)

Skóre zápasu otvoril Hlinka, Miženko dával po trháku na 0:2 a až po góle Michalku sa presadili z krídla aj domáci – 1:3. Agro veľmi dobre vysúvalo obranu a nepúšťalo SPORTU do šancí, naopak, z brejkov trestalo, a tak si v 10. minúte za stavu 2:5 bral tréner Lipták oddychový čas. Po ňom sa po góle Tschura a dorážke Laha domáci dotiahli na rozdiel gólu, no vylúčenie Dačeviča okamžite potrestal Miženko, a to hneď dvakrát, keď pri zlej rozohrávke domácich využil fakt, že SPORTA hrala bez brankára – 4:7. Znížiť mohol Zaťko, no neuspel zo sedmičky proti Melušovi. Ten následne vychytal Briatku aj Mažára a Ďurček z pivota upravil už na 4:8. Tréner Lipták preskupil rady, na palubovku sa dostali Majbík s Chiseliovom a v 21. minúte si za stavu 6:9 bral time out tréner hostí. V 26. minúte si musel tréner Lipták zobrať ďalší time out po góle Michalku na 7:13. Do brány domácich sa postavil Konečný, ale ani on neuspel proti J. Briatkovi – 7:14. Na záver polčasu zo sedmičky neuspel proti Melušovi ani Mažár, Kucher spoza deviny upravil na 7:15 a polčas uzavrel z ďalšej sedmičky Tschur – 8:15.

V úvode druhého polčasu strčil Hlinka do vo vzduchu zakončujúceho Majbíka a domáci hráč musel byť po nepríjemnom dopade ošetrený a vynesený z palubovky. Hosťujúci hráč dostal dvojminútový trest. Tento moment domácich poriadne nabudil a na palubovke sa pritvrdilo. SPORTY bola rázom plná palubovka, Agro malo problém sa dostať k zakončeniu a „Liptákovci“ sériou piatich gólov znížili na 14:17, na čo reagoval hosťujúci tréner time outom. Ten Agru pomohol a zastavilo doťahovanie domácich. V polovici druhého polčasu sa zápas lámal, keď sa SPORTA z útoku mohla dotiahnuť na 18:20, miesto toho však inkasovala z trháku (17:21) a pri následnom vylúčení Briatku pochovali domáce nádeje Klačanský s J. Briatkom – 17:23. S nádejou spraviť niečo so zápasom si zobral tréner Lipták v 49. minúte aj tretí time out, Tschur hral osobku na Kuchera, Takáč na Hlinku a pri útoku hrala SPORTA so siedmimi hráčmi. Do deja zápasu to už výrazne nezasiahlo a po výsledku 23:29 sa z dôležitých bodov tešili Topoľčany.

SPORTA: Kosák, Konečný – Péchy, Takáč 3, Laho 3, Dačevič 1, Rakús, Briatka 1, Mažár 5/1, Tschur 6/2, Zaťko 2, Chiseliov 2, Hirtl, Papp, Majbík, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Topoľčian: Hlinka 6, Miženko 4, Žilinčík 4. Pred 700 divákmi rozhodovali Haščík a Sivák. Vylúčení: 4 – 5, pok. hody: 5/3 – 3/3.

Ostatné výsledky 4. kola nadstavby: Šaľa – Nové Zámky 27:24 (12:13), Prešov – Považská Bystrica 35:20 (16:6).

1. Prešov 21 19 1 1 742:491 39
2. Šaľa 22 15 2 5 685:583 32
3. P. Bystrica 22 13 2 7 612:558 28
4. Topoľčany 22 12 3 7 643:557 27
5. N. Zámky 21 12 1 8 616:572 25
6. Hlohovec 22 10 1 11 614:566 21