Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Volejbalistky vstupujú do play off, s nadstavbou sa rozlúčili víťazstvom

Nadstavba sa skončila, od piatku začína play off. Trnavčanky sa predstavia proti favoritovi celej súťaže Slávie EU.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

10. KOLO NADST.

Zvolen – Trnava 0:3 (-15, -14, -20)

V poslednom zápase nadstavby sa Hit UCM Trnava stretol s tímom Zvolena. V zápase sa predstavili družstvá s už istým postavením v tabuľke (Trnava 8 a Zvolen 9). Výhra a dobrá hra by prospeli obom družstvám, a aj preto sa čakal zaujímavý zápas. Našťastie pre Trnavu kvalita hráčok na jednotlivých hráčskych pozíciách sa prejavila a Trnavčanky dokázali prevýšiť v herných činnostiach už uvoľnene hrajúci Zvolen. V prvom sete do 15 bodu diváci videli vyrovnaný zápas, ale na podanie nastúpila kapitánka Trnavy Mária Kostelanská a sériou podaní doviedla set do víťazného konca. V druhom sete si Trnavčanky od začiatku udržiavali náskok a presadzovali sa nielen v obrane, ale aj v útoku a doviedli tento set do víťazného konca. V treťom sete vyzeral priebeh jednoznačne pre Trnavu, ktorá viedla 13:2, ale stratou koncentrácie dovolili Zvolenu dotiahnuť sa na rozdiel jedného bodu 18:19. Záver si však hráčky Hit UCM Trnava nenechali ujsť a zaslúžene zvíťazili.

Po 28 extraligových zápasoch nováčik extraligy Hit UCM Trnava skončil na 8. mieste, ktoré mu zaručilo účasť v play off. Trnava môže byť hrdá na prvenstvo v individuálnych štatistikách, keď na prvých dvoch miestach medzi najviac bodujúcimi hráčkami celej extraligy sú práve trnavské hráčky – líderka bodovania Mária Kostelanská (kapitánka, 400 b.) a Darja Doluda (346 b.). Najviac bodov z podania (tzv. esá) dala tiež Mária Kostelanská (63 b.) a na 3. mieste sa umiestnila Lenka Režná (53 b.).

Vo štvrťfinále extraligy žien sa v dňoch 17. 3. v Bratislave a 25. 3 v Trnave od 19.00 hod. stretne Hit UCM Trnava s úradujúcim majstrom SR vo volejbale VK Slávia EU Bratislava.

65 minút, rozhodovali: I. Čierťašská a J. Fiľo.

TRNAVA: Šimková 13, Melišová 3, Kočišová 2, Kostelanská 10, Režná 6, Doluda 8, Plančíková (Behúnová 0). Tréner P. Bernáth.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program.“

Ostatné výsledky 10. kola nadstavby: Senica – Pezinok 0:3 (-19, -15, -14), Prešov – COP Nitra 3:0 (15, 19, 9).

5. Prešov 28 15 13 51:48 45
6. Pezinok 28 15 13 53:50 41
7. COP Nitra 28 15 13 48:57 40
8. Trnava 28 11 17 45:61 35
9. Zvolen 28 4 24 28:75 16
10. Senica 26 2 26 15:82 4