Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Infarktový záver. Hádzanári Hlohovca remizovali

Tréner Lipták sa musel zaobísť bez Tomáša Tschura, ktorého trápil členok. SPORTA zápas dobre rozbehla, no v závere musela sťahovať náskok súpera. Po dramtickom závere sa nakoniec body delili.

(Zdroj: TASR)

Hlohovec – P. Bystrica 31:31 (17:15)

Domáci mali výborný štart. Skóre zápasu otvoril Majbík, a keď Kosák vychytal Cifru a Š Macháč trafil iba do brvna, dávali Laho so Zaťkom už na 3:0. Až Chudobom zo spojky si hostia otvorili skóre, na čo okamžite reagoval Dačevič – 4:1. V 10. minúte po góle Mažára na 7:4 prenechal Motlík miesto v hosťujúcej bráne Bielovi, ten však okamžite inkasoval po trháku Majbíka – 8:4. Považania však odpovedali. Hrala sa rýchla hádzaná hore-dolu a trojgólový náskok si SPORTA udržiavala až do 28. minúty. Medzitým sa snažili svojich zverencov upokojiť obaja tréneri time outom a do brány Považanov sa po dvanástom góle vrátil Motlík. V závere polčasu najskôr vychytal Kosák na sedmičke Chudobu, vylúčenie domácich využil Vallo a znížil na rozdiel gólu 16:15, ale posledné slovo mal Chiseliov – 17:15.

V úvode druhého dejstva už za stavu 19:17 vystriedal Kosáka v domácej bráne Konečný. Hostia sa niekoľkokrát dotiahli na rozdiel gólu, no SPORTA vždy dokázala odpovedať. V 42. minúte už nie, hoci Kosák na sedmičke vychytal Kozáka, na dorážku už nestačil a bolo vyrovnané – 23:23. Navyše v 44. minúte si dobre naskočil Vallo a Považania išli prvýkrát v zápase do vedenia – 23:24. Zaťko z jedinej sedmičky pre SPORTU nevyrovnal, po pokusoch Sama Mažára zazvonila dvakrát žrď, no po dobrom zákroku Kosáka ktorý sa vrátil do domácej brány, sa to po oddychovom čase trénera Liptáka podarilo z krídla Takáčovi – 24:24. V 48. minúte však išli do vedenia opäť hostia, no tenotkrát dvojgólového – 24:26. Na ťahu tak boli „Liptákovci“, ktorí sa niekoľkokrát dotiahli, no proti vyrovnaniu bol Motlík, a to najmä pri strelách Dačeviča, kedy priam čaroval. Domácim sa to v 59. minúte po strele Chiseliova predsa len podarilo – 30:30. V záverečnej infarktovej minúte najskôr zasiahol domáci gólman Kosák, aby osem sekúnd pred koncom naklonil misky váh na stranu SPORTY Chiseliov – 31:30, ale v zápase strelecky disponovaný Chudoba dve sekundy pred koncom vyrovnal na konečných 31:31.

SPORTA: Kosák, Konečný – Péchy, Takáč 1, Markovič, Laho 4, Dačevič 3, Rakús, Briatka 3, Mažár 7, Zaťko 3, Chiseliov 7, Hirtl, Papp, Majbík 3,Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov P. Bystrice: Chudoba 10, Kozák 5/2. Pred 800 divákmi rozhodovali Baďura a Ondogrecula. Vylúčení: 3 – 2, pok. hody: 1/0 – 4/2.