TRNAVA. Mali by vymyslieť, ako budú vyzerať bankovky v hodnote 1, 2, 5, 10, 20, 50 a 100 trniek, o víťazoch rozhodne hlasovanie v trnavských školách.
Projekt miniTrnava pripravuje trnavská radnica. Je inšpirovaný podobnými projektmi v zahraničí, predovšetkým nemeckým Mini-München (Mníchov) a českou MiniPlzňou. Mini-München sa koná každý druhý rok už od roku 1978, MiniPlzeň začala svoju tradíciu v lete 2015. Trnava je prvým slovenským mestom, ktoré pripravuje projekt tohto druhu a rozsahu.
Počas troch týždňov tohto leta budú mať deti vo veku od osem do 15 rokov možnosť prísť do miniTrnavy a tráviť tam dni ako jej občania, pričom nebude potrebné vopred sa prihlasovať a počet účastníkov je neobmedzený. "MiniTrnava je hra na mesto. Podstatou nie je naučiť deti, ako sa musia veci robiť, cieľom je povzbudiť ich k samostatnosti a zodpovednosti za svoje rozhodnutia a vytvoriť im priestor na vzájomnú komunikáciu a hľadanie spoločných riešení. Okrem toho sa naučia, ako fungujú rôzne inštitúcie či ako hospodáriť s peniazmi a pochopia súvislosti, ktoré im môžu pomôcť neskôr v skutočnom svete. Mesto detí je však predovšetkým veľká zábava, pretože deti skutočne fascinuje, že sú brané vážne," informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič.
Kalokagatia- Centrum voľného času otvorila na tento účel aj nový krúžok miniTrnava - mesto detí, v rámci ktorého sa bude navrhovať a stavať aj zmenšený model mesta. V rámci krúžku vznikol aj názov trnka - miniTRNavská KorunA.