Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán

Gladiátori sa doťahujú na súperov

Trnavskí hokejisti s blížiacim sa koncom kalendárneho roka nachádzajú formu a poradili si doma s Prešovom.

(Zdroj: DOMI)

VLOŽENÉ KOLO

Trnava – HK Orange 20 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Gladiátorom patril úvod zápasu, vypracovali si dvojgólové vedenie po strele Juráka z prvej a Bohuckého od modrej. V 12. minúte znížil samostatne Hecl, keď zobral puk Mrázikovi, a hostia začali hrať nepríjemnejšie. V 16. minúte Juríček likvidoval Jaškov únik a v 18. zastavil strelu Slobodu po blafáku. V druhej tretine mali strelecky navrch Trnavčania. Po dorážke Szalaya zblízka a presilovkovom teči Mrázika viedli už 4:1. Krátko nato ale opäť udrel Hecl, ktorého Trška šikovnou prihrávkou vysunul do úniku. Na začiatku tretej tretiny znížil z dorážky Jaško a reprezentanti ešte viac ožili. V 51. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď Juríčka nachytal Struška. Trnava sa s remízou neuspokojila, vytvorila si tlak a to vyústilo v niekoľko vylúčení po sebe. Gladiátori využili presilovku o dvoch hráčov gólom Mihalka. Záver ešte priniesol drámu, keď rozhodca odpískal Juríčkovi posunutie brány, po ktorom inkasoval gól, a preto nariadil trestné strieľanie. V ňom Hecl neuspel, ale „Dvadsiatka“ potom dostala ešte jednu šancu pri presilovej hre. Ani v power-play šiestich na štyroch sa im už vyrovnať nepodarilo a tri body ostali v Trnave.

Góly: 8. Jurák, 10. Bohucký, 28. Szalay, 32. Mrázik, 56. Mihalko – 12. Hecl, 33. Hecl, 43. Jaško, 51. Struška.

Vylúčení: 2:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 35:34. Divákov: 157.

TRNAVA: Juríček – Mrázik, Reho, Mihalko, Bohucký, Keleši, Vojtas – Jurák, Schmidt, Okoličány – Glemba, Čunderlík, Szalay – Beták, Hrbáčik, Mrava – Brzák, Kratochvíla, Lukačovič.

Jozef Fabian: „Celý zápas sme viedli, súper doťahoval, som rád, že sme to v tom infarktovom závere ustáli. Inkasované góly boli vždy po strate koncentrácie. Nechcem povedať, že boli lacné, ale dali sa tie situácie riešiť inak, aby sme ich neinkasovali.“

29. KOLO

Skalica – Trnava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Skaličania sa s papierovo slabším súperom v zápase poriadne vytrápili. Hostia neprišli do Skalice odovzdať body, ale snažili sa byť aktívni a robili domácim veľké problémy. Napriek tomu mali viac z hry, viac striel a tiež viac šancí Skaličania, ale na to sa v hokeji nehrá. Ako prví udreli hostia už v 5. minúte. Domáci odpovedali o tri minúty presnou strelou Hlucha. V 12. minúte opäť viedli Trnavčania, ale do prvej prestávky skóre vyrovnal Vaškovič. V 41. minúte sa prvý raz dostali Skaličania do vedenia po presnej strele Janáča a keď Hluch v predposlednej minúte skóroval do prázdnej bránky pri power play hostí, vyzeralo, že je rozhodnuté. Nebolo. 62 sekúnd pred záverečnou sirénou hostia zápas ešte zdramatizovali, keď znížili na 3:4. Bol to však posledný gólový zápis, a tak tri body ostali, a zaslúžene, doma.

Góly: 8. a 59. Hluch, 14. Vaškovič, 41. Janáč – 5. Čunderlík, 12. Jurák, 59. Beták.

Vylúčenia: 7:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 37:25. Divákov: 539.

TRNAVA: Škorvánek – Mrázik, Reho, Poláček, Mihalko, Keleši, Roth – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Čunderlík, Szalay – Mrava, Hrbáčik, Kamenický – Brzák, Ševčík, Lukačovič.

Jozef Fabian: „Stretnutie bolo vyrovnané, dvakrát sme viedli o gól. Druhá tretina bola z oboch strán opatrnejšia. Na začiatku tretej tretiny sa súper dostal do vedenia po našej nepozornosti v obrannom pásme. Po divokom závere, kedy sme najprv inkasovali a potom znížili na rozdiel gólu, sme opäť v power-play mali vyrovnanie na hokejkách, no nedokázali sme to premeniť. Tesná prehra mrzí.“

Ostatné výsledky 29. kola: Topoľčany – P. Bystrica 7:4 (4:1, 0:0, 3:3), Detva – Michalovce 7:1 (0:1, 4:0, 3:0), Prešov – Spiš. N. Ves 9:1 (1:0, 5:1, 3:0), Martin B mal voľno.

30. KOLO

Trnava – Prešov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Trnava nečakala, čo spraví favorit, od úvodu viac tvorila hru a snažila sa o góly. V prvej tretine Gladiátori prestrieľali súpera 15:9. Najväčšie šance v tejto časti hry nevyužili Glemba, Okoličány či Čunderlík. Juríček musel čeliť jedinej veľkej príležitosti Prešova, ktorú si vytvoril v presilovke. V druhej tretine už prekonal Švihálka strelou z kruhu Szalay. Netrvalo dlho a Prokop parádičkou vyrovnal. V 34. minúte mohol zvrátiť stav Abdul, ale z jeho dvoch akcií nezapršalo. Tretia tretina bola párkrát prerušená pre ošetrenie hlavného rozdhocu. Po druhej pauze Trnava vletela do hry a po presilovkovej strele Čunderlíka sa pred bránou zorientoval Beták – 2:1. Trnava si dlho vedenie strážila. Bez problémov sa ubránila oslabeniu a nepustila k dráme Prešov ani v záverečnej hre bez brankára. Naopak, puk do opustenej brány nasmeroval Jurák.

Góly: 22. Szalay, 49. Mrázik, 60. Jurák – 24. Prokop.

TRNAVA: Juríček – Mrázik, Reho, Poláček, Mihalko, Keleši, Roth, Vojtas – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Čunderlík, Szalay – Mrava, Hrbáčik, Glemba – Brzák, Ševčík, Kamenický – M. Lukačovič.

Ostatné výsledky 30. kola: Michalovce – Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Topoľčany – Martin B 8:0 (2:0, 3:0, 3:0), P. Bystrica – Detva 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), Spiš. N. Ves mala voľno.

9. Martin B 26 3 1 1 21 51:139 12

Program Trnavy – 31. kolo, Trnava má voľno. 32. kolo, streda 14. decembra o 17.00 hod.: Trnava – Topoľčany. 33. kolo, piatok 16. decembra o 13.00 hod.: Martin B – Trnava.