Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Hlohovec tesne prehral v Nových Zámkoch

Hádzanári Hlohovca vstúpili do druhej polovice základnej časti prehrou v Nových Zámkoch.

(Zdroj: SPORTA.SK)

10. KOLO

Nové Zámky - Hlohovec 30:28 (15:10)

SPORTA nevstúpila do zápasu vôbec dobre, najskôr inkasovala hneď z prvého útoku a prvý gól strelila až v 5. minúte. Potom sa však presadil z pivota Laho na 1:2 a hostia prvý , aj posledný krát v zápase viedli. Domáci zvrátili stav a postupne navyšovali svoje vedenie (3:2, 5:3, 7:4). Strelecky bol disponovaný najmä Tomaš Straňvský, s ktorým si obrana SPORTY nevedela dať rady, a tak jej nastrieľal už do polčasu sedem gólov. Keď sa SPORTA v 26. minúte dostala opäť na dostrel – 11:9, putoval na trestnú lavicu Laho, v 28. minúte aj Tschur a domáci využili záverečnú päťminútovku v pomere 4:1 a upravili na polčasových 15:10.

Aj v druhom polčase sa ako prví presadili domáci, opäť zásluhou Tomáša Straňovského – 16:0. „Liptákovci“ sa však vrátili do hry, vďaka dobrej obrane a rýchlym brejkom sériou troch gólov znížili na 16:13, ale opäť doplatili na vylúčenie. Navyše neskôr neuspel zo sedmičky Zaťko a Štart si prinavrátil pokojné päťgólové vedenie 18:13 a pri vylúčení Hirtla na začiatku 46. minúty na 22:16. V 49. minúte za stavu 24:18 si zobral tréner Lipták time out a začali sa diať veci. SPORTA vysunula obranu, začala hrať agresívnejšie, riskovať a náskk domácich sa začal pomaly scvrkávať. Zaťko z krídla a Laho z pivota znížili na 24:20, za stavu 28:23 sa k slovu dostal Tschur, najskôr prienikom a potom aj po trhákoch upravil už iba na rozdiel dvoch gólov 28:26, no rozbehnutých hostí pribrzdilo vylúčenie Pappa, po ktorom si Nové Zámky už náskok napriek viditeľne zlepšenej hry „Liptákovcov“ postrážili a zvíťazili 30:28.

SPORTA: Žernovič, Konečný, Kašťák – Péchy, Takáč, Hriňák 4, Laho 4, Dačevič, Rakús, Briatka, Tschur 8/1, Zaťko 6/1, Chiseliov 2, Hirtl 1, Papp, Majbík 3, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov N. Zámkov: Straňovský 13/5, Vadkerti 5. Pred 300 divákmi rozhodovali Budzák a Záhradník. Vylúčení: 2 – 6, pok. hody: 6/5 – 3/2.

Ostatné výsledky 10. kola: Malacky – Považská Bystrica 15:27 (6:14), ŠKP Bratislava – Pezinok 37:11 (17:5), Modra – Šaľa hrajú v utorok, Topoľčany – Prešov odložené na december.

1. Prešov 7 7 0 0 244:164 14

2. Šaľa 9 6 1 2 291:235 13

3. Topoľčany 9 6 1 2 265:221 13

4. P. Bystrica 9 6 1 2 258:214 13

5. N. Zámky 10 6 0 4 317:285 12

6. Hlohovec 10 5 0 5 290:250 10

7. ŠKP Bratislava 10 3 2 5 268:271 8

8. Modra 9 3 0 6 222:259 6