Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Hlohovec tesne prehral v Nových Zámkoch

Hádzanári Hlohovca vstúpili do druhej polovice základnej časti prehrou v Nových Zámkoch.

(Zdroj: SPORTA.SK)

10. KOLO

Nové Zámky - Hlohovec 30:28 (15:10)

SPORTA nevstúpila do zápasu vôbec dobre, najskôr inkasovala hneď z prvého útoku a prvý gól strelila až v 5. minúte. Potom sa však presadil z pivota Laho na 1:2 a hostia prvý , aj posledný krát v zápase viedli. Domáci zvrátili stav a postupne navyšovali svoje vedenie (3:2, 5:3, 7:4). Strelecky bol disponovaný najmä Tomaš Straňvský, s ktorým si obrana SPORTY nevedela dať rady, a tak jej nastrieľal už do polčasu sedem gólov. Keď sa SPORTA v 26. minúte dostala opäť na dostrel – 11:9, putoval na trestnú lavicu Laho, v 28. minúte aj Tschur a domáci využili záverečnú päťminútovku v pomere 4:1 a upravili na polčasových 15:10.

Aj v druhom polčase sa ako prví presadili domáci, opäť zásluhou Tomáša Straňovského – 16:0. „Liptákovci“ sa však vrátili do hry, vďaka dobrej obrane a rýchlym brejkom sériou troch gólov znížili na 16:13, ale opäť doplatili na vylúčenie. Navyše neskôr neuspel zo sedmičky Zaťko a Štart si prinavrátil pokojné päťgólové vedenie 18:13 a pri vylúčení Hirtla na začiatku 46. minúty na 22:16. V 49. minúte za stavu 24:18 si zobral tréner Lipták time out a začali sa diať veci. SPORTA vysunula obranu, začala hrať agresívnejšie, riskovať a náskk domácich sa začal pomaly scvrkávať. Zaťko z krídla a Laho z pivota znížili na 24:20, za stavu 28:23 sa k slovu dostal Tschur, najskôr prienikom a potom aj po trhákoch upravil už iba na rozdiel dvoch gólov 28:26, no rozbehnutých hostí pribrzdilo vylúčenie Pappa, po ktorom si Nové Zámky už náskok napriek viditeľne zlepšenej hry „Liptákovcov“ postrážili a zvíťazili 30:28.

SPORTA: Žernovič, Konečný, Kašťák – Péchy, Takáč, Hriňák 4, Laho 4, Dačevič, Rakús, Briatka, Tschur 8/1, Zaťko 6/1, Chiseliov 2, Hirtl 1, Papp, Majbík 3, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov N. Zámkov: Straňovský 13/5, Vadkerti 5. Pred 300 divákmi rozhodovali Budzák a Záhradník. Vylúčení: 2 – 6, pok. hody: 6/5 – 3/2.

Ostatné výsledky 10. kola: Malacky – Považská Bystrica 15:27 (6:14), ŠKP Bratislava – Pezinok 37:11 (17:5), Modra – Šaľa hrajú v utorok, Topoľčany – Prešov odložené na december.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Blokovali cestu. Pozrite si fotky z protestu v Modranke

Kamióny jazdia cez Trnavu – Modranku dňom aj nocou, obyvatelia žiadajú riešenie.

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Pripravte sa na dopravné obmedzenia, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Odhaliť obete násilia nie je jednoduché. Konferencia v Trnave vám povie viac

Psychologička Eva Mydlíková, poverená výkonom funkcie vedúcej Katedry sociálnej práce trnavskej univerzity v Trnave, aktuálne pripravuje konferenciu, ktorej sa môže zúčastniť aj verejnosť, s názvom „Čo s bielymi miestami v pomoci obetiam domáceho násilia na Slovensku“?