Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

V City aréne ďalšie vysoké víťazstvo Slovákov, Kozák sklamaný z návštevy

Trnavská City aréna privítala v rámci kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2018 zápas medzi domácou reprezentáciou a Litvou. Zatiaľ jediným reprezentačným tímom, ktorý dokázal v Trnave zvíťaziť, boli Angličania gólom z nadstaveného času. Litva ich nenapodobnila.

(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Ešte pred úvodným výkopom tleiskal štadión Stanislavovi Šestákovi, ktorý sa po Majstrovstvách Európy vo Francúzsku rozlúčil s reprezentačnou kariérou.

Slováci mali raketový nástup a hoci mokrý trávnik robil obom tímom problémy, nezabránilo to Makovi dvakrát otestovať pozornosť Šetkusa, no neúspešne. Neskôr po individuálnej akcii Weissa prestrelil Kucka, no v 12. minúte už štadión burácal, keď z pravej strany odcentroval Pekarík a Nemec zblízka hlavou otvoril skóre – 1:0. O tri minúty už bol rozdiel dvojgólový. Po kombinačnej akcii si pred šestnástkou Kucka vymenil loptu s Nemcom a nechytatelne zvýšil na 2:0!

V 34. minúte prvýkrát pohrozili aj hostia, ale strela Novikovasa letela tesne nad Kozáčikovu svätyňu. O tri minúty neskôr udrelo na opačnej strane, kedy Weissov priamy kop na zadnú žrď doklepol do siete kapitán Škrteľ – 3:0! „Kozákovci“ absolútne ovládli dianie v prvom polčase a zaslúžene vyhrávali rozdielom triedy.

Aj v druhom polčase začali domáci aktívne a Šetkus musel zasahovať proti strele Hamšíka, rovnako na opačnej strane Kozáčik proti pokusu Vaitkūnasa. V 52. minúte nevyužil priťuknutie Nemca Škriniar, ktorého strela z hranice šestnástky mierila tesne vedľa. Tempo hry spolu so zhoršujúcim sa stavom terénu postupne upadalo. Vzruch prišiel až v 80. minúte, kedy sa do vyloženej šance dostali hostia z Litvy. Prihrávku z krídla napálil Novikovas iba do brániaceho Ďuricu a dorážka Valskisa z uhla letela nad bránu.

Takmer 10 000 divákov v City Aréne sa však predsa len dočkalo, keď v 86. minúte poslal center striedajúci Švento a Hamšík zblízka nedal Šetkusovi šancu – 4:0. Slováci tak po zlom úvode kvalifikácie dosiahli v Trnave druhé vysoké víťazstvo po sebe.

Slovensko – Litva 4:0 (3:0)

Góly: 12. Nemec, 15. Kucka, 37. Škrteľ, 86. Hamšík. ŽK: 52. Freidgeimas. Pred 9653 divákmi rozhodovali Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všetci Gécko).

SLOVENSKO: Kozáčik – Hubočan, Ďurica, Škrteľ, Pekarík – Škriniar, Kucka – Mak (84. Švento), Hamšík, Weiss (89. Bero) – Nemec (77. Ďuriš). Tréner J. Kozák.

LITVA: Šetkus – Vaitkūnas, Girdvainis, Freidgeimas, Andriuškevičius – Novikovas, Žulpa (33. Chvedukas), Kuklys, Černych – Slivka – Valskis (87. Ruzgis). Tréner E. Jankauskas.

Ján Kozák, tréner Slovenska: „Takýto zápas sa ľahko hodnotí. Už od pondelka som videl, že chlapci sem prišli s jasným cieľom vyhrať a podľa toho vyzerala ja príprava. Prvý polčas bol excelentný. Diváci videli veľa pekných vecí, tri pekné góly, a to sa málokedy vidí v kvalifikačnom zápase. Do druhého polčasu sme išli s cieľom byť naďalej aktívni a nedostať gól. Hráči Litvy sú s loptou na nohe kvalitní, no našim pohybom sme im príliš nedovolili. Škoda iba jednej veci, išlo o posledný domáci zápas reprezentácie v tomto roku a očakával som plný štadión. Títo chlapci by si to zaslúžili.“

Ostatné výsledky skupiny F: Malta – Slovinsko 0:1 (0:0), Anglicko – Škótsko 3:0 (1:0).

5. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Tvrdí, že už nechce počúvať výhovorky zo strany ministerstva školstva, keďže vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

M. Krajčí: Očkovať proti COVID-19 by sa malo v 25 nemocniciach

Doplnil, že odberové miesta by mali byť v každom meste nad 5000 obyvateľov.

V Cíferi dali do prevádzky štyri cykloprístrešky na bezpečné odloženie bicyklov

Do každého sa vojde 20 – 24 bicyklov, dva majú priestor aj pre kolobežky a pri každom je aj niekoľko vonkajších stojanov na bicykle.