Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

V City aréne ďalšie vysoké víťazstvo Slovákov, Kozák sklamaný z návštevy

Trnavská City aréna privítala v rámci kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2018 zápas medzi domácou reprezentáciou a Litvou. Zatiaľ jediným reprezentačným tímom, ktorý dokázal v Trnave zvíťaziť, boli Angličania gólom z nadstaveného času. Litva ich nenapodobnila.

(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Ešte pred úvodným výkopom tleiskal štadión Stanislavovi Šestákovi, ktorý sa po Majstrovstvách Európy vo Francúzsku rozlúčil s reprezentačnou kariérou.

Slováci mali raketový nástup a hoci mokrý trávnik robil obom tímom problémy, nezabránilo to Makovi dvakrát otestovať pozornosť Šetkusa, no neúspešne. Neskôr po individuálnej akcii Weissa prestrelil Kucka, no v 12. minúte už štadión burácal, keď z pravej strany odcentroval Pekarík a Nemec zblízka hlavou otvoril skóre – 1:0. O tri minúty už bol rozdiel dvojgólový. Po kombinačnej akcii si pred šestnástkou Kucka vymenil loptu s Nemcom a nechytatelne zvýšil na 2:0!

V 34. minúte prvýkrát pohrozili aj hostia, ale strela Novikovasa letela tesne nad Kozáčikovu svätyňu. O tri minúty neskôr udrelo na opačnej strane, kedy Weissov priamy kop na zadnú žrď doklepol do siete kapitán Škrteľ – 3:0! „Kozákovci“ absolútne ovládli dianie v prvom polčase a zaslúžene vyhrávali rozdielom triedy.

Aj v druhom polčase začali domáci aktívne a Šetkus musel zasahovať proti strele Hamšíka, rovnako na opačnej strane Kozáčik proti pokusu Vaitkūnasa. V 52. minúte nevyužil priťuknutie Nemca Škriniar, ktorého strela z hranice šestnástky mierila tesne vedľa. Tempo hry spolu so zhoršujúcim sa stavom terénu postupne upadalo. Vzruch prišiel až v 80. minúte, kedy sa do vyloženej šance dostali hostia z Litvy. Prihrávku z krídla napálil Novikovas iba do brániaceho Ďuricu a dorážka Valskisa z uhla letela nad bránu.

Takmer 10 000 divákov v City Aréne sa však predsa len dočkalo, keď v 86. minúte poslal center striedajúci Švento a Hamšík zblízka nedal Šetkusovi šancu – 4:0. Slováci tak po zlom úvode kvalifikácie dosiahli v Trnave druhé vysoké víťazstvo po sebe.

Slovensko – Litva 4:0 (3:0)

Góly: 12. Nemec, 15. Kucka, 37. Škrteľ, 86. Hamšík. ŽK: 52. Freidgeimas. Pred 9653 divákmi rozhodovali Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všetci Gécko).

SLOVENSKO: Kozáčik – Hubočan, Ďurica, Škrteľ, Pekarík – Škriniar, Kucka – Mak (84. Švento), Hamšík, Weiss (89. Bero) – Nemec (77. Ďuriš). Tréner J. Kozák.

LITVA: Šetkus – Vaitkūnas, Girdvainis, Freidgeimas, Andriuškevičius – Novikovas, Žulpa (33. Chvedukas), Kuklys, Černych – Slivka – Valskis (87. Ruzgis). Tréner E. Jankauskas.

Ján Kozák, tréner Slovenska: „Takýto zápas sa ľahko hodnotí. Už od pondelka som videl, že chlapci sem prišli s jasným cieľom vyhrať a podľa toho vyzerala ja príprava. Prvý polčas bol excelentný. Diváci videli veľa pekných vecí, tri pekné góly, a to sa málokedy vidí v kvalifikačnom zápase. Do druhého polčasu sme išli s cieľom byť naďalej aktívni a nedostať gól. Hráči Litvy sú s loptou na nohe kvalitní, no našim pohybom sme im príliš nedovolili. Škoda iba jednej veci, išlo o posledný domáci zápas reprezentácie v tomto roku a očakával som plný štadión. Títo chlapci by si to zaslúžili.“

Ostatné výsledky skupiny F: Malta – Slovinsko 0:1 (0:0), Anglicko – Škótsko 3:0 (1:0).

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Predpredaj diaľničných známok na rok 2019 sa začne v sobotu

Diaľničné známky si môžete zakúpiť za nezmenené ceny.

Futbalový turnaj v Leopoldove ovládla Brutálna zostava

Víťazom 11. ročníka tradičného Mikulášskeho turnaja sa stal celok Brutálna zostava.