Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Gladiátori s tromi prehrami v rade

Trnavskí hokejisti majú za sebou nevydarený týždeň, keď najskôr doma podľahli Skalici, po dobrom výkone prehrali u lídra v Michalovciach a v Detve „vyfasovali“ debakel.

Trnavskí hokejisti majú za sebou nevydarené zápasy.(Zdroj: DOMI)

PREDOHRÁVKA 20. KOLA

Trnava – Skalica 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)

Zápas sa rozbiehal pomalšie, v prvej tretine zaujala šanca Lukačoviča, na druhej strane presilovková strela do žrde. V druhej tretine už sa to rozbehlo, najmä zásluhou skalického zlepšeného pohybu, ktorý sa snažila Trnava vyrovnať. Dvakrát sa jej podarilo aj zrovnať skóre, ale dve minúty pred koncom tretiny Skalicu poslal do vedenia strelou na vinkel Drahorád. Od tohto momentu už hostia viedli. V tretej tretine sa Trnave nedarilo vôbec dostať do tempa a Záhoráci postupne odskočili tromi gólmi až na rozdiel 2:6. V presilovke si Poláčkovu prihrávku Skaličania dostali za brankára, no už to bola len kozmetická úprava skóre. Skaličania po prvý raz v sezóne proti Trnave brali všetky tri body.

Góly: 32. Mrava, 36. Schmidt, 57. Poláček – 28. Kellerstein, 34. M. Romančík, 38. Drahorád, 43. Brodek, 53. Gula, 55. Vaškovič.

Vylúčení: 2:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 33:38. Divákov: 185.

TRNAVA: Juríček – Mrázik, Reho, Poláček, Roth, Keleši, Mihalko, Poldruhák, Vojtas – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Korytko, Glemba – Brzák, Ševčík, Lukačovič – Mrava, Kratochvíla, Kamenický.

Ostatné výsledky 20. kola: Spišská Nová Ves - Prešov 1:4 (0:2, 0:0, 1:2), Michalovce - Detva 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), Považská Bystrica - Topoľčany 1:5 (0:1, 1:0, 0:4).

18. KOLO

Michalovce – Trnava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

V prvých troch minútach domáci svojho súpera zavreli do jeho pásma, neujala sa však ani jedna strela do brány. To mohli využiť hostia, ktorí zásluhou Ševčíka trafili z ojedinelého brejku žŕdku. V deviatej minúte michalovská prvá lajna opäť zavrela Trnavčanov do ich pásma, Gleb Lušnikov našiel krásnou prihrávkou pred bránou Fajčáka, a ten doklepol puk za bezmocného Juríčeka – 1:0. Michalovčania sa dlho z vedenia netešili. V pätnástej minúte totiž Michalko expresne rýchlo, už po desiatich sekundách, využil presilovku a vyrovnal na 1:1. Tretia tretina mala rovnaký priebeh ako prvé dve. Skóre sa stále nemenilo, hoci si domáci vypracovávali jednu šancu za druhou. Martin Juríček odolával až do 53. minúty, kedy ho po spolupráci s Balážom prekonal Radovan Cútt – 2:1. Hneď na to mohol poistiť michalovské vedenie Fajčák, v presilovke zblízka minul aj Slimák. To sa mohlo „vojakom“ vypomstiť, keďže ich hostia v 132 sekundovej power-play zatlačili do pásma, Trenčan už ale neinkasoval a Dukla tak zvíťazila tesne 2:1.

Góly: 9. Lučnikov, 54. Cútt – 15. Mihalko.

TRNAVA: Juríček – Mihalko, Reho, Keleši, Roth, Vojtas, Bohucký – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Hrbáčik, Mrava – Brzák, Ševčík, Lukačovič – Kratochvíla, Kamenický.

Jozef Fabian, tréner Trnavy: „Michalovciam sme boli počas celého stretnutia rovnocenným súperom, lepšie sme korčuľovali, ustáli sme oslabenia, využili sme jednu presilovú hru, no na body to, bohužiaľ, nestačilo.“

Ostatné výsledky 18. kola: Prešov – Topoľčany 7:4 (2:1, 2:2, 3:1), Detva – Spišská Nová Ves 5:2 (0:0, 2:2, 3:0), Martin B – Skalica odložené, Považská Bystrica mala voľno.

19. KOLO

Detva – Trnava 11:1 (2:1, 5:0, 4:0)

Pod Poľanou to v úvode zápasu nevyzeralo ako jednoznačná záležitosť, keď v 2. minúte otvoril skóre hosťujúci Beták, ale potom domáci zapli na vyššie obrátky a do konca tretiny išli s jednogólovým vedením po góloch Videlku a Fekiača. V druhej tretine spustili domáci na bránu hostí kanonádu, čoho výsledkom bolo päť gólov v sieti hostí a vyhnali trnavského brankára Škovránka na striedačku. No v tretej tretine nešetrili Detvania ani druhého brankára hostí Juríčka a pridali ďalšie štyri góly. Detva rozdrvila Trnavu 11:1 a dostala sa na druhé miesto v tabuľke.

Góly: 5., 26. a 36. Videlka, 13. a 60. Fekiač, 50. a 57. Škvaridlo, 27. Gašpar, 36. Srnka, 39. Hrušík, 50. Říha – 2. Beták.

TRNAVA: Škorvánek (36. Juríček) – Poláček, Reho, Keleši, Roth, Bohucký – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Čunderlík, Glemba – Brzák, Hrbáčik, Lukačovič – Mrava, Kratochvíla, Ševčík – Kamenický.

Jozef Fabian, tréner Trnavy: „Začiatok sme mali celkom slušný, síce sme už od začiatku boli pod enormným tlakom, dokázali sme sa dostať do vedenia, kedy sme využili jednu z mála gólových príležitostí. Potom už to bola iba otázka času, koľko toho ustojíme. Súper veľmi dobre korčuľoval, dostával nás pod tlak, my sme kopili jednu chybu za druhou. Z tohto tlaku sme sa celý zápas nevedeli dostať a tomu zodpovedá aj výsledok.“

Ostatné výsledky 19. kola: Michalovce – Považská Bystrica 10:1 (2:0, 4:1, 4:0), Skalica – Spišská Nová Ves 1:3 (0:2, 1:0, 0:1), Prešov – Martin B odložené, Topoľčany mali voľno.

9. Martin B 13 3 0 1 9 31:63 10

Program Trnavy – 21. kolo, streda 9. novembra o 18.00 hod.: Prešov – Trnava. 22. kolo, Trnava má voľno.